Skaņu un krāsu pasaule Helsus telpā

Tieši Saulgriežos tikāmies Helsus telpā ar Santu un Māri Pīlāčiem. Šīsdienas tēma: skaņa un krāsa. Santai ir līdzi vesels lērums krāsainu pudelīšu – ļoti skaistas divkrāsainas un vienkrāsainas stikla pudelītes un arī mazākas pudelītes – tajās mājo katras krāsas smarža. Santa ir Aurasomas speciāliste un astroloģe. Aura – soma ir neiejaucoša, pašizvēles dvēseles terapija, kura sevī apvieno 3 dziedniecības sistēmas (krāsu, aroma (augu), kristālu), kuras darbojas katra par sevi, bet kopā apvienotas, strādā vēl efektīvāk. Krāsas ir kā burti, bet pudelītes kā vārdi. Līdzsvara eļļas ir Aura-somas sirds un tās ir kā dvēseles spogulis, kurš parāda, kas patiesi mums ir nepieciešams, tādēļ mēs esam krāsas, kuras izvēlamies.

Katra krāsa sevī nes vairākus vēstījumus, kas attiecināmi uz mūsu pieredzes dažādiem līmeņiem. Katrā no mums ir universālās krāsu valodas sapratnes sēkla, tā izpaužas tādos izteicienos kā : “zaļš aiz skaudības, nosarkt aiz kauna, skatīties uz pasauli caur rozā brillēm”. Apzināti vai nē mēs izmantojam krāsas kā atbalsta punktus savā ikdienā, kad izvēlamies ko ģērbt, rotājot mitekli vai krāsainu pārtiku.

Mums katram ir ļauts izvēlēties savu krāsas pudelīti – tā spontāni, daudz nedomājot. Santa īsi raksturo katru izvēlēto pudelīti un lūk, jau šķiet, ka dažu labu no mums nolasa kā no lapas – tik daudz krāsas izvēle var pastāstīt par mums. Parasti Aurosomas sesijas laikā ir jāizvēlas četras pudelītes un tad var iztirzāt gan bērnību, gan pagātni, tagadni un pat ieskatīties nākotnē – ko tad mana Dvēsele vēlas, kāds ir tās ceļš?

Ja Tev tuva ir zilā krāsa, tad zini, ka zilā krāsa ir Miers, Dievišķā griba – lai izpildās Tava griba caur mani, uzticēšanās un ticība, mātes audzināšana un tēva aizsardzība. Dieva plāns. Autoritātes, tēvs, likums. Zilās asinis. Izsmalcinātība. Uzticība ideāliem un dzīve saskaņā ar tiem. Komunikācija, dvēseliskas attiecības.

Katrai krāsai ir arī negatīvais aspekts un zilai krāsai tie ir: labāk savā vietā slikti, nekā cita vietā labi. Vēsums. Lepnums. Sarežģījumi ar varu un problēmas ar varas struktūrām visos līmeņos. Tava griba pret manējo.

Tālāk nonākam pie katras krāsas romiešu un grieķu dievu arhetipiem. Piemēram zilās krāsas arhetips ir grieķu Dieviete Hestija (vai romiešu Vesta) – Ģimenes pavarda sargātāja, mūķene, vecas gudras sievietes arhetips. Mitoloģijā Hestija ir svētās uguns priesteriene, uguns sargātāja, jaunava. Tā ir dzimusi, lai kalpotu. Hestija nedrīkst dibināt ģimeni, stāties jebkādos sakaros ar pretējo dzimumu, tas tiek smagi sodīts. Piemēram Māte Terēze iemieso šo arhetipu.

Savukārt tumši zila krāsa, skaisti rudzupuķu zilā ir astrologu, priesteru, mākslinieku krāsa, visas gaišsajūtas, jūtu skaidrums, savas patiesības pārbaude, jūtīgums. Zinātnieki. Misticisms, garīgā aristrokrātija, dziļa meditācija, augstākā saprāta funkcija. Arī mūsu Latvija. Uzticība ideāliem, patriotisms. Un tās dievu arhetips ir Zevs (Jupiters).

Lekcijas beigās Santa katram uzpilina viņa izvēlētās krāsas aromātu uz rokas un nu savu krāsu var arī pasmaržot. Lēnām lekcijas vadību pārņem Māris Pīlācis, kurš mūs ieved skaņu pasaulē. Tagad mums katram ir jāpiever acis, jādomā sava lielā doma, vēlme, jautājums un gremdējoties savas krāsas aromātā, lēnām slīgstam skaņu pasaulē un ļaujamies skaņas masāžai. Sajūtas ir patīkamas, jo tu sajūti skaņu, kā tā atbalsojas tavā ķermenī. Mirklī, kad ķermenis vibrē vienā frekvencē ar dabu, prāts rimstas un mēs varam sadzirdēt savu sirdi un uzlabojas veselība.

Skaņas masāžā tiek izmantots Čakrafons un WAH-WAH. To radītā skaņa nomierina, harmonizē, atraisa enerģētiskos blokus un dziedina. Tā kā ķermenis sastāv no 80% ūdens, instrumenta radītās skaņas ievibrē šūnu šķidrumu. Cilvēks atslābst, nomierinās un ļoti strauji samazinās stresa līmenis.

Spēlēšanas laikā skaņas toņi rada mūziku, ko varētu pielīdzināt visuma skaņām. Šī skaņa ieved cilvēku tādā kā transa vai relaksācija stāvoklī, kurā sākas spēcīgi dziedinošie procesi.

Nu ko, veselas trīs stundas aizvadītas un Pīlāču pārim ar savu sirsnību un atvērtību ir izdevies mūs saviļņot, dažu labu – līdz asarām. Kaut kas iekšā ir sakustējies un tas jau ir galvenais.