Miera māksla

Šajā organizācijā nekādi procenti no ziedojumiem netiek atvēlēti pašu vajadzībām. Ziedotāji sarosās Ziemassvētku laikā, kad “Eurika” piedāvā labdarības kartīšu akciju. Šī akcija ir arī vienīgais gadījums Latvijā, kad visi saziedotie līdzekļi – simts procentu – neaiziet tiem, kuriem tas ir nepieciešams.

Fonds “Eurika” plāno izveidot jauno talantu internātu – Indigo bērnu skolu un jaunrades centru, pilnībā renovējot bijušās skolas ēku Zosēnu pagasta Jaunpiebalgas novadā. Skolas mērķis ir uzkrāt, apkopt un izplatīt Indigo bērniem pieejamās zināšanas un izpratni gan viņu vienaudžu, gan viņu vecāku vidū.

Miera māksla_I
Matīss Barkovskis
Matīss ar brāli Oskaru 14 gadu vecumā izveidoja Eurika labdarības projektu. Brāļu darbs Ziemassvētkos ilgst dienu un nakti, kad visi Latvijas skolu iesūtītie zīmējumi ir jāsašķiro, jāievieto mājas lapā, jāsadrukā, un jāpiegādā privātpersonām un uzņēmumiem, kuri ik gadu atbalsta šo jauko labdarības akciju.

Miera māksla_II
Linda Vītoliņa
Linda Vītoliņa Latvijā zināma kā labdarības organizācijas „Sirds siltuma Darbnīca” vadītāja. «Sirds siltuma darbnīcas» dalībnieces Latvijā un citās valstīs darina rokdarbus priekšlaikus dzimušiem bērniņiem, kam vajadzīgs īpaši maza izmēra apģērbs.

Taču Linda ir arī profesionāla Montessori pedagoģe.

Un, protams, Linda ir arī mamma, līdz ar to vislabāk zinās, kā praksē pielietot iegūtās zināšanās un kādas prasmes vislabāk mūsu mazajām atvasēm nepieciešams apgūt konkrētajā vecuma posmā.