HELSUS festivāla 2017 programma

20. maijs

Plkst. 11:00-11:30, HELSUS festivāla atklāšana. HELSUS komandas uzruna. Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa uzruna. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes KULTŪRA vadītāja Mintauta Buškevica uzruna. Kokles spēle Ansis Jansons un Inese Kozuliņa. Kopdziesma.

Plkst. 12:00-13:00, Aigars Stirna. Grupu nodarbība “Tango – attiecības ar sevi, citiem un Dievu”. Dievs ir deja, kas izstaro mīlestību, ceļš no dažādības caur mīlestības attiecībām uz vienotību. Argentīnas tango, tāpat kā dzīve, ir mīlestības deja un attiecību māksla, kurā būtiskākais ir acīm neredzams. Skaistai dejai, dzīvei un attiecībām svarīgi ir trīs aspekti iekšējai vienotībai ar Esamību – mīlestība, prieks un miers. Svarīgas ir laba saskaņa ar sevi, jūtīgas attiecības ar partneri un citiem cilvēkiem, apzinātība, uzmanība, spējas atklāti, brīvi sarunāties, ieklausīties otrā, apskauties, uzticēties, ļauties, būt atbildīgam, radošam un daudzas citas prasmes. Nodarbībā ieklausīsimies sevī un, izmantojot vienkāršus tango soļus un vingrinājumus, satiksimies dejā ar citiem, sajutīsim vienotību vienam ar otru un ar Visumu. Partneris un iepriekšēja pieredze nav nepieciešama.
Vairāk

Plkst. 14:00-15:00, Lekcija  “Biodanza – Laimes bioloģija”. Biodanza – The biology of happiness. Lektore” Dr.psych. Alejandra Villegas (Argentīna, Spānija), Leipcigas Biodanza skolas (Vācijā) un Baltijas Biodanza skolas (Latvija)   direktore.

Vairāk

Plkst. 17:00-18:00, Bungu dejas “Ļauties dabas ritmiem”. Nila Īles mūzikas studijas grupas “Kanisaifa” mūziķi un Labo Sajūtu Laboratorijas biodanza dejotāji.

Šīs stundas laikā tiks radīti apstākļi, kur dalībnieks pats būs savas dejas režisors: caur pasaules tautas mūzikas instrumentu skaņām un ritmiem dalībniekiem būs iespēja sākumā atslābināties, atbrīvoties un atvērties; tad ritmiskā pulsācijā ievibrēt sevi līdzsvarā, izkustinot katru savu ķermeņa šūniņu.

Vairāk

Plkst. 12:00 – 13:00, Ansis Jurģis Stabings. Lekcija “Apzinātība. Ceļš pie sevis”. Apzinātība ir uzmanības pievēršana tam, kas notiek tieši šobrīd — šeit un tagad, nevērtējot notiekošo. 

Ansis Jurģis Stabingis ir psihoterapeits (LPB, EPA), pēc pamatizglītības — psihologs (M.Sc., LU). Pateicoties pasniedzēja darba pieredzei SFU (Vīnē), RPIVA, RSU (Rīgā),  vada kursus un mācības par personāla vadības un biznesa psiholoģijas tēmām apzinātības jomā.

Vairāk

Plkst. 13:30 – 14:30, Helmuts Rodke. Lekcija “Kā neiznīcināt sporta talantu?”. Tiks apskatīti: pareiza fiziskā sagatavotība, ego un mentālie uzstādījumi, sporta veida izvēle un veselība, uzvarētāja un efektīvas personības attīstīšana.

Helmuts Rodke ir fiziskās sagatavotības un vieglatlētikas treneris ar 18 gadu pieredzi, pasniedzējs, treneru rokasgrāmatas līdzautors.

Vairāk

Plkst. 15:00 – 16:00, Anatolijs Danilāns. Lekcija “Pareizs uzturs un dzīvesveids – robeža starp veselību un pārmērību”.

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras profesors, Latvijas Gastroenterologu asociācijas prezidents, gastroenterologs, veselīga dzīvesveida popularizētājs un ļoti šarmants stāstnieks.

Vairāk

Plkst. 16:00-17:00,  Volodimirs Dehtiarovs (Volodymyr Dehtyarov), Ukraina. Lekcija “Brīvā niršana: atpakaļ pie savas sākotnes. Brīvības atjaunošana ūdenī un ārpus tā.” notiks angļu vai krievu valodā – pēc klausītāju vienošanos. Lekcijā Volodimirs runās par to, kā ienirstot tikai ar vienu elpas vilcienu, cilvēks atgriežas pie sava pirmsākuma vai vismaz tuvāk tam. Mācīs, kā var aizturēt elpu ilgāk, kā esi iedomājies…

Vairāk

TangoStudio. Argentīnas tango dejošana un mācīšana. Tango -komunikācijas un attiecību māksla. Tango, kontaktimprovizācijas un citu deju pielietojums pāru un individuālajā terapijā. Tango kā meditācija un sevis izzināšanas ceļš.

Plkst. 14:00 – 15:00 Grupu nodarbība “Tango – dvēseles un ķermeņa terapija”.

Plkst. 16:00 – 17:00 Grupu nodarbība “Tango – emocionāla saruna apskāvienā”.

Dienas garumā, ārpus lekciju laikiem: Tango privātstundas un terapija pāriem un individuāli, konsultācijas par attiecībām.

Vairāk

Agris Vanags – Laimes taka. Vedējs, meža mistēriju burvis. Vedu iekšēji ārējā ceļojumā un palīdzu mainīt dzīvi. Vēdu un Dainu filosofiskā bāze. Vagars cīņas yogas treniņos.

Plkst. 11:00 – 18:00 Nodarbība – meistarklaseSevis sajušana. Robežu pārkāpšana nezināmajā. Transformācija. Specifika: 1) saruna; 2) spēka stāja; 3) Elpošanas vingrinājums; 4) dainu mantra; 5) došanās nezināmajā; 6) koka biļetes uz Laimas takām.

Cilvēku skaits ierobežots līdz 5 cilvēkiem. Samaksa atkarīga no rezultāta.

Vairāk

Centrs “Zelta Aplis”. Vieta kur ir iespēja izzināt sevi,  mācīties, dalīties priekā un pieredzē, satikt domubiedrus, ikdienas steigā apstāties un gūt iekšēju mieru. Tā ir vieta, kur sevi palutināt, uzlabot garastāvokli un veselību.

Plkst. 11:00 – 12:00 Nodarbība “Saulainais Cigun”. Ringolds Rancāns.

Plkst. 12:00 – 12:30 Nodarbība “Kristāla trauku meditācija”. Līga Mickēviča.

