Izziņas brauciens uz Pokaiņu Zināšanu gadatirgu 17.09.

17.09. Pokaiņu mežā risināsies ikgadējais Zināšanu gadatirgus!

Par Pokaiņiem Pokaiņu mežs ir leģendām vīts un dažnedažādi aprunāts: kāds to dēvē par svētvietu, kāds cits par mistisku vietu. Mēs iedvesmu smēlāmies no I.Vīka grāmatas “Mūsu dižā senatne”. I.Vīks bija viens no pirmajiem Pokaiņu atklājējiem deviņdesmitajos gados. Lūk ko viņš raksta: “Pokaiņi ir ļoti sena vieta un minēta jau 1661.gadā. Vācu ķeizara Leopolda I sūtītā delegācija devās no Vīnes uz Maskavu caur Dienvidkurzemi un Viduszemgali. Delegācijā ietilpa arī Šveices mākslinieks J. R. Šturns, kurš dokumentēja zīmējumos pa ceļam redzēto. Arī Pokaiņus.

Mūsu senči apzinājās lielās sakarības, un izteica Zemeslodes veidolu ar simbolu, tā dēvēto Sirds zīmi, kas daudzkārt atveidota īpaši apstrādātos Pokaiņu akmeņos.

Pokaiņus kā ievērojamu zintniecības centru apliecina visā pasaulē zināmie mīti par Kosmiskajām dzirnavām un Rietumeiropā izplatītās teikas par brīnumaino Grāla kausu. Senindiešu svētajā valodā – sanskritā vēstīts par tālo ziemeļu zemi, kur dzīvojas gudri un laimīgi cilvēki.

Uz viena un tā paša meridiāna kā Pokaiņi Grieķijā atrodas ļoti nozīmīgas, senas, ar mūsu zemi saistītas svētvietas divi Apolona tempļi un Asklēpija templis. Teikas vēsta, ka zināšanas tālā senatnē uz Helādu aiznesusi Lēto no Letu zemes. Grieķijā Lēto dzima dēls Apollons un meita Artemīda. Māte Leto nodevusi viņiem savas zināšanas.

Vēl atzīmēsim šeit apmācīto seno zintnieku, priesteru, valdnieku un gara gaismas nesēju – gallu lomu pasaules civilizāciju vēsturē. Tāpēc pat pieticīgi vērtējot, Pokaiņi jāuzskata par cilvēces gara gaismas centru, kas darbojies vairākos pēdējos starpleduslaikmetos.

Teikas vēsta par Pokaiņu dižajiem viesiem: Šeit nakšņojusi Krievijas cariene, Zviedru ķēniņš stādijis apses Naudītē, tuvējo Spiņņu mājas saimniekam Kurzemes hercogs dāvājis sudraba kausu”.

