Sociālais projekts jauniešu attīstībai “Es izvēlos būt slavens” ir atvērts!

HELSUS uzdevums ir rosināt pārdomas par dzīves kvalitātes uzlabošanu caur pašizglītošanos, pašizziņu un vīziju, ko es dzīvē vēlos darīt – ES KĀ SPECIĀLISTS NĀKOTNĒ (PROFESIJAS IZVĒLE)

Pēc kā ir iespēja vadīties?

 

Saviem talantiem, interesēm, hobijiem Personības iezīmēm, fizioloģiskajām dotībām, izmantojot maksimāli savus iekšējos resursus Ko pieprasa sabiedrība, vecāki, skolotāji, kur ir brīvas vietas budžeta grupās u.c.
Savā pieredzē dalās dažādu profesiju pārstāvji, sabiedrībā zināmi vai nezināmi cilvēki, kuri iedvesmo, nebaidīties izzināt sevi un saprast, kas ir tas, ko tu pats vēlies dzīvē realizēt.

 

 

Saruna/lekcija ar Dr. S.Siliņu – smadzeņu pusložu stabilitātes datordiagnostika.

Ko ņemt vērā, ja zini, kura smadzeņu puslode ir vadošā.

Vai cits speciālists(psihologs, psihoterapeits vai jogas skolotājs), kas stāsta par apzinātību, laimi, emocionālo izdegšanu vai citu projektam aktuālu tēmu.

Videostāsts par profesijas maiņu.

Ko tas patiesībā nozīmē. Un kāpēc citi uzdrīkstas to darīt.

Lekcija: “Es izvēlos būs Slavens!?”

Mērķauditorija: 9. -12. klases jaunieši

Saturs: smadzeņu pusložu diagnostika, darbnīca, viesi, diskusija utt.

Lektori: Evita Štāla, psihologs, Sigita Siliņa, ārste, kultūras sfēras pārstāvis, TV personība (lektori mainīsies)

Garums: 3 h ar pārtraukumu 15 min

Formāts: lekcija, diskusija un radošā darbnīca

Nepieciešamas aprīkojums: lekciju telpa, projektors, mikrofons, tāfele

Dalībnieku skaits: 50-80

Pamatojums: Šobrīd ir strauji pieaudzis to cilvēku skaits, kuri ikdienā un savā darbā ir emocionāli izdeguši. Pēkšņi aiziet no darba vai ilgstoši atrodas uz slimības lapas. Viņi ilgstoši ir mēģinājuši tikt galā ar iekšējo stresu un saviem darba pienākumiem, bet visdrīzāk – kaut kas no visa vajadzīgā nav izdevies.

Skola un izglītības sistēma bērniem iemāca mācīties un skolā viņi iegūst vajadzīgās akadēmiskās zināšanas. Projekts aicina iegūtās zināšanas pielāgot sev, savai fizioloģiskajai uzbūvei, savām individuālajām īpatnībām. Projekts pievērš uzmanību, ka bez zināšanām ir vajadzīgas vēl atsevišķas prasmes, lai cilvēks spētu būt veiksmīgs savā izvēlētajā profesijā un veiksmīgāk tiktu galā ar stresu.

Projektā iegūtās zināšanas būs noderīgas jau eksāmenu laikā, kas ir gana sarežģīts posms ikvienam skolēnam.

Kādu profesiju man izvēlēties? Ko es patiesībā vēlos? Kas atbilst vislabāk man? Šie ir tikai daži jautājumi, kas ir aktuāli jauniešiem un uz kuriem būs iespēja meklēt atbildes. Projekts aicina jauniešus (9.-12.klase) izvēlēties darīt to, ko tu patiesi vēlies, un kas tev pašam sagādā gandarījumu.

Lai arī daudzi to vēlas, ne vienmēr zina, kā to panākt. Tāpēc ‘Es izvēlos būt slavens’ piedāvā sarunas ar dažādiem cilvēkiem, dažādu profesiju pārstāvjiem un praktiskus uzdevumus, kas ļautu vispirms labāk izprast pašam sevi.

Smadzeņu pusložu stabilitātes datordiagnostika palīdz izzināt savas psihes īpašības, īpatnības, zemapziņas reakcijas stresa situācijās – rezultātā palīdz izmantot dabas dotos talantus, stabilizēt psihi un dzīvot apzināti laimīgāku dzīvi, nepieprasot no savas psihes reakcijas vai darbības, kas nav tai raksturīgas vai rada diskomfortu. Metode palīdz atklāt talantus un tos attīstīt, atrast konkrētas metodes, kā sevi motivēt, palīdz izvēlēties piemērotāko profesiju vai pielāgoties jau izvēlētajai, palīdz izprast citus un, galvenais, sevi. Pēc šīs lekcijas Jūs varēsiet apjaust, kura smadzeņu puslode dominē tev. Līdz ar to būsi jau pagājis vienu lielu soli uz priekšu savā izvēlē.au kopš dzimšanas dominē, jeb ir aktīvāka viena no divām / labā vai kreisā/ smadzeņu puslode, daudz retāk var būt līdzīgi aktīvas abas puslodes, ļoti retos gadījumos, cilvēkam pieaugot, pārdzīvojot ļoti smagus stresa stāvokļus vai traumas, dominējošā puslode var mainīties. Nav „sliktā” jeb „labā” smadzeņu puslode, katra dominējošā puslode savam īpašniekam dod noteiktas rakstura īpašības, priekšrocības, spējas un talantus. Ļoti svarīgi ir tas vai cilvēka psihe ir stabila vai nav. Psihes harmoniju jeb stabilitāti lielā mērā nosaka saskaņotība jeb „sadarbība” starp labo un kreiso smadzeņu puslodi. Lektore: Dr. Sigita Siliņa

Ir grūti pieņemt tik svarīgu lēmumu – ko darīt nākotnē. Projektu veidojam, jo uzskatām, jo agrāk cilvēks sāks strādāt ar saviem iekšējiem resursiem, jo agrāk apzinās savas stiprās un vājās puse, jo veiksmīgāks būs viņa izvēlētais ceļš.

Ir brīnišķīgi redzēt un būt kopā ar cilvēkiem, kuri ir laimīgi, kuriem mirdz acis, darot savu darbu un būt mierā ar savām izvēlēm. Tikai tādus cilvēkus aicināsim sev līdzi uz dažādas Latvijas vidusskolām. Tieši par to ir mūsu stāsts šajā projektā, ko caur citu stāstiem – personīgiem un zinātniskiem – vēlamies izstāstīt mūsu jauniešiem.

Bet pats galvenais – izvēle, mīļais jaunieti, būs jāizdara TEV pašam! Par veiksmīgām izvēlēm un apmierinātiem cilvēkiem!

Ja vēlies mūsu redzēt savā skolā, raksti: evita.stala@helsus.org. Gaidīsim pieteikumus līdz 30.11.2016.

Projekta ‘Es izvēlos būt Slavens’ komanda