Plkst. 12:30 – 13:30 Nodarbība “Kundalini Joga”. Sanita Malēja.

Plkst. 13:30 – 14:00 Nodarbība “Gongu meditācija”. Inga Rancāne un Ida Iveta Platace.

Plkst. 14:00 – 15:00 Nodarbība “Smieklu joga”. Sanita Malēja.

Plkst. 15:00 – 16:00 Nodarbība “Ģimenes sistēmiskie izvietojumi”. Ringolds Rancāns.

Plkst. 16:00 – 17:00  Nodarbība Gongu + kristāla trauku meditācija. Inga Rancāne, Ida Iveta Platace un Līga Mickēviča.

Plkst. 17:00 – 18:00 Nodarbība Vīru aplis. Ringolds Rancāns.

Plkst. 12:30,  14:30 -16:00 Nodarbība Hennas tetovējumi. Egita Matulēna.

Visas dienas garumā:

 • Dziednieciskās skaņas masāžas ar Tibetas dziedošajiem traukiem – Inga Rancāne, Ida Iveta Platace (izņemot gongu meditāciju laikā).
 • Gongu un citu skaņu terapijas instrumentu iepazīšana. Inga Rancāne , Ida Iveta Platace (izņemot gongu meditāciju laikā).
 • Muguras taisnošana pēc Pjotra Elkunoviča metodes „Garīgā taisnošana”. Sandra Strēle.
 • Masāžas – Helēna Galvanovska.
 • Austo mandalu radošā darbnīca. Līga Mickēviča.
 • Aromaterapijas iepazīšana un īsa konsultācija. Ilze Dātava.
 • Kroņu darināšanas radošā darbnīca. Ilze Dātava.

Vairāk

Dvēseles telpa. Dažādu jomu speciālisti, kuru mērķis ir palīdzēt cilvēkiem pārmaiņu laikā. Astrologs, krāsu terapeits, skaņu terapeits.

Plkst. 14:00 – 15:00 Nodarbība “Čakrafons. Skaņas meditācija grupā.”. Māris Pīlācis.

Vairāk

Dziedina.lv. Reiki, regresijas terapija,  integrētās enerģijas terapija.

Plkst. 15:00 – 17:00 Regresijas terapija “Ceļojums uz iepriekšējām dzīvēm. Teorija un prakse.”.

Vairāk

Inga un Andris Graumaņi. Skaņu terapija. Apzinātā elpošana.

Skaņu terapija – Gongu meditācija. Tibetas Dziedošo trauku vibroakustiskā masāža.

Plkst. 13:00 – 14:00 Gongu meditācija grupā.

Plkst. 15:00 – 16:30 individuālās konsultācijas. Tibetas dziedošo trauku masāža. (15 min. personai).

Plkst. 17:00 – 18:00 Apzinātā elpošana grupā.

Vairāk

Kokles spēles studija “Kokļu mežs”/Dainu meditācija. Inese Kozuliņa vadīs Dainu meditāciju kokles pavadībā un Ansis Jansons vadīs kokles spēles nodarbību, ka arī tiks demonstrēta kokļu izgatavošana.

Plkst. 12:00 – 14:00 Dainu meditācija, Inese Kozuliņa.

Plkst. 14:00 – 17:00 Ansis Jansons un kokles spēles studija “Kokļu mežs”. Katru stundu būs nodarbības aptuveni 10 koklētājiem. Kā arī  kokļu meistars stāstīs un rādīs kokļu gatavošanu.

Vairāk

Latvijas Biodanza skolotāju asociācija. Biodanza (Biodeja) ir skaists kustību rituāls, kas maigi sekmē transformāciju. Tā atver ķermeņa un dvēseles sirdi, lai aktivizētu katram piemītošo potenciālu priecāties, būt aizrautīgam, radošam, zinātkāram un būt saskaņā ar mūsu dabas pasaules līdzsvaru un veselumu.

Plkst. 12:00-13:00. Praktiska saruna par attiecībām “Lūdzu esi ar mani”. Antra Sloka-Jakovļeva un Linda Rotberga.

Plkst. 16:00-17:00 lekcija “Biodanza metode zinātniskajos pētījumos”. Anete Raikova, praktiskais psihologs (Mg.psych), Biodanza skolotāja.

Vairāk

Nekas nav noticis/Lilija Apine. Lilija Apine ir bloga nekasnavnoticis.lv autore, kura raksta un runā par garīgās atmošanās jautājumiem, atspoguļojot savu redzējumu par šo realitāti pēc tam, kad ir atpazīta sava patiesā, mūžīgā daba.

Plkst.  12:00 – 12:30 Vadīta meditācija realitātes izvērtēšanai un savas patiesās dabas atpazīšanai.

Plkst.  12:30 – 14:00 Sarunas par realitātes dabu un ceļu uz garīgo atmošanos.

Vairāk

Šambungas. Šamaniskās spēka bungas. Lauris & Arnita gatavo bungas, kopā ar tām dzied, dziedina, pavada sevi un citus ceļojumos, piedalās rituālos un pasākumos.

Plkst. 16:00-18:00 Šambungas un Šambungu dvestie. Šamaniskās spēka bungas, Stāsti PAR, AP un PIE bungām.

Vairāk

Smaržas Burvība. Aromterapijas pakalpojumi. Dabīgu smaržu dizains un izveide. Aromterapijas nodarbības (individuāli un grupas ietvaros). Individuālas konsultācijas. Ēterisko eļļu meditācijas. Dabīga kosmētika. Aromterapija mājas vides harmonizēšanai.

Plkst. 12:30 – 14:00  Dabīgo smaržu meistarklase.

Plkst. 15:00 – 16:30  Dabīgo smaržu meistarklase.

Vairāk

Sound of Aroma – Inese un Kristaps Gaiļi. Festivālā sniegsim muzikālas tikšanās ar latviešu tautas spēka dziesmām, meditatīvu garīgo mūziku, stāstīsim par mūzikas un ēterisko eļļu dziedinošajām spējām, kā arī piedāvāsim ieskatu individuālās aromdiagnostikas konsultācijās sevis sajušanai un līdzsvarošanai.

Plkst. 14:00 – 15:00 Muzikāla tikšanās „Skaņas un smaržas dziedinošā alķīmija”. Vada: Inese un Kristaps Gaiļi, latviešu valodā.

Vairāk

Tava bezgalīgā patiesība. Apvienība “Tava bezgalīgā patiesība” piedāvā iepazīt sevi caur pieskārienu, vibrāciju, skaņu, vārdu un grupu meditāciju. Kā arī caur pasakām, teikām un dainām apzināt savu sieviško un vīrišķo būtību. Šo procesu laikā cilvēkam ir iespēja apzināties savu dziļāko patību.

