12.12.2017. Par homeopātiju. Dr. Inguna Vecvagare.

Par homeopātiju

Homeopātija ir radusies balstoties uz praksi un novērojumiem, kā viss svarīgais medicīnā. Un viens no novērojumiem liecina, ka zāļu viela var kļūt ārstnieciska, ja tās iedarbības aina ir līdzīga slimības simptomiem. Tas nozīmē, ka slimības var ātrāk un drošāk izārstēt ar tām zāļu vielām, kuras veselā organismā ar vislielāko varbūtību spēj izsaukt līdzīgu slimību. Jo vairāk slimības pazīmju sakrīt ar ārstnieciskās vielas darbības izpausmēm, jo lielāka iespēja šai vielai iedarboties uz vājinieka patoloģiski izmainītajiem audiem un orgāniem.

Izvēloties medikamentus pēc līdzības principa, tiek nodrošināta tā mērķtiecīga iedarbība uz patoloģisko perēkli vai sistēmu kopumā.

Homeopātiskajā terapijā izmanto tikai dabā esošas vielas – minerālus, metālus, nemetālus, gāzes, dzīvnieku valsts produktus, augus, arī slimību produktus. Tā kā cilvēks ir daļa no kopējās makrokosmosa sistēmas un organismā notiekošie procesi ir analogi dabā notiekošajiem, tad tieši dabā esošajās vielās var rast izveseļošanās avotu.

Homeopātija un allopātija

Savā daudzgadīgajā praksē esmu sapratusi, ka tendenciozais iedalījums – homeopātija un allopātija – nav gluži pareizs. Homeopātija ir medicīnas nozare vai vienkārši atsevišķs virziens medicīnā. Un kā atsevišķu nozari to raksturo atšķirīgi likumi, no kuriem būtiskākie ir – medikamentu izvēle balstās uz saslimšanas un zāļu vielas darbības līdzības likuma, un otra būtiskā lieta ir mazu devu izmantošana ārstnieciskā efekta iegūšanai. Taču neskatoties uz atšķirībām, homeopātija un allopātija abas ir terapeitiskas sistēmas, kas var būt komplimentāras un lieliski sadarboties, ļaujot pacientam uzlabot dzīves kvalitāti.

Vizītē pie homeopāta

Saruna ir ļoti svarīga vizītes sastāvdaļa, kuras laikā tiek noskaidrotas būtiskākās, svarīgākās sūdzības, individuālās īpatnības, slimības izpausmes un modalitātes vai apstākļi, kuros sūdzības pasliktinās vai uzlabojas.

Ļoti būtiski arī ir noskaidrot vājinieka paša viedokli un domas par savu slimību un tās iemesliem. Iespējams, pacients pats ir pamanījis kādas likumsakarības saslimšanas izpausmēs, kas var būtiski atvieglot preparāta meklējumus.

Saruna vai kontakts ar pacientu ir ārkārtīgi svarīgi, jo informācijai par pacientu ir jābūt daudzslāņainai. Jāizprot gan fiziskais stāvoklis, gan emocionālā slodze. Vienlaikus ārstam jābūt ļoti vērīgam, uzmanīgam un ieinteresētam, lai izprastu saslimušo un viņa slimību.

Homeopātiju ir grūti apgūt, bet ārstēties ir viegli. Atrodiet savu homeopātu un esiet veseli!

Lektore – INGUNA VECVAGARE, HOMEOPĀTE, LHA PREZIDENTE.

Lekcijā būs arī praktiski piemēri no prakses. Uz tikšanos!

Lekcija norisināsies otrdien, 12.12.2017., plkst. 19.00.
Rīgā, Lāčplēša ielā 36, 2. stāvā. Durvju kods: 22atslēga2222.
Dalības maksa 10 eiro.

Vēlams ierasties 10 min. pirms sākuma. Lekcijas garums 1h.
Vietu skaits ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās sūtot SMS uz mob. tālr. 28386668 vai rakstot: lekcijas@helsus.org, norādot savu vārdu un tālr. nr., kā arī lekcijas nosaukumu.

Pieteikties šeit!