Simona Orinska – Kustība ķermeņa apzinātībai

Simona Orinska – veselības aprūpes, kā arī mākslas maģistre. Sertificēta deju un kustību terapeite, sertificēta supervizore. Vada deju un kustību terapijas grupas un strādā individuāli. Rīgas Stradiņa universitātē vadījusi profesionālās izaugsmes grupas. Vairāk kā 10 gadus praktizē dažādas ķermeņa tehnikas.

Mākslu terapijas un mākslas centra MĀ TELPA dibinātāja un vadītāja. Performances mākslu grupas IDEAGNŌSIS vadītāja. Starptautiskā mērogā vada meistarklases, kā arī uzstājusies ar izrādēm kā butō māksliniece (Japāna, Malaizija, Taizeme, Kambodža, Armēnija, Grieķija, Ukraina, Krievija, Vācija, Lietuva, Igaunija, Zviedrija). Simona ir RISEBA augstskolas maģistra programmas “Multimediālā skatuves māksla” radošā direktore. “Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas”, “Latvijas Supervizoru apvienības” un “Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas” biedre. Vairāk info: www.simonaorinska.info; www.dkt.lv .

Festivālā S. Orinska piedalīsies ar deju un kustību terapijas meistarklasi, kurā tiks piedāvāts praktiski iepazīties ar deju un kustību terapijas, kā arī improvizācijas un butō dejas principiem. Meistarklase notiks labvēlīgā atmosfērā. Iedvesmai tiks izmantota mūzika.

Deja un kustība ķermeņa apzinātībai – dejo sirds ritmā!

Meistarklase norisināsies 21.05. plkst. 15.00. Var līdzi paņemt pledu vai vingrošanas paklājiņu. Meistarklase ir piemērota gan iesācējiem, gan cilvēkiem ar pieredzi; aicināti pieaugušie, seniori un bērni.

Deju un kustību terapija ir mākslas terapijas veids, kas izmanto kustību, lai uzlabotu Jūsu fizisko, emocionālo, kognitīvo (uztvere, atmiņa, domāšana) un sociālo veselību. Atšķirībā no dejošanas un fizioterapijas, nozīme ir fiziskā un emocionālā aspekta sintēzei. Butō ir Japānā radusies laikmetīgās dejas forma, kas tiek saukta par “ķermeņa arheoloģiju”.

Jūsu ieguvumi:

  • emocionālās labsajūtas apzināta attīstīšana;
  • veģetatīvās jeb autonomās nervu sistēmas līdzsvarošana;
  • ķermeņa taktilās sensitivitātes jeb jūtīguma pilnveidošana;
  • radošās domāšanas paplašināšana;
  • partnerība – saskarsmes modeļa apzināšana un veidošana.

Vairāk: www.simonaorinska.info

Foto autors: Jānis Deinats