Plkst. 11:00 – 18:00 Individuālā meditatīvi līdzsvarojošā ķermeņa masāža. Pēc pieraksta. Santa Kozlovska. Ziedojumi.

Plkst. 11:00 – 18:00 Individuālais skaņas masāžas seanss ar Himalaju skanošajiem traukiem. Pēc pieraksta. Ieva Eltermane. Ziedojumi.

Plkst. 12:00 – 13:00 Lekcija – meditācija “Latviešu tautas teikas, pasakas un dainas, skatījums caur sievišķo un vīrišķo aspektu”. Noslēgumā skaņu meditācija. Vada – Inese Stivriņa Latviešu valodā. Ziedojumi.

Plkst. 15:00 – 16:00 Lekcija – meditācija “Vibrācija, skaņa, dziedāšana, dziedināšana.” Noslēgumā skaņu meditācijā. Vada – Ieva Eltermane Latviešu valodā. Ziedojumi.

Zāļu tēju maisījuma gatavošana.Stendā būs iespēja uzzināt par augiem un katram pagatavot līdzņemšanai savu individuālo zāļu tējas maisījumu no drogām, kas vāktas dažādos īpašos laikos. Vada – Inese Stivriņa Latviešu valodā. Materiālu izmaksas 2.50 eiro.

Vairāk

Dance & Meditation.  Dance & Meditation centrs ir vieta, kur tiekas draugi brīvākai un apzinātākai dzīvei. Mūsu redzējums ir holistisks skatījums uz cilvēku, izmantojot apzinātības prakses, jaunākās psiholoģijas zināšanas, deju un ķermeņa terapijas, kā arī aktīvās meditācijas un šamaniskās prakses.

Plkst. 14:45 – 15:30 Deja un meditācija, teorija un prakse. Premal Madina.

Plkst. 11:30 – 18:00 Vieglā gaisotnē, malkojot tēju, varēsiet iepazīties ar centra pasniedzējiem un mūsu organizētajiem retrītiem, festivāliem un padziļinātajām praksēm.

Vairāk

Faluņ Dafa. Faluņ Dafa ir sena sevis pilnveidošanas prakse – harmonisku vingrojumu komplekss – ar kuras palīdzību cilvēks var iegūt iekšējo mieru, paplašināt savu apziņu un uzlabot veselības stāvokli. “Pilnveidošanās” attiecināma uz cilvēka garīgā līmeņa paaugstināšanu, ikdienas rīcībā un domā cenšoties saplūst ar Visuma principu “Īstenība Labestība Pacietība”.

Plkst. 11.30-18.00 stendā būs piedāvātas sekojošas aktivitātes (valoda – latviešu, krievu, angļu):

• vingrojumu demonstrācija – tiks demonstrēts pilns vingrojumu cikls (pabeidzot vienu pilnu ciklu, tiek sākts jauns cikls);

• vingrojumu apmācība – vingrojumi tiks apmācīti gan grupā, gan arī individuāli;

• individuāls stāstījums/konsultācija par Faluņ Dafa praksi visiem interesentiem;

• lotosa ziediņu izgatavošana no papīra (izejmateriāli tiks nodrošināti bez maksas).

Vairāk

Floutings. Floutings ir unikāla iespēja izbaudīt meditāciju bezsvara stāvoklī. Floutēšanas laikā ķermenis pilnībā atpūšas, prāts atbrīvojas un apziņai ir iespējas atgriezties tās pamatstāvoklī.

Plkst. 15:00 – 15:30 Lekcija. Kas ir Floutings?”. Kristīne Jansone.

Plkst. 11:00 – 18:00 Individuālas konsultācijas, iespēja iegādāties Epsom sāli un Floutinga seansa apmeklējuma kartes par īpašām cenām.

Vairāk

I LIQ CHUAN. Latvijā pārstāvam ķīniešu kung-fu stilu I Liq Chuan, kas savā būtībā nozīmē – apziņas kaujas māksla. Mūsu fokuss ir apziņas un ķermeņa līdzsvars, teicama veselība un enerģija jebkurā vecumā.Nodarbojoties ar I Liq Chuan, labāk iepazīstam sevi, saprotam sava organisma iekšējos resursus. Nostiprinām ķermeni un veselību, uzlabojam pašsajūtu.

Plkst. 15:00-16:00 Neigun vingrinājumi ķermeņa un gara apvienošanai un veselības nostiprināšanai. Mārtiņš Kronbergs.

Neigun vingrinājumi – lēnas kustības, kur pievēršam uzmanību tam, ko darām. Rezultātā uzlabojas veselība, vielmaiņa, asins cirkulācija un cilvēka pašsajūta. Šie vingrinājumi palīdz atveseļoties un nostiprināt ķermeņa veselību. Uz nodarbību var nākt visi, bez vecuma ierobežojuma.

Plkst. 11.30 – 18.00 Konsultācijas par tradicionālo austrumu cīņu praktizēšanu, individuālas nodarbības, paraugdemonstrējumi.

Vairāk

RESET Funkcionālie fitnesa treniņi & Joga. Mūsu darbošanās pamatā ir cilvēka fiziskās, emocionālās un garīgās veselības veicināšana. Tikai fiziski veselā, vingrā, kustīgā un tīrā ķermenī var ienākt miers.

Plkst. 13:00 – 13:45 Praktiska nodarbība “Surya Namaskar jeb Sveiciens saulei – variācijas” (Santa Zaķevica).

Plkst. 14:00 – 14:45 Praktiska nodarbība “Funkcionālais treniņš grupā” (Toms Zaķevics).

Plkst. 11:30 – 18:00 Individuālas sarunas par fitnesu, jogu, veselīgu uzturu un dzīvesveidu.

Vairāk

Sejas joga. Inga Gromova vada dažādas garīgās prakses, kurās var apgūt sejas vingrinājumus, elpošanas tehnikas, dažādus enerģētiskus vingrinājumus, akupresūru, meditācijas.

Plkst. 13:00 – 14:30 Lekcija. “Akupresūra”. Tiks demonstrēti bioloģiski aktīvie punkti: kur tie atrodas uz sejas un pie kādām skaistuma un veselības problēmām palīdz.

Plkst. 16:00 – 18:00 Lekcija. “Sejas jogas vingrošana”. Dažādi sejas vingrinājumi, apvienoti ar elpošanu un bioloģiski aktīviem punktiem, nobeigumā – afirmācijas meditācija organisma atjaunošanai.

