Ilze Pavasare – Ķermeņa pozu meditācija

KAS? Ilze Pavasare, Geštaltterapijas praktiķe (izglītība: LU, Mg.Angļu val.un lit.fil. 1989, RGI, Geštaltterpijas praktiķa sertifikāts 2015; LGTA un LPB).
KO? Geštaltterapija – individuālā, pāru, grupu terapija. Meditāciju grupu apmācība un nodarbības. Apzinātības prakses apmācība un grupu nodarbības.
KAD? Kopš 2011. gada.
KUR? Labo Sajūtu Laboratorija
KĀPĒC? Lai palīdzētu klientam attīstīt radošas pielāgošanās spējas, vispusīgu apzināšanos ne tikai prāta līmenī, bet arī caur dziļu emocionālu pārdzīvojumu, kur svarīgas ir: attiecības, koncepts “šeit un tagad”, cilvēka atbildība, robežas, izaugsme un unikalitāte.
KĀ? Atrodoties kontaktā ar savu būšanu, t.i. ar to, kas ir (ar ķermeni, emocijām, domām).

Meditācijas laikā apgūsim klasiskās meditācijas pozas. Būs iespēja izbaudīt: 1) guļošo, 2) sēdošo, 3) stāvošo un 4) staigājošo meditāciju.

Mūs prāts nekad nepastāv atdalīti no ķermeņa. Dažādos veidos un caur dažādām pozām iedarbojoties uz savu ķermeni, mēs pamazām arvien vairāk spējam panākt arī pietiekamu emociju un prāta kontroli. Līdzsvarots un atbrīvots ķermenis savstarpēji labvēlīgi iedarbojas uz prātu, kurš savukārt spēj netiešā veidā pietiekami lielā mērā nomierināties jebkurā dzīves situācijā.

Ķermeņa pozu meditācijas laikā mēs veiksim:

-sava ķermeņa izpēti: dažādas muskuļu spriedzes, tukšuma zonas, tieksmju impulsus, kustību. Tā rezultātā tiek panākts pietiekami līdzsvarots un atbrīvots ķermenis.
-savu sajūtu un emociju izpēti, kur mūsdienu skrienošā pasaule ienes daudz haosa pieredzes. Kad cilvēks meditācijas rezultātā pieņem arī šīs savas sfēras, tiek panākts vēlamais un pietiekamais iekšējais miers.
-sava prāta, pieredzes un domu pašanalīzi, kas nodrošina atziņas, kas savukārt dod pietiekamu prāta mieru. Tas paplašina redzējumu, parāda jaunas dzīves iespējas, pievērš uzmanību tam, kas ir ap mums un ir mums svarīgi.

Nodarbība piemērota gan iesācējiem, gan cilvēkiem ar pieredzi. Aicināti arī seniori.
Meditācija uz ķermeņa pozām norisināsies 20.05. plkst. 16.30. Līdzi ņemams pleds vai vingrošanas paklājs.