Zināšanu gadatirgus programma no plkst. 11:00-16:00

 • Plkst. 11:00 Zināšanu gadatirgus atklāšana, Uguns rituāls, vada Māra Brante
 • Dainu meditācija ar Inesi Kozuliņ. Dainu meditācija, kopīga dziedāšana ir vienreizēja un īpaša pieredze ikvienam, kurš piedalās un piedzīvo šo reizē vienkāršo, bet spēcīgo meditācijas un miera brīdi. Vārdi ir kā sēklas. Izdziedot spēcīgās, sakrālās dainas, paveras ceļš uz paša iekšējo pasauli, uz harmoniju, kārtību, senču zināšanām, Visuma pastāvēšanas un kārtības likumiem. Pie tam palīdz 432 Hz frekvence, kurā tiek dziedāts. 432 Hz frekvence ir dziedinoša un klausoties mūziku šajā skaņojumā, ķermenis vibrē saskaņā ar Visuma ritmu, paplašina cilvēka apziņu, atver ceļu uz intuitīvām, uz dvēseles zināšanām. Varēsim doties kopīgā mūzikas caurvītā ceļojumā caur mūsu senču atstātajiem gudrības pavedieniem. Kā arī būs iegādājams Rāmi Riti albums “Visapkārt Saule teka” , ierakstīts 432 Hz dziedinošajā  frekvencē. Nodarbības laiks tiks izziņots vēlāk.
 • Satsangs un Normunds Astra. Gaisma ir Tevī, Gaisma ir tavā Sirdī! Un Spīd tā uz āru… Un Apgaismo Tā visu Pasauli! Cik Skaisti. Tas ir Satsangs! Satsangs ir satikšanās ar sevi. Lekcijas laiks tiks izziņots vēlāk.
 • Drāmas terapija un Eva Medne. Piedāvāju pusotras stundas praktisku nodarbību 12 cilvēkiem, izmantojot Drāmas terapijas tehnikas un metodes. Vada drāmas terapeits – psihologs Eva Medne. Nodarbības laiks tiks izziņots vēlāk.Drāmas terapija ir viens no mākslu terapijas veidiem. Tā var palīdzēt ikvienam uzlabot emocionālo, kognitīvo, fizisko un sociālo veselību. Drāmas terapijā izmanto lomu spēles, pasakas, metaforas, maskas, priekšmetus. Lai tajā iesaistītos nav nepieciešamas īpašas mākslinieciskās vai aktieriskās dotības, jāņem gan vērā, ka drāma – tā ir darbība!
 • Mūzikas terapija un Anžela Belska. Meistarklase:‘’Muzikālais instruments Čakrafons un to terapeitiskie kritēriji mūzikas terapijā’’. Meistarklase piedāvā iespēju iepazīt un vispusīgi izmēģināt iepriekš nezināmu mūzikas instrumentu – čakrafonu, tādējādi gūstot pieredzi jaunām ķermeniskām izjūtām un emociju atklāsmēm.Dienas gaitā būs iespēja: Iepazīt muzicēšanas prieku, izmēģinot iepriekš varbūt nepazīstamus mūzikas instrumentus, kuri veidoti tā, lai jebkurās spēlētāja rokās tie skanētu labi. Varēs izbaudīt vibroakustisko masāžu ar Tibetas dziedošajām bļodām. Anžela Beļska – mākslas un veselības aprūpes maģistre mūzikas terapijā.
 • Zintnieks Voldis Prancāns. Biedrības Viedums vadītājs, bijis kultūras darbinieks, režisors. Zintnieks runāsies un atbildēs uz interesējošiem jautājumiem visas dienas garumā, kā arī vadīs lekciju “Kā apjaust un īstenot savu šīs dzīves misiju? – caur bērnības sapņiem; – caur dzīves pieredzi; – kādu mācību esi guvis caur visu, kas ar tevi noticis.”
 • Herbalistika un Juris Bušs. Viss par zālītēm un ārstniecības augiem, iespēja iegādāties dažādus uzlējumus, sīrupus, tējas. Visas dienas garumā.
 • Sertificēta astroloģe Guna Kārkliņa. Guna stāstīs par minerālu enerģētiskajām īpašībām un akmeņu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un saistībā ar individuālo astroloģisko karti. Ar būtiskām atlaidēm būs iespējas iegādāties dāvanu kartes/kuponus uz pilna apjoma individuālajām konsultācijām Rīgā, klientam izdevīgā laikā. Visas dienas garumā: Sniegs nelielas individuālās astroloģiskās konsultācijas. Stāstīs par to, kā Mēness stāvokļus ikdienā var izmantot cilvēki bez astroloģijas zināšanām. Un – kad un ko pēc kalendāriem var izlemt pats, bet kuros gadījumos tomēr vajadzīga astrologa palīdzība.
 • Astroloģijas skola Baltastro un Valērijs Babajevs (Baltijas astroloģijas skolas direktors) lasīs lekciju – “Звёздные, священные места Латвии – связь человека с космосом” (lekcija krievu valodā). Laiks tiks precizēts. „Baltijas astroloģijas skola” Zināšanu gadatirgū Pokaiņos piedāvā astrologu individuālās konsultācijas latviešu un krievu valodā sava potenciāla izzināšanā, partnerattiecībās, veselības jautājumos, realizācijā Valstī visas dienas garumā. Zināšanu gadatirgu norises laikā apmeklētājiem ir iespēja saņemt atlaides uzsākot mācības! Mācības ietver 4-gadīgu programmu, kas sagatavo speciālistus „Hamburgas Skolas” astroloģijas nozarē. Mācības sākas 1. septembrī un 1. februārī. Mācības notiek latviešu un krievu valodā, dienas laikā un vakaros. Laipni lūgti!
 • Zinību skoliņa “Jūties labi!”. Studija “Jūties labi!” paplašinās ar lielu nodarbību skaitu mazākajiem, tāpēc gaidi arī foršo piedāvājumu bērniem! Noteikti apstājies pie studijas “Jūties labi!” stenda. Šeit Tu varēsi uzzināt, kas jauns un aktuāls šogad. Varēsi iepazīties ar nodarbībām un pieteikties tām saņemot speciālo – Pokaiņu cenu.