Vairāk

Ilze Vainovska – Noķerts Liepājā. Iesienu mezglos neapstrādātu, neskartu dzintaru, gatavojot amuletus spēkam un aizsardzībai bez liekas vardarbības.

Visas dienas garumā runāsim par:

 • Dzintars aizvēsturiskos laikos – pirmais cilvēku pieradinātais pusdārgakmens ir tieši dzintars.
 • Dzintars un fosilie sveķi senajā Ķīnā un Indijā
 •  Senā Roma, Dzintara ceļš no Baltijas – rotas, elektrons, statusa apliecinājums.
 • Krustneši Latvijā – 1260.gada Dzintara likums, savas ekskluzīvās tiesības pasludina Teitoņu ordenis un kristīgā baznīca.
 • Dzintars tautas medicīnā un pasaules priekšstatos

Vairāk

Litoezoterica. Irīna Popova parapsiholoģe- litoezotēriķe. Jau vairāk nekā 10 gadus darbojoties kopā ar minerālu kolekciju dalās savās zināšanās ar cilvēkiem, kuri vēlas uzzināt, ko vairāk par minerāliem un izprast paši sevi.

Plkst. 12:00 – 13:30 LekcijaMinerālu izcelsme. Izglītības iespējas.. Kā daba radījusi fundamentu, savienojot dažādas ķīmiskās vielas.Lekcija- prezentācija krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Pasniedzēja Irīna Popova.

Plkst. 15:30 – 16:30 Lekcija “Ķīmiskā elementa – Alumīnijs – noslēpumi”. Apskatīsim minerālus, kuru sastāvā ir Alumīnijs. Korunda varietātes – rubīni un safīri. Lekcija – prezentācija krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Pasniedzēja Irīna Popova.

Vairāk

LVM Pokaiņu mežs. LVM Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Tas atrodas 13 kilometru attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā. Izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido neparasti gleznainu ainavu. Te, sapulcējušies grupās, kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmeņu krāvumi.

Plkst. 15:00 – 16:00 Lekcija “Pokaiņu mežs –  seno dievību gudrības avots”. Ziedonis Kalniņš.

Vairāk

Solvita Kūna (Cade) & Inga Nemše (Latvian Aroma-Essence). Solvita gatavo no Latvijas augiem ēteriskās eļļas un ziedūdeņus. Inga nodarbojas ar aromadiagnostiku un aromaterapiju.

Plkst. 12:00 – 13:00  Tēju fermentēšanas procesu izzināšana, IVAN Čaj  tējas degustācija. Kristīne Markevica.

Plkst. 13:00 – 14:00 Eļļas čakru sabalansēšanai. Inga Nemše.

Plkst. 15:30 – 16:30  Auga būtības (būtnes) īpašību rezonanse un mijiedarbība ar cilvēku. Solvita Kūna.

Vairāk

Valda Kesnere – Kalvis. Senlatviešu arheoloģisko rotu izpēte un kopiju izgatavošana. Seno simbolu skaidrošana.

Plkst. 14:00 – 15:00 Lekcija “Senlatviešu dzīvesziņa – seno rotu un amuletu nēsāšanas kultūras izpratne mūsdienu sabiedrībā, seno simbolu enerģētiskā iedarbība”.

Vairāk

Tālivaldis Severīns Kivlenieks. Rotkalis, darbojas jau vairāk  kā 40 gadus, specializējies vēsturisko rotu dizainā un izgatavošanā no sudraba, zelta, misiņa, bronzas un platīna, tāpat ekskluzīvu rotu izgatavošanā, izmantojot tautas etnogrāfiskos elementus, antīkos un vēsturiskos simbolus. Vairāk nekā 30 gadus Toronto  vadījis savu juvelierveikalu “Kalupe”.

Plkst.12:00, 13:00, un 17:00 Rotas kā talismani: vēsture un izmantošana.

Vairāk

Give&Get. Šogad biedrība uzsvaru liek uz domubiedru festivālu, eko ciematiņu veidošanu un ekomāju būvniecību, holistiskas, neformālas skolas izveidi, ģimenes vērtību un kopābūšanas kopšanu caur dažādām meistarklasēm un pasākumiem, kā arī uz ilgstpējīga un dabai draudzīga dzīvesveida popularizēšanu. Festivāla ietvaros balstīsimies uz 4 stūrakmeņiem- izglītība, ekoloģisks dzīvesveids, dziedniecība un radošā amatniecība.

Plkst. 13:00-14:00 Iepazīšanās ar Lomi-Lomi (Havaju salas) masāžas dziednieciskajām spējām.

Plkst. 15:00-17:00 Diskusija par neformālās superskolas tapšanu un iepazīstināšana ar padarīto. (Tā ir skola ārpus sistēmas ar holistisko pieeju un neformālām mācību metodēm)

Plkst. 18:00 – 20:00 Brīva formāta Džem-sesija. Paņem savu instrumentu un pievienojies. (var arī bez instrumenta).

Dienas garumā paredzētās aktivitātes:

*Iepazīstināšana ar Give&Get festivālā plānoto

*Iespēja piedzīvot Lomi-Lomi masāžu

*Iespēja uzzināt par dziednieciskajiem retrītiem

*Iespēja uzzināt par eko ciemata tapšanu Vidzemē

*Iespēja iegādāties rotas un dabas kosmētiskos līdzekļus

*Iespēja uzzināt vairāk par parapsiholoģiju

*Iespēja uzzināt par “ārpus sistēmas” izglītību un jaunas eko-kopienas veidošanos

Vairāk

Apvienība ”Cilvēka psihofiziskajai veselībai”. Meistari darbojas saskaņā ar cilvēka psihofiziskā stāvokļa atjaunošanas metodi –  zināšanām un praksi par informācijas un enerģijas plūsmu kustības principiem un likumiem. Izprotot informācijas, enerģijas plūsmu un ķermeņa savstarpējo iedarbību, cilvēks iegūst spējas pārvaldīt sevi un savu dzīvi. 

Plkst. 12:00 – 18:00 Individuālas nodarbības un konsultācijas.

Vairāk

Āgenskalna klīnika. Āgenskalna klīnika ir viena no pirmajām medicīnas klīnikām Latvijā, kuras darbība ir balstīta uz veselības profilaksi un sapratni par veselību. Mūsu mērķis ir izglītot savus klientus kā saglabāt savu veselību un, ja gadījies saslimt, izārstēt nekaitējot organismam kopumā.

Plkst. 13:00 Lekcija “Homeopātija – Ceļš uz veselību”. Homeopāts – pediatrs dr. Edgars Mednis.

