Mazuļu skoliņa “Saulīte”

Evija Lasmane, kas ir mazuļu skoliņas „Saulīte” vadītāja, Mg. Paed, pirmskolas pedagoģe, festivālā Helsus iepazīstinās vecākus un bērniņus ar dažādām nodarbēm, kas attīsta bērniņa valodiņu, kustības un domāšanu. Rotaļās un nodarbībās tiks gaidīti bērniņi no 6 mēnešiem līdz 4 gadiem.

Evija Lasmane

Mana ikdiena paiet kopā ar bērniem, palīdzot viņiem apgūt gan dažādas ikdienišķas prasmes, gan atklāt savus talantus, kuri noteikti ir katram! Kopš 1998.gada strādāju bērnudārzā par audzinātāju un 3 gadus darbojos ar mazulīšiem, vadot nodarbības Mazuļu skoliņā.

Mācot bērnus nepieciešams arī mācīties pašai, tāpēc regulāri apmeklēju dažādus kursus, apmācības un seminārus. Apgūstu dažādas radošas metodes, kas ļauj bērniem rotaļīgā, aizraujošā veidā, pašiem nemaz nemanot atklāt sevī mākslinieka, mūziķa talantu, iemācīties komunicēt ar saviem vienaudžiem, uzlabot runas un kustību iemaņas.

Mazuļu skoliņas nodarbību saturu esmu veidojusi tā, lai notiktu vispusīga, harmoniska bērniņa attīstība caur rotaļām, vingrinot pirkstu sīko muskulatūru, kustoties mūzikas ritmā, iepazīstoties ar mūzikas instrumentiem, zīmējot, veidojot un mācoties būt kopā ar citiem bērniem. Nodarbībās piedalās arī vecāki, lai pēc tam mājās varētu turpināt darboties un nostiprināt apgūto.

Helsus festivālā piedāvāšu bērniņiem iespēju darboties ar dažādiem vienkāršiem sadzīvē izmantojamiem un dabā pieejamiem materiāliem, lai vecāki varētu smelties idejas un iedvesmu. Ne vienmēr ir nepieciešams un iespējams iegādāties dārgus izglītojošus materiālus – mēs varam ļauties savai izdomai un izmantot to, kas ir ap mums – zariņi, akmentiņi, čiekuri, veļas knaģi, pogas, makaroni un daudz kas cits! Es parādīšu dažādus veidus kā to visu izmantot, lai veicinātu bērnu iztēli un attīstību!

Mazuļu skoliņa „Saulīte” festivālā pārstāvēs centru “Zelta Aplis”. Centrs „Zelta Aplis” ir vieta, kur notiek dažādas nodarbības ģimenēm ar mazulīšiem, ģimenēm kas ir gaidībās,  pieaugušajiem un bērniem. Notiek arī meditācijas, izzinošas lekcijas, radošās darbnīcas un vēl daudz kas cits.