HELSUS festivāls maijā pulcēs vairāk kā 200 meistarus

2017. gada 20. un 21. maijā Jelgavā, Pasta salā norisināsies jau trešais HELSUS zināšanu festivāls, vienkopus pulcējot vairāk kā 200 Latvijas un ārvalstu speciālistus, rūpējoties par cilvēka ķermeņa un gara veselību, iepazīstinot ar dažādiem sevis izziņas veidiem un praksēm. Festivāls ir veltīts “Ķermenim, Dvēselei, Veselībai” un veido septiņus tematiskos dārzus: Dvēseles, Fiziskās kultūras, Vides, Veselības, Uztura, Sevis izziņas un Bērnu/Izglītības.

HELSUS zināšanu festivāls šogad ir sagatavojis plašu programmu – baudāmu, kā individuāli, tā visai ģimenei, turklāt festivāla teritorijā netiek lietots alkohols un tabakas izstrādājumi. HELSUS 7 dārzi uzrunā ar dažādām radošām, fiziskām, izglītojošām aktivitātēm un meistarklasēm. Īss ieskats vien dažās no tām:

Dvēseles dārzs priecēs ar Argentīnas tango studiju, mācot deju soļus ikvienam, kā arī piedāvājot dejas terapiju pāriem. Kokles spēles studija “Kokļu mežs” demonstrēs kokles spēli un darināšanu, savukārt Inese Kozuliņa vadīs dainu meditāciju  kokles pavadībā.  Sound of Aroma sniegs muzikālas tikšanās ar latviešu tautas spēka dziesmām un lekcijas par mūzikas un ēterisko eļļu dziedinošajām spējām.

Fiziskās kultūras dārza dalībnieki Dance & Meditation centrs aicinās ļauties dejai un meditācijai, turpretī sevis pilnveidošanas prakse Faluņ Dafa sniegs iespēju kultivēt iekšējo mieru, koncentrēt apziņu un uzlabot veselības stāvokli.

Vides dārzā tautas lietišķās mākslas studija Kalvis iepazīstinās ar senlatviešu arheoloģisko rotu izpēti un izgatavošanu. Tāpat interesantas būs biedrības Give & Get meistarklases eko ciematiņu veidošanā un informācija ekomāju būvniecībai, holistiskas, neformālas skolas izveidei un ģimeņu stiprināšanai.

Veselības dārzā apmeklētājus sagaidīs dvēseles dziednīca “Everti”, dāvājot čakrafona un kristālu trauku meditāciju un masāžas. Latvijas Kanisterapijas asociācija iepazīstinās ar strukturētu, plānotu un terapeitisku veselības uzlabošanu, kas notiek suņa klātbūtnē. Šogad festivālam ir pievienojies arī Norbekova centrs, sniedzot informāciju un vingrinājumus, kā efektīvi izmantot organisma pašregulācijas mehānismu darbību un atjaunošanās spēju.

Uztura dārzā ikviens varēs iegūt vērtīgus padomus no Foodtastic, uzzinot daudz jauna par sava ķermeņa kompozīciju – svaru, tauku un muskuļu masas procentuālo attiecību, ķermeņa masas uzbūvi. Triguna centrs piedāvās ājurvēdas medicīnas konsultācijas un skaidros, kādēļ ir jāpievērš uzmanība ikdienas ēdiena izvēlei.

Savukārt, dodoties uz netālu esošo Fiziskās prakses laukumu, būs iespēja baudīt Džun Juaņ Cigun nodarbības, Ilzes Dzenovskas vadībā veikt ajengāra hatha jogas vingrinājumus un kopā ar bērniem piedalīties Biodejas nodarbībā.