Plkst. 14:00 – 15:00 Diskusija ar psiholoģi Amandu Zariņu.

Plkst. 16:00; 16:30; 17:00 un 17:30 Tibetas skanošo bļodu masāžas seansi. Evita Sarma.

Visas dienas garumā stājas novērtēšana un konsultācija par stājas traucējumu labošanu un citiem jautājumiem  Fizioterapeits  Rūdolfs Lange un fizioterapeita asistente Evija Priževoite.

Visas dienas garumā tiks sniegtas Ajūrvēdas  masāžas. Speciāliste Inita Volmāre.

Visas dienas garumā homeopāts – pediatrs dr. Edgars Mednis veltīs laiku individuālām sarunām.

Festivāla laikā teltī “Āgenskalna klīnika” darbosies neatliekamās palīdzības medpunkts.

Vairāk

Dvēseles dziednīca “Everti”. Mēs, Evertu meistari, Kristīne Vallere un Ivars Vallers, dzīvojam Zemgales sensētā, mājā ar seniem stāstiem un dziļu vēsturi. Pati šī vieta, neviļus, liek turpināt senču iemītās takas. Tā ir tapusi Dvēseles dziednīca. Nesteidzīga lauku būšana, miers, dabas klātesamība ļauj sadzirdēt dvēseli un palīdzēt ķermenim sajusties mīlētam.

Vairāk

Latvijas Kanisterapijas asociācija. Kanisterapija ir uz mērķi orientēta, strukturēta, plānota terapeitiska darbība, kura notiek suņa klātbūtnē, ar mērķi uzlabot veselību. To vada profesionāļi, kuriem ir speciāla izglītība šajā darba sfērā, piemēram, ergoterapeits, fizioterapeits. Tā ir vērsta uz fizisko, sociālo, emocionālo un kognitīvo funkciju uzlabošanos.

Vairāk

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK). Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža  ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžas studiju programmas ir Māszinības, Ārsniecība, Masāža un hidroterapija, kas sagatavo profesionālajai kvalifikācijai atbilstošus speciālistus.

Visas dienas garumā iespējams veikt asinsspiediena mērījumus; noteikt cukura līmeni asinīs, savu pulsu, ķermeņa masas indeksu, kā arī plaušu funkcionālo stāvokli. Stendā būs iespējams izbaudīt arī apkakles masāžu.

Vairāk

Norbekova centrs. Norbekova centrs nodarbojas ar Mirzakarīma Norbekova sistēmas tālāk nodošanu ikktram, kurš vēlas uzlabot savu veselību. Metode balstās uz organisma pašregulācijas mehānismu darbību, atjaunošanās spēju. Par pamatu ir ņemti Seno Austrumu un mūsdienu zinātnes koncepti.

Plkst. 15:30 – 16:30 Lekcija “Redzes atjaunošana bez zālēm un operācijām” (Восстановление зрения без лекарств и операций). Lektore – pasniedzēja no oficiālā Norbekova centra Maskavā Svetlana Sapožņikova. Krievu valodā.

Vairāk

Rūdīšanās skola. Rūdīšanās skola ir mācība par katru atsevišķi un visiem mums kopā. Tiek apkopotas dažādas pieredzes, lai veidotu savu, kā arī jaunu apmācību iespēju pasaules auditorijai. Rūdīšanās skola māca Wim Hof metodi, apkopojot vairākas prakses (tai skaitā arī pirts mācību) un pierādot sevi kā ātru, efektīvu un vienkāršu sevis pilnveidošanas veidu.

Plkst. 13:00 – 14:00 Lekcija “Rūdīšanās skolas pieredze un mācību metodes”. Māris Žunda.

Vairāk

Vija Buša – Dabiskās redzes atjaunošana. V. Buša ir dabiskās redzes atjaunošanas skolotāja – sniedz ievadlekcijas, vada seminārus un vebinārus par redzes pavājināšanās iemesliem un skaidro, ka redzi katrs pats var atjaunot. Tiek vadītas nodarbību cikls tiem, kas vēlas apgūt dabiskas redzes atjaunošanas metodi un paši atjaunot savu redzi.

Plkst. 14:00 – 15:30 Nodarbība “Iepazīsti savas acis un savu redzi!”. Nodarbība ir latviešu valodā, vada Vija Buša.

Vairāk

Vilnis Lejnieks – Garīgā taisnošana. Vilnis Lejnieks ir pirtnieks un Garīgās dziedniecības praktiķis. Garīgā dziedniecība pēc Pjotra Elkunoviča metodes ir unikāls veids un iespēja kā mazināt fiziskās un emocionālās ciešanas. No malas vērojot – nešķiet nekā neparasta. Dziedināšana balstīta uz enerģijas plūsmas atjaunošanu ķermenī.

Vairāk

Dzīve bez glutēna. Atzīmējot Pasaules celiakijas dienu, Latvijas celiakijas pacientu biedrības “Dzīvē bez glutēna” piedalās Helsus festivālā ar mērķi veicināt celiakijas kā slimības atpazīstamību un izplatīt zināšanas par bezglutēna diētu.

Visas dienas garumā Dzīve bez glutēna stendā  būs iespēja uzzināt par bezglutēna diētas nepieciešamību, uzzināt celiakijas simptomus un sekas, saprast drošības noteikumus gatavojot bezglutēna ēdienus kopīgā virtuvē, kā arī nodegustēt bezglutēna produktus no pazīstama Eiropas ražotāja Schar.

Varēs arī iepazīties ar veselīga uztura šķīvi OnPlate un uzzināt, kā ar tā palīdzību ikdienā pareizi sabalansēt savu uzturu.

Vairāk

Foodtastic! Foodtastic apvieno 3 uztura speciālistes. Komandas nodarbošanās ir veselīga dzīvesveida popularizēšana. Uztura lekciju un praktisku nodarbību organizēšana gan bērniem, gan pieaugušajiem, tāpat arī individuālu konsultāciju vadīšana, uztura plānu izstrāde un ieteikumu sniegšana tiešsaistē. Visas dienas garumā uztura speciālista ekspress padomi.

Mini lekcijas

Plkst. 15:00 – 15:20 „Ieradumu cilpa”, lektore Dagne Kantāne.

Plkst. 16:00 – 16:20 „Saldās garšas rūgtā patiesība”, lektore Baiba Bremmere.

Plkst. 17:00 – 17:20 „Veselīgie našķi”, lektore Līva Naudiņa-Saliņa.