 • “Dvēseles telpa”. Santa Pīlāce ar krāsu terapiju, Māris Pīlācis ar skaņas masāžu. Ginta Skrudupa, astroloģe Ginta ir astroloģe, kura savas prasmes stiprina arī senajās zināšanās un enerģētiskajās praksēs. Viņa ir prasmīgs cilvēku attiecību speciālists. Gintas lielākā dzīves daļa ir pagājusi profesionālā komunikācijā ar dažādu jomu un tipu cilvēkiem. Viņa ir cilvēks, kurš ar savu klātbūtni rada cilvēkos prieku, siltumu un vēlmi uzticēties sev un dzīves plūdumam. Reinis Kaņeps, Maiju kalendārs Reinis Kaņeps. Maiju kalendāra dienu nesējs, kurš palīdzēs saprast mijiedarbību starp cilvēkiem, izskaidrot tagadnes formas un sagatavoties nākotnes vīzijām. Caur maiju astroloģijas instrumentu, ir viegli izskaidrot lietas, par kurām mēdzam samelot pašiem un iekārtot neadekvātu realitāti.
 • Šamaniskās Spēka bungas. Uzzināsiet par Spēka bungu nozīmi un tapšanas ceļu. Varēsiet tās apskatīt, aptaustīt, uzspēlēt, izjust to dažādās vibrācijas un, iespējams, arī atrast savu instrumentu. Visas dienas garumā.
 • Tautas lietišķās mākslas studija Avots. Linda Medisone iepazīstinās ar jostas aušanu. Visas dienas garumā. Keramiķe Daina Pettere iepazīstinās ar Latvijas māla pārvērtībām; vērpēja Irēna Bergmane rādīs ceļu no aitas vilnas līdz dzijai; Vija Šubina ar kolēģēm ievedīs adījumu rakstu burvībā.
 • Piramīdu meistars Kristaps Deģis. Kristapa Deģa prasmīgajās rokās top brīnumainās orogonīta piramīdas harmoniskai dzīvei, kas ir mūsu vēlmju īstenošanas paātrinājuma instruments. Zināšanu gadatirgū varēs aplūkot piramīdas, kā arī Kristaps pastāstīs Kas ir orogonīta piramīda Kā piramīda var palīdzēt vēlmju īstenošanā? Kā cilvēki sajūt piramīdas iedarbību? Kā piramīda darbojas un kā to lietot. Visas dienas garumā.
 • Mansards un Edijs Šplīts. Agrāk esmu daudz ceļojis, tad pievērsies apģērbu tirdzniecībai, lai piešķirtu dzīvei saturu nodibināju garīgās izaugsmes un radošās iniciatīvas centru Mansards, tagad paralēli visam tam izgatavoju mūzikas instrumentus. Varētu teikt, diezgan brīvā formā tiek dzīvotas vairākas paralēlās dzīves, daudz domājot par dzīves saturu, pamatvērtībām, uzskatiem, domāšanas paveidiem un dažādajiem dzīvesveidiem. Pie sevis nojumē, būs iespēja uzspēlēt mūzikas instrumentus Zvnagas, patējot un parunāties par dzīvi. Visas dienas garumā..
 • Radošās dzīves studija “Alfa Jums”. Dažādi dabīgie kristāli un citas mīļas lietas. Visas dienas garumā. Stendiņā varēs iegādāties pašu veidotas eko sojas vaska sveces ar Rūnu formulām, un Baltu zīmēm. Dziedošos traukus, vēja zvanus, koshi vēja zvanus, tinkšas, čakrafonus.
 • Toms Krese. Dzīves tempam pieaugot, mūs ātri pārņem stress un nogurums, tāpēc ir svarīgi atrast veidu, kā nomierināt prātu un atjaunot iekšējos resursus. Neskatoties uz to, ka prāts ir pats svarīgākais ”instruments”, mums trūkst izpratne par to, kā tas darbojas un kā to izmantot mūsu labā.  Šim nolūkam miljoniem cilvēku visā pasaulē izmanto apzinātības praksi. Apzinātība ir prasme būt šeit un tagad un vadīt, apkārt klīstošo, uzmanību mums vēlamā virzienā. Tā ir ļoti svarīga prasme (ja ne pati svarīgākā), jo tā dod tiešu pieeju domu un emociju vadības pultij, ko sauc par prātu.  Dažu nedēļu (reizēm pat dienu) laikā apzinātības prakse:  samazina stresu un depresiju, uzlabo darba un koncentrēšanās spējas, stiprina imunitāti, uzlabo savstarpējās attiecības, vairo dzīvesprieku un radošumu. Apzinātība ir dabiska prasme, kas piemīt ikvienam un to var attīstīt ar meditācijas palīdzību. Tā nav reliģiska prakse, prāta iztukšošana vai pašhipnoze, bet gan pētījumos balstīta metode uzmanības trenēšanai. Ja vēlies uzzināt, kā vairot iekšēju mieru ar apzinātības praksi, esi laipni aiciāts piedalīties meistarklasē “Tavs prāta miers”. PASĀKUMU VADĪS: Toms Krese, kurš apzinātību praktizē jau piecus gadus un pats dzīvo to, par ko runā. Toms ir studējis dažādas prakses Indijā un Lielbritānijā, veltot īpašu uzmanību apzinātības integrēšanai ikdienā un informāciju pasniedz vienkāršā valodā, iesaistot dalībniekus, ar nolūku atmodināt katrā apslēpto potenciālu.
  • Ho’oponopono metode. Būs iespēja apskatīt un iegādāties 2016. gada Augustā izdoto Meibelas Katsas grāmatu “Vieglākais ceļš, kā dzīvot”, kas balstīta uz ho’oponopono – senu havajiešu problēmu risināšanas mākslu. Grāmatā jūs uzzināsit, kādi ir priekšnoteikumi, lai jūs kļūtu patiesi paši, būtu harmonijā ar dzīvi un sirdsskaidri, kas ir svarīgs apskaidrības stāvoklis. Jūs atklāsit, ka vairums problēmu, ar ko saskaraties, rada pagātnes šabloni un atmiņas, kas turpina skanēt jūsu zemapziņā un neļauj jums būt tiem, kas patiesībā esat. Jūs sapratīsit, ka neviena problēma neeksistē ārpus jums, un, tā kā tās atrodas jūsos, jūs spējat par tām uzņemties simtprocentīgu atbildību un izdzēst. Būs iespēja aprunāties ar grāmatas tulkotāja un izdevēju Svetlanu Bulti, kas šo grāmatiņu ir izdevusi, jo tā palīdzēja pārvarēt grūtus pārbaudījumus un patreiz ir kļuvusi par viņas ikdienas praksi.
  • Astropsihologs Mahesh. Konsultācija un individuālās astroloģiskās kartes izveide, radot iespēju izprast sevi, savas galvenās motivācijas, talantus un savas iekšējās pretrunas
  • Plkst. 16:00, Saulgriežu uguns rituāls. Iegriezīsim rudens Saulgriežus! Vada Māra Brante.
  • Plkst. 14:00 Ekskursija pa Pokaiņu mežu. Iespēja iziet ekskursiju Pokaiņu mežā ar Ziedoni Kalniņu, etnogrāfu un vienu no pirmajiem cilvēkiem, kurš kopā ar Rasmu Rozīti piedalījās talkās Pokaiņu mežā.