Sevis Izziņas dārzā Latvijas Moreno institūts rīkos psihodrāmas, sociometrijas nodarbības, atklājot problēmu risināšanas metodes caur vizualizāciju un drāmas elementiem. RigaBrain piedāvās ieskatīties savā smadzeņu darbībā, sniedzot atgriezenisku saiti notiekošajiem procesiem un ļaujot harmonizēt smadzeņu darbību. Pieaugušo neformālās izglītības centrs “Dialoga māksla” visas dienu garumā sniegs gan īsas konsultācijas par domstarpību alternatīvo risināšanu un dialogu veidošanu, gan iepazīstinās ar mediācijas pamatiem

Bērnu un Izglītības dārzā būs pieejami sīkdzīvnieki apskatei, glaudīšanai, barošanai, iepazīstinot ar to dzīvi un paradumiem. Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA piedāvās sevi izzināt gan lielam, gan mazam – bez prātu raisošām sarunām būs arī iespēja arī parotaļāties un darboties ar smilšu lampām. Iespēju ievingrināt balsi un izmēģināt savus muzikālos talantus sniegs BJMK Roksskola, piedāvājot dažādu mūzikas instrumentu izmēģināšanu, performanču veidošanu un spēles ap mūziku.

Starp zināšanām būs vieta arī atslābumam – HELSUS Pirts un saunas daļā Latvju SPA “Daile” piedāvās masāžas un lutinās no matu galiņiem līdz pat papēžiem, laipni aicinot arī topošās māmiņas. Praktiskās Pirtniecības skola stāstīs par apmācību pirtniecībā, pēršanu ar pirtsslotām, sniegs pirts procedūras un pirts rituālus. Savukārt Zaļā Pirts dāvās augu spēku, slotiņu šaltis un auksta ūdens uzmundrinājumu, turklāt ikvienam būs iespēja dalīties ar savu pirts stāstu un laimēt pirts procedūru.

Lekcijas Iedvesmas teltī, dārzu kupolos un uz skatuves pasniegs dažādi HELSUS meistari: Prof. A.Danilāns stāstīs par veselīgu uzturu un dzīvesveidu; latviskās dzīvesziņas pārstāve Irēna Saprovska noturēs lekciju par latviešu gadskārtām; fiziķis Dainis Ozoliņš aizraus ar Latvijas spēka vietām; psihologs Ansis Jurģis Stabingis runās par apzinātību; sportists Helmuts Rodke raisīs diskusiju par bērniem sportā un par to, cik veselīgi tas ir patiesībā. Savukārt Kaspars Rikards runās par sakrālo ģeometriju, bet Jānis Filks par šamanismu un zinātni. Tāpat aicinām uz šī gada HELSUS Šveices vieslektores Ulrikes Granogeres (Ulrike Granõgger) lekciju par cilvēka saistību ar visumu Jelgavas pilī. HELSUS festivālā arī bērniem ir paredzētas dažādas darbnīcas: dzīvnieciņu dārzs, lielo burbuļu ķeršana, mandalu gatavošana, krāsu spēles, labirinti u.c. Tāpat bērni varēs baudīt arī mūsu pirtnieku prasmīgās rokas speciāli bērniem kurinātā pirtiņā, skaņas masāžu, krāsu terapiju, piedalīties mūzikas terapijas nodarbībā vai Dainu meditācijā kokles pavadībā.

Šogad apmeklētājus priecēs arī krietns HELSUS tirdziņš, kur vienkopus tiks pulcēti dažādi Latvijā tapuši darinājumi – seno Baltu rotu iedvesmoti darinājumi, dzintara darinājumi, gleznojumi, dažādi gardumi, dabīgā kosmētika, linu darinājumi, grāmatas, spēles un daudz kas cits.

Visu, ko piedāvās HELSUS festivāls, nav iespējams uzskaitīt!  Atnāciet un atklājiet to paši!

Pilna programma ir apskatām festivāla mājas lapā: ŠEIT

Festivāla biļetes ir pieejamas interneta vietnēs www.ekase.lv un www.bilesuserviss.lv, kā arī visās “Biļešu serviss” kasēs. Biļešu skaits ir ierobežots.

 HELSUS festivāls 2017 notiek sadarbībā ar Jelgavas pilsētu:

logo_kultura_jelgavas_pilsetas_pasvaldibas_iestade_2Jelgava_pilseta_izaugsmei