Dalībniekiem

PIETEIKŠANĀS HELSUS 2018 SĀKAS NO 01.10.2017.- 15.03.2018.

HELSUS 2018 RISINĀSIES 19. UN 20. MAIJĀ, PASTA SALĀ, JELGAVĀ.

Kas ir HELSUS festivāls?

HELSUS ir cēlies no angļu valodas vārda Health (par cik festivāls ir starptautisks), kas nozīmē “veselība”. Mēs attiecinām šo vārdu uz cilvēka ķermeņa un gara veselību. Festivāls ir veltīts Ķermenim, Dvēselei, Veselībai un vērsts uz cilvēka pašizziņu, pasaules izziņu, apziņas paplašināšanu, veselīgu un apzinātu dzīvošanu. Ideja sakņojas pārliecībā, ka spēcīga valsts būs tad, ja tās cilvēki būs viedi, spēcīgi kā garā, tā ķermenī un vienoti. Tāpēc festivālā pulcējam cilvēkus un iestādes, kuri rūpējas par cilvēku garīgu izaugsmi, gara un ķermeņa veselību un apziņas izaugsmi. Cilvēkus, kuri mēģina realizēt jaunus sabiedrības modeļus, ieviest jaunas pieejas izglītībā, uzņēmējdarbībā – šeit varam diskutēt par to un rast domubiedrus.  HELSUS garīgums satiekas ar zinātni. HELSUS ir platforma zināšanām. Šeit dzimst jaunais.

Festivāls ir iedalīts sekojošās tēmās jeb dārzos:

Bērni – viss, kas skar bērnu izglītību, dažādi terapijas veidi, kas palīdz bērniem augt un attīstīties, vecāku attiecības, prenetālā psiholoģija, dūlas utt.

Sevis izziņa & Dvēsele – viss, kas palīdz izzināt un iepazīt sevi, sadzirdēt savu Dvēseli, atraisīt patieso būtību. Dažādas zināšanas, dažādi pasaules skatījumu virzieni,  prakses – Vēdas, latviskā dzīvesziņa, antroposofija, psiholoģija, astroloģija, meditācija, skaņas terapija, mākslas terapija, skolas, kas vērstas uz sevis izzināšanu, filosofiju  utt.

Veselība & Uzturs – viss par veselību, jaunas metodoloģijas, alternatīva medicīna, jaunumi zinātnē, fitoterapija, herbalistika, dabas dziedniecība, mūsdienu medicīna, dažādi terapiju veidi, veselīgs uzturs utt.

Fiziskā kultūra – prakses ķermenim un dvēselei. Joga, deja, iliqchuan, cigun utt.

Vide – kā dzīvot saskaņā ar dabu, kā samazināt savu ietekmi uz vidi, bioloģiska saimniekošana, eko būvniecība, permakultūra, dzīve laukos utt.

Pirtis & SPA – izbraukuma pirtis, pirts būvniecība, masāžas, mālu terapija, SPA utt.

Kā notiek dalība festivālā?

Dalībnieks piedalās ar savu stendu abas festivāla dienas, 2018. gadā,  19. un 20. maijā Jelgavā, Pasta salā.  Savs stends nozīmē: jūsu telts vai kas cits, kas iezīmēs jūsu darbošanās vietu vai “kabinetu”. Var izklāt segas, vest krēslus, pufus – kā nu kurš vēlas iekārtot pats savu vietiņu. Mēs nodrošinām tikai iemērītu vietiņu. Elektrības pieslēgums ir iespējams. Dalībnieks rīko lekcijas, meistarklases, darbnīcas, dalās zināšanās sarunu veidā, konsultē – šīs aktivitātes tiek publicētas kopējā festivāla programmā.

Kāds ir festivāla darba laiks?

• Apmeklētāji festivālā tiks ielaisti no plkst. 10:00.
• 19.05. Stendi strādā no plkst. 11:00 līdz 18:00 (Jūs drīkstat darboties arī ilgāk, taču no 18:00 stendu drīkst slēgt).
• 20.05. Stendi strādā no plkst. 11:00 līdz 17:00. plkst. 17:00 festivāls tiek slēgts.

HELSUS festivāla 2017 karte ir aplūkojama ŠEIT.

Kur atrodas mana stenda vieta?

Stenda atrašanās vietu ierāda organizators. Pie iebrauktuves Pasta salā Jūs sagaidīs cilvēks un iedos karti ar Jūsu stenda atrašanās vietu. Stends būs iezīmēts Jūsu dārzā, un tā priekšā būs plāksne ar Jūsu vārdu/uzvārdu vai uzņēmuma nosaukumu. Šai plāksnei pie stenda jābūt visu festivāla laiku.

Kad var notikt uzstādīšanās?

• 18.05. ir galvenā dalībnieku uzstādīšanās diena! Pasta salā ar auto var iebraukt no plkst. 14:00, izkraut nepieciešamo ekipējumu sava stenda vietā, izbraukt no teritorijas ārā un tad  sākt uzstādīties. Tie, kam uzstādīšanās noritēs ātri, to var darīt 20.05. no rīta, taču jāņem vērā, ka no plkst. 9:00 uz Pasta salas ar auto uzbraukt vairs nedrīkstēs!

• 18.05. līdz 20.05. Pasta sala būs apsargāta, taču vērtīgas lietas stendos atstāt nevajadzētu.

Kur novietot auto?

Dalībniekiem ir paredzēta speciāla autostāvvieta pretī LLU (Jelgavas pils). Dalībniekiem tiks izsniegtas caurlaides auto novietošanai.

Kad stends var tikt novākts?

20.05. no plkst. 17:00 stendus var sākt novākt. Taču jārēķinās, ka visi dalībnieki  ar auto uzreiz uz Pasta salas uzbraukt nevarēs.  Precīzs laika grafiks tiks nosūtīts pirms festivāla.

Kur nakšņot dalībniekiem?

• Viena no iespējām ir LLU dienesta viesnīcas (6 EUR – 9 EUR diennaktī). Virtuve,  kopējas dušas, istabiņa no 2 līdz 3 cilvēki.
Informācija: http://www.llu.lv/dienesta-viesnicas
Dalībniekiem, kuri vēlas izmantot šo iespēju, ir jāzvana viesnīcu vadītājām un jārezervē sev gultas vieta:
Antra (pārvalda viesnīcas, kuras ir blakus Pasta salai) – 28385899;
Baiba  (pārvalda viesnīcas, kuras ir nedaudz dziļāk pilsētā) – 28692103.
• Tāpat nakšņot var kādā no Jelgavas viesnīcām vai savā teltī uz Pasta salas.
• Ja esiet no Rīgas vai Jelgavas apkaimes, tad, protams, var nakšņot mājās.

Vai festivālā būs iespējams paēst?

Festivālā ēdinās (par maksu):

Krodziņš “Visi savējie” – silta maltīte dažādām gaumēm.

Brešu virtuve – dažādas pankūkas, uz uguns gatavota zupa.

Miltu kaste – konditorejas izstrādājumi, tēja, kafija.

Skrīveru mājas saldējums.