No plkst. 11:00-16:00 jūs varēsiet apmeklēt dažādas lekcijas, nodarbības vai individuālas konsultācijas, satikt visus Zināšanu gadatirgus dalībniekus. Konkrēti lekciju un nodarbību laiki tiks izziņoti vēlāk un izsūtīti jums epastā. Programma var mainīties.

Dienas plāns

09:00 izbraucam no Rīgas, pietura pie T/C Origo, (vieta, kur atradās vecā pasta ēka)

11:00-16:00 Zināšanu gadatirgus Pokaiņos

14:00 ekskursija pa Pokaiņu mežu tiem, kas vēlas

16:00 Saulgriežu Uguns rituāls

17:00 atpakaļceļš no Pokaiņiem uz Rīgu, T/C Origo

Pokaiņos būs iespēja ieturēt maltīti un baudīt siltus dzērienus. Zināšanu gadatirgū būs iespējamas individuālas konsultācijas par konkrētu samaksu vai ziedojumiem, kā arī lekcijas par ziedojumiem, būs iespēja iegādāties dažādas Zinātāju pagatavotas lietiņas – tāpēc ņemiet līdzi skaidru naudiņu.

Brauciena dalības maksa 20 eur. Cenā iekļauti transporta izdevumi, Pokaiņu gida pakalpojumi. Bērniem, ja neaizņem atsevišķu sēdvietu autobusā, bez maksas.

Ieejas biļete pasākumā un Pokaiņu mežā nav ietverta brauciena cenā! Biļetes cena: pieaugušajiem – 2.00 EUR, bērniem, dienas nodaļas studentiem, pensionāriem – 1.70 EUR, bērniem līdz 7 g. vecumam, speciālo internātskolu un bērnu namu audzēkņiem – brīvbiļete.

Braucienam pieteikties, rakstot info@helsusfestival.com līdz 10.09. Vietu skaits ierobežots.