Individuālās konsultācijas festivāla laikā.Individuālas ķermeņa kompozīcijas (svara, tauku un muskuļu masas procenta, ķermeņa masas indeksa, vidukļa apkārtmēra, pamatvielmaiņas) noteikšana ar iepriekšēju pierakstu pie uztura speciālista. Pakalpojuma cena – 5 EUR, ilgums – līdz 20 minūtēm.

Vairāk

Getliņi EKO. SIA „Getliņi EKO” audzē tomātus kopš 2011. gada, nodrošinot tos sezonā, kad Latvijā ir vismazāk pieejami veselīgi, vietējie dārzeņi. Tomātu tirdzniecības sezona ik gadu sākas novembrī un turpinās līdz augustam. Siltumnīcas ir aprīkotas ar klimata kontroles vadības iekārtām, kuras nodrošina augu audzēšanai nepieciešamo vidi.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar tomātu audzēšanas procesu, apskatīt klātienē kameņu māju kā arī labo kukaiņu konteineri. Nogaršot „Getliņi EKO” tomātus, iepazīties, kādā vide tomāti tiek audzēti.

Vairāk

Grauda Spēks. Grauda Spēks ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš 2011.gadā Rīgā sāka malt pilngraudu miltus un gadu vēlāk cept maizi un konditorejas izstrādājumus. Veikalā Rīgā ir pieejama svaigi cepta maize, konditorejas izstrādājumi, milti, miltu maisījumi, putras, tējas, medus, kafija, BIO produkcija vegāniem, veģetāriešiem un svaigēdājiem.

Festivāla laikā varēsiet iegādāties pilngraudu maizi, konditorejas izstrādājumus, kā arī miltu un maizes maisījumus.

Plkst. 13:00 – 14:00 Lekcija par pilngraudu miltiem, to veidiem un sabalansētu uzturu, lektors Raimonds Biedrītis.

Vairāk

Triguna. Triguna centrs piedāvā ājurvēdas medicīnas konsultācijas, spirituālās terapijas, jogas nodarbības, vēdiskās astroloģijas un uztura konsultācijas. Regulāri tiek rīkoti kursi,  apmācības un veselības nometnes.

Plkst. 14:00 – 15:00 Lekcija “Ēdiena izvēle ikdienā” – kurš nektārs un inde, par to kā Ājurvēda māca atšķirt abus, palīdzēt sev kļūt veselākam atbilstoši vajadzībām. Dr. Guna Vilka.

Plkst. 16:00 – 17:00 Lekcija “Elpošanas tehnikas prātam, mieram un ķermeņa harmonizācijai”. Ilze Selecka.

Visas dienas garumā būs iespeja iegūt hennas zīīmējumus, 5 Eiro (3×3 cm izmērā).

Vairāk

Vaira Kārkliņa. Savvaļas un kultivēto augu  produktu- hidrolātu, garšvielu, eļļu, dabīgās kosmētikas ražošana. Semināri savvaļas augu ēdienu gatavošanā, dabīgās kosmētikas gatavošanā. Augu hidrolātu prezentācijas. Autorgrāmatas – Savvaļas augu virtuve un Augu hidrolāti veselībai, labsajūtai un uzturam.

Plkst. 15:00-16:00 Sarunas par savvaļas augiem uzturā.

Vairāk

 

Baltijas Astroloģijas skola. Pieaugušo neformālās izglītības iestāde, kas augsta līmenī izglīto pieaugušos Hamburgas astroloģijā, klasiskā astroloģijā, bieonerģētikā, astronomijā, numeroloģijā, ģeoekoloģijā un līdzīgās disciplīnās.

Plkst. 11:00-18:00 – Individuālās astrologu konsultācijas (latviešu un krievu valodā). Sava potenciāla izzināšana, partnerattiecības, veselība, loma valstī; 10 eur.

Plkst. 13:00-13:30 Astroloģijas grand-doktors Valērijs Babajevs „Космический гороскоп – рассмотрение глубинных качеств индивидуальности через семеричное устройство человека, активизация генетической памяти прошлых воплощений». Dalības maksa – par ziedojumiem.

Plkst. 15:00-15:30 Astroloģijas meistars Zanda Buceniece  ”Zodiaku zīmēm atbilstošas diētas”. Dalības maksa – par ziedojumiem.

Plkst. 16:30-17:00 Astroloģijas grand-meistars Baiba Apine „Ķermenis, sajūtas un Dvēsele”. Dalības maksa – par ziedojumiem.

Vairāk

Ceļš uz skaidru apziņu. Tautas kustības “Ceļš uz skaidru apziņu” pamat mērķis ir sapulcēt cilvēkus kuri tiecas uz skaidri domājošas, veselas un sociāli aktīvas, tikumīgas un atbildīgas sabiedrības veidošanu. Dienas garumā pēc pieraksta:  Fiziskā ķermeņa veselības prakses, masāža un konsultācijas, kā arī iespēja izmēģināt PRAVILO trenažieri.

Plkst. 13:00 – 14:00 Cilvēka mācība – “Apzināta attiecību un ģimenes enerģētika (ievads)” – Viens no Tautas kustības “Ceļš uz skaidru apziņu” dibinātājiem Rolands Černis (LV). Dienas garumā pēc pieraksta – Iespēja izmēģināt PRAVILO trenažieri.

Plkst. 16:00 – 17:00 “Vingrošana enerģētikai” – Rolands Černis (LV) (ziedojums).

Visceriālo terapeitu profesionālās asociācijas loceklis, organisma funkcionālā stāvokļa korekciju speciālists – hiropraktiķis, SPA estētiķis – ķermeņa speciālists, SYSTEMA tuvcīņas instruktors, apzinātas ķermeņa atbrīvošanas un sasprindzināšanas instruktors, dažādu (netradicionālu) masāžas veidu speciālists – Marks Šurupovs (RU), (ziedojums sākot no 3 EUR).

Vairāk

Dziedniecības centrs “Akvilona”. Dziedniecības centrs „Akvilona” un  World Professional Healers and Psychics League sadarbībā ar Starptautisko Profesionālās Dziedniecības akadēmiju un Oskara Peipiņa Praktiskās Dziedniecības skolu “Art of Healing” sadarbojoties  veic topošo Dziednieku, Eksrasensu un Psihoinformaciologu izglītošanu.

Plkst. 12:00 – 14:00 Lekcija ”Kļūt par savas dzīves dziednieku!”. Oskars Peipiņš.

Plkst. 14:00 – 16:00 Lekcija ”Reiki un dziedošie Tibetas trauki”. Gunārs Narbuts. G. Narbuts ir eksperts dabas dziedniecības un pašatveseļošanas metožu jomā. Dziedniecības pasniedzējs, Dziedošo trauku speciālists.

