Vaira Kārkliņa

Vaira Kārkliņa  ir Liepājas Universitātes  docente un izzina augu lietošanas iespējas dažādos virzienos.  Viens no  virzieniem ir savvaļas augu  virtuve. Kopš 2004. gada viņa  pēta un izmēģina receptes  pati, organizē   ekskursijas augu iepazīšanai un ēdienu gatavošanas seminārus domubiedriem un interesentiem. 2016. gadā Vaira  izdeva grāmatu “Savvaļas augu virtuve”, kurā apkopoti   biežāk sastopamo ēdamo augu apraksti  un norādījumi par to vākšanu un lietošanu ēdienu gatavošanā , 60  autores pārbaudītās, uzlabotās vai oriģinālas receptes ar  Latvijā biežāk sastopamo savvaļas augiem.

Kopš 2011. gada  Vaira Kārkliņa gatavo  augu hidrolātus un izzina  to daudzpusīgās  lietošanas iespējas. 2017. gadā kopā ar  bioloģi Vinetu Kulmani  viņa izdeva grāmatu “Augu hidrolāti veselībai, labsajūtai un uzturam”, kurā aprakstīta informācija par augu hidrolātu ieguves paņēmieniem, to ķīmisko sastāvu un daudzveidīgajām lietošanas iespējām. Detalizēti aprakstīts 80 augu ķīmiskais sastāvs, ārstnieciskā iedarbība, hidrolātu raksturojums un lietošanas pamācības.

Festivālā būs iespējams iepazīties ar ēdamajiem savvaļas augiem un to produktiem, uzzināt padomus to sagatavošanā, iegādāties augu produktus un autorgrāmatas.