HELSUS festivāls 2017 – “Ķermenim, Dvēselei, Veselībai” tuvojas!

20. un 21. maijā Jelgavā, Pasta salā risināsies plašākais zināšanu festivāls – Ķermenim, Dvēselei, Veselībai!

Latvijas simtgadei tuvojoties, arvien aktuālāks kļūst jautājums par mums pašiem, kā tautu, Latvijas cilvēkiem – kādi esam mēs? Labākā dāvana Latvijai ir viedi cilvēki, vieda tauta. Garā spēcīgi un brīvi.

Tāpēc ar festivāla HELSUS starpniecību jau trešo gadu aicinām izzināt sevi, pasauli, tiekties uz viedumu. Protams, viedums ir katra cilvēka iekšējs process, tas nav iemācāms, tomēr  vēlamies  uzsvērt, ka viedi cilvēki savā valstī ir kā dimanti, kas liek valstij uzmirdzēt.

Festivālā HELSUS ir apkopotas dažādas sfēras caur kurām cilvēks var pilnveidoties, dzīvot apzinātāk. Esam izveidojuši septiņus dārzus: Veselība, Vide, Uzturs, Dvēsele, Sevis izziņa, Bērni, Fiziskās prakses. Katrā no dārziem darbojas 10-13 meistari, praktiķi vai organizācijas, kuras pārstāv šo sfēru un iemāca mums kaut ko, kas palīdz ikdienu veidot labāku, apzinātāku, kas palīdz ceļā uz viedumu un iepazīt sevi pašu.

Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt dažādas fiziskas prakses, kā, piemēram, joga, mandalu deja, biodeja, tango, cigun, klausīties dažādas HELSUS meistaru lekcijas. Prof. A.Danilāns stāstīs par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, latviskās dzīvesziņas pārstāve Irēna Saprovska noturēs lekciju par latviešu gadskārtām, fiziķis Dainis Ozoliņš aizraus ar Latvijas spēka vietām, psihologs Ansis Jurģis Stabingis runās par apzinātību, sportists Helmuts Rodke raisīs diskusiju par bērniem sportā un par to, cik veselīgi tas ir patiesībā. Kaspars Rikards runās par sakrālo ģeometriju, savukārt Jānis Filks par šamanismu un zinātni. Tāpat aicinām uz šī gada HELSUS ārzemju vieslektores no Šveices Dr. Ulrikes Granogeres (Ulrike Granõgger) lekciju par cilvēka saistību ar visumu Jelgavas pilī. Šīs un citas lekcijas – visas vienuviet HELSUS festivālā.

Apmeklētāji varēs izmēģināt dažādas sevis izziņas prakses – astroloģiju, krāsu terapiju, aroma terapiju, socioniku, psiholoģijas metodes, konsultēties un piedalīties dažādās sevis izziņas darbnīcās, uzzināt par alternatīvām bērnu izglītības skoliņām un metodēm, dūlām un PEP mammām. Iepazīt veselīgu uzturu, uzzināt daudz jauna par ārstniecības augiem no mūsu prasmīgajiem fitoterapeitiem, iepazīt kanisterapiju, rūdīšanās skolu, homeopātiju, dabīgu redzes atjaunošanu u.c. Festivālā ikviens sev atradīs ko noderīgu!

Protams, neizpaliks sevis palutināšana pirtī un dažādu masāžas speciālistu rokās!

Pilna programma ir apskatām festivāla mājas lapā: šeit

HELSUS festivālā arī bērniem ir paredzētas dažādas darbnīcas, dzīvnieciņu dārzs, lielo burbuļu ķeršana, mandalu gatavošana, krāsu spēles, labirints un, protams, arī bērni var baudīt mūsu pirtnieku prasmīgās rokas, skaņas masāžu, krāsu terapiju,  piedalīties mūzikas terapijas nodarbībā vai Dainu meditācijā kokles pavadībā.

Apmeklētājus priecēs HELSUS tirdziņš, kur vienkopus pulcēsim dažādus Latvijā tapušus darinājumus – seno Baltu rotu iedvesmotus darinājumus, dzintara darinājumi, gleznojumi, dažādi gardumi, dabīgā kosmētika, linu darinājumi, griķu spilveni, grāmatas, spēles un daudz kas cits.

Par gardu maltīti rūpēsies dažādi HELSUS izraudzīti ēdinātāji.

Uz HELSUS skatuves risināsies dažādi priekšnesumi, lekcijas, koncerti un nodarbības, kā, piemēram Tango nodarbība, kurā ikviens varēs izmēģināt šīs cēlās dejas soli un ļauties brīnišķīgām, jaunām sajūtām.

Visu, ko piedāvās HELSUS festivāls, nav iespējams uzskaitīt!  Atnāciet un atklājiet to paši!

HELSUS festivālā ikviens pavadīs divas sajūsmas un izziņas pilnas dienas, sastaps jaunus domubiedrus un iepazīs sevi pavisam no cita skatupunkta. Gūs iedvesmu un drosmi darīt citādāk vai arī izmēģināt dzīvē pavisam ko jaunu un nebijušu. HELSUS ir pašizziņas platforma, kur izmēģināt, izzināt un iepazīt. HELSUS ir festivāls visai ģimenei! Ikviens tajā atradīs meklēto – gan tas, kurš tiecas pēc savas patiesās būtības atpazīšanas, gan tas, kurš vienkārši vēlas  dzīvot veselīgāk un  apzinātāk, vai vienkārši pavērties apkārt un apjaust – cik dažādi mēs esam un pasaule ir tik krāsaina un skaista! Atliek vien piedzīvot un izbaudīt to!

 

HELSUS 2016 video atskats                                   Vairāk informācijas: www.helsus.org
HELSUS 2016 galerija                                 Biļetes: www.ekase.lv,  www.bilesuserviss.lv

Uz katru no festivāla dienām pārdošanā ir ierobežots biļešu skaits, lai nodrošinātu omulīgu un brīvu festivāla atmosfēru, lai neveidotos drūzmēšanās un rindas uz nodarbībām, lekcijām un konsultācijām.

HELSUS 2017 dalībnieku saraksts un apraksti ir atrodami HELSUS mājas lapā, sadaļā HELSUS dalībnieki 2017.Saraksts tiek regulāri papildināts.

UZ TIKŠANOS HELSUS 2017!