Plkst. 16:00 – 18:00 Lekcija ”Kristāli dziedniecībā”, llze Krūma. Dziedniece ar medicīnas māsas darba pieredzi. Ja pieņem, ka ārstēt ķermeni nozīmē dziedināt miesu, dvēseli un garu vienlaikus, labāku palīgu par dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem grūti iedomāties.

Vairāk

Ho’oponopono praktizētāji. Senas Havajiešu problēmu risināšanas mākslas piekritējas un praktizētājas. Visas dienas garumā varēs uzzināt par Ho’oponopono metodi.

Vairāk

Guna Kārkliņa, Antra Gabre. Guna Kārkliņa ir Sertificēta astroloģe. Konsultēju cilvēkus par visdažādākajām dzīves tēmām: personības izaugsmes iespējām, biznesu, saderību – harmonisku attiecību veidošanu. Antra Gabre ir numeroloģe

Plkst. 13:00 – 13:40 Grupas nodarbība “Rēķinam kopā!”. Kā noteikt individuālo gadu un kam mūs tajā sagaida. Vada numeroloģijas eksperte Antra Gabre.

Plkst. 14:30 – 15:15 Lekcija “Astroloģijas attīstība cauri gadsimtiem”. Kā sagatavoties vizītei pie astrologa, ko varam jautāt un kādas atbildes saņemt. Sertificēta astroloģe Guna Kārkliņa.

Plkst. 17:00-17:30 Lekcija “Astroloģija un veselība”. Ko varam un drīkstam izmantot paši no dažādiem kalendāriem. Atslodzes dienas un medicīniskās manipulācijas. Sertificēta astroloģe Guna Kārkliņa.

Vairāk

Inta Santa – Pārmaiņu un izaugsmes veicināšana. Gan personisku gan komandu pārmaiņu atbalstam piedāvāju profesionālu koučingu, Transformācijas spēli, meditācijas un eneagrammas zinību apguvi.

Plkst. 11:00 – 17:00 Individuālas demo sesijas eneatipa noteikšanai vai savu mērķu izpētei ar Transformācijas spēles palīdzību. Cena 3 eur. Dalība saskaņā ar pierakstu. Darba valoda latviešu, krievu vai angļu.

Plkst. 17:00 – 17:40 Ķermeņa, sirds un galvas centru (eneagrammas trīs intelektu)  līdzsvarošanas meditācija grupā latviešu valodā. Dalība pret ziedojumu.

Vairāk

Moreno institūts Latvijā. Moreno institūts Latvijā nodarbojas ar psihodrāmas, sociometrijas un grupu psihoterapijas apmācību un popularizēšanu.

Plkst. 12:00 – 12:30 Lekcija “Kas ir psihodrāma”. Lektore Jolanta Baltiņa.

Plkst. 13:00 – 13:30 Nodarbība “Psihodrāma darbībā”. Vada Gundega Kozlova.

Plkst. 14:00 – 14:30 Nodarbība “Psihodrāma darbībā”. Vada Igeta Gaiķe.

Plkst. 15:00 – 16:00 Nodarbība “Monodrāma”. Vada Uģis Segliņš.

Plkst. 17:00 – 17:30 Nodarbība “Burvju veikals”. Vada  Jolanta Baltiņa.

Vairāk

NeurOptimal / RigaBrain smadzeņu treniņi. RigaBrain® smadzeņu treniņš ir individuāla nodarbība (Neurofeedback), kuras laikā  smadzenēm tiek sniegta atgriezeniskā saite par to, ko tās tikko ir izdarījušas, ar mērķi: ļaut smadzenēm pašām sevi sakārtot, iedarbināt pašregulācijas mehānismus, harmonizētu smadzeņu darbību, sabalansētu savu darbību.

Plkst. 11:00 – 14:00 un 15:00 – 18:00 Ieskaties savā smadzeņu darbībā! Pieslēgsim sensorus pie Tavas galvas un varēsi pavērot savu smadzeņu aktivitāti reālajā laikā.  LV,RUS,ENG, Individuāli, katram 5-10min, 5 eiro.

Plkst. 14.00 – 15.00 Diskusija par to, kas ir optimāla smadzeņu darbība un kā tādu iegūt! Lektors Pēteris Urtāns, RigaBrain smadzeņu treniņu centra vadītājs. LV, par brīvu!

Vairāk

Stāstu stāstiem izstāstīju. Praktiskās darbnīcas, diskusijas, uzdevumi grupās un sarunu spēle “Stāstu stāstiem izstāstīju” un pāru sarunu spēle “Parunāsim?!”, kas tiks izmantota mūsu darbnīcās, palīdzēs iedziļināties un veidot sarunu, palīdzēs uzzināt ko jaunu par sevi un otru.

Plkst. 12:00 – 12:40 Praktiska darbnīca “Stāstu stāstiem izstāstīju” par sarunas lomu ikdienā.

Plkst. 16:00 – 16:40 Praktiska darbnīca “Parunāsim?!” spēle pāriem un pārīšiem.

Vairāk

Tavas metodes. Īsas individuālas un interaktīvas karjeras izvēles un attīstības konsultācijas, mini-koučinga sesijas, nelielas nodarbības-sarunas par emocionālās inteliģences nozīmi bērna audzināšanā, sevis izzināšanas procesā un attiecību stiprināšanā, apzinātības veicināšanu mūsu dzīvē.

Visas dienas garumā būs pieejamas karjeras konsultācijas, koučinga minisesijas, kā arī citas nodarbības.

Vairāk

Transpersonālās izglītības institūts. Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde. TII pamatmērķis ir izveidot un realizēt starptautiskiem standartiem atbilstošas profesionālās pilnveides un tālākizglītības programmas, kā arī piedāvāt kursus, seminārus un nodarbību ciklus transpersonālajā psiholoģijā un ar to saistītās apakšnozarēs.

Vairāk

Pieaugušo neformālās izglītības centrs “Dialoga māksla”. Diskusijās, semināros, lekcijās, darba grupās un radošajās darbnīcās, sniedzam ieskatu, kas papildina zināšanu apjomu un ļauj  apzināti veidot dialogu ar apkārtējo vidi, kļūt radošākam un veselīgam visos līmeņos: fiziskajā, intelektuālajā, emocionālajā, sociālajā.

Visas dienas garumā sniegsim īsas konsultācijas par domstarpību alternatīvo risināšanu un dialogu veidošanu.

Plkst. 13.00 – 14.20  Lekcija “Latviskā dzīves ziņa un koku dziednieciskais spēks”. Velta Golubina. Gūsiet ieskatu tētvtēvu ticībā; par augu valsti un pieredzi tajā; par zinātniskiem eksperimentiem ar augiem  un koku un to augļu spēka dziednieciskajiem aspektiem.

Plkst. 15.30 – 16.50 kopā ar sertificētu mediatori un psihologu Viktoriju Porteri un praktizējošu mediatori un pedagogu Lolitu Strodi izspēlējot lomu spēli, iepazīsiet dialoga nozīmību mediācijas gaitā (lūdzam iepriekš pieteikt savu dalību lomu spēlei, pierakstoties mūsu stendā).

Vairāk

Sevis Izziņas dārza Kupols

Plkst. 12:00 – 14:00, Kaspars Rikards. Mag. archit. Lekcija/nodarbība “Sakrālā ģeometrija”.

K. Rikards praktizē, mācot Sakrālo ģeometriju, kas ir Garīgās izziņas ceļa mācība (gņāna mārga) un rīks, kas ved uz tiešām (viedām) zināšanām par lietu patieso dabu un neziņas pārvarēšanu. Sakrālās ģeometrijas metode atraisa indivīda apziņu no neziņas valgiem un domāta, lai katrs sasniegtu savu īsto Patību un savām acīm ieraudzītu Galīgo Realitāti kāda tā ir. Uz nodarbību līdzi var paņemt papīru un cirkuli, bet tas nav obligāti!

Vairāk

Plkst. 14:30 – 15:30, Jānis Filks. Lekcija/nodarbība “Mūsdienu zinātniskie apliecinājumi “šamaniskajam” pasaules skatījumam”. 1h garumā.

Praktiskā nodarbība pēc lekcijas:“‘Šamanisko meditāciju / ceļojumu praktiska pieredze.” Ilgums 2 stundas.  Šo nodarbību vadīsim kādā nomaļākā vietiņā ar uguns trauku, ne sarunu kupolā! Nodarbībā būs apmēram 30 min gara ievadsaruna par  prakses teorētisko pamatu, kurai sekos praktiska darbība, kurā Visumam uzstādīsim jautājumu un saņemsim individuālas atbildes.

Vairāk

Plkst. 17:00 – 18:00, Juris Brants. Bioenerģētiķis dziednieks, Veselības skolotājs. Nodarbība “Lūgšanu spēks”.

Juris pastāstīs savu pieredzi darbā ar lūgšanām, kā tās veidot, kam pievērst uzmanību un protams pats svarīgākais kā tās darbojas. Tiks runāts par daudziem lūgšanu aspektiem, ko tās sevī ietver. Nodarbībā tiks runāts par afirmācijām, mantrām un citām lūgšanām.

Vairāk

BJMK ROKSKOLA. BJMK Rokskola ir akreditēta privāta mūzikas skola, kas realizē gan profesionālās ievirzes mācību programmu “Rokmūzika”, gan interešu izglītības programmas dažādu mūzikas instrumentu spēlē un vokālajā mūzikā. Rokskola aktīvi iesaistās dažādos projektos (vietēja, starptautiskā mēroga), kas ir saistoši radošajiem bērniem un jauniešiem.

Plkst. 12:00 – 12:55; 14:10 – 14:40; 17:30 – 18:00  Iespēja izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus BJMK pasniedzēju uzraudzībā (bungas, akustiskā, klasiskā un elektriskā ģitāra, basģitāra, dažādi  šeikeri, vokāls).

Plkst. 13:00 – 13:30; 16:30 – 17:00  “Ritma aplis” – kopīga ritmiskas performances veidošana.

Plkst. 13:40 – 14:10; 15:30 – 16:15 Spēles par un ap mūziku.

Plkst. 14:50 – 15:20; 17:10 – 17:30 BJMK muzikālo cilvēku Koncerts.

Vairāk

Dzīvo Sapņu Dārzs. Tiešās saskares minizoo. Piedāvā iespēju klātienē komunicēt ar dzīvniekiem, barot, glaudīt, rūpēties par tiem, vērot, būt atbildīgiem. Dzīvnieki ar savu klātbūtni rada dziedniecisku efektu un atmodina labākās cilvēciskās īpašības – mīlestību, maigumu, uzmanību, atbildību, rūpes.

Plkst. 11:00 – 18:00 Būs pieejami sīkdzīvnieki apskatei, glaudīšanai, barošanai. Dzīvnieciņu barošanai līdzi var ņemt kāpostiņu, burkāniņu, sēkliņas…

Vairāk

Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA. LĪNA ir vieta, kur rast harmonisku mieru ar sevi un savām sajūtām, veltīt laiku savam partnerim un runāt par savām attiecībām, runāt par sevi, saviem pārdzīvojumiem, savu nedrošību vai varbūt savu prieku, atrodot sevī jaunas iespējas un resursus, kā arī, saņemt palīdzību jautājumos par bērnu.

 • Plkst. 13:00 – 14:00 Lekcija “Pāra attiecības un bērna ienākšana ģimenē”. Ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa.
 • Plkst. 15:00 – 16:00 Lekcija. “Sarunas ar pusaudzi”. Ģimenes psihoterapeite Jolanta Ūsiņa.
 • Plkst. 12:00 – 18:00 Radošā darbnīca mākslas terapijā (gleznošana uz stikla). Elīna Akmane un Laura Stukle.
 • Plkst. 12:00 – 18:00 Praktiska palīdzība pēc nepieciešamības, individuālas sarunas. Solvita Valtere, Martin Georg Hirschbühl.
 • Plkst. 12:00 – 18:00 PEP mammu apmācības iespējas, mazuļu rotaļu stūrītis, atpūtas vieta vecākiem ar bērniem. PEP mammas Solvita Neija, Zane Miļūna.
 • Plkst. 12:00 – 18:00 Darbošanās ar Smilšu lampām. Ilze Novikova.

Vairāk

Latvijas Dūlu apvienība. Dūlas ir apmācītas sievietes, kas palīdz citām sievietēm un ģimenēm grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā, sniedzot nemedicīnisku, praktisku, emocionālu un informatīvu atbalstu.

Plkst. 13:00 – 14:30 Nodarbība “Kas ir dūla?” Kā dūla palīdz ģimenēm gaidībās, dzemdībās un pēcdzemdību periodā? Ilze Kuduliņa.

Plkst. 15:00 – 17:00 Meistarklase “Pirtīžu demonstrējums ar brīvprātīgo un lelli.” Dita Leinerte, Dace Miezīte. Par ziedojumu.

Plkst. 17:00 – 18:00 Meistarklase “Rebozo šūpošana”.  Dita Leinerte, Eva Leinerte, Ieva Puriņa. Par ziedojumu.

Plkst. 11:30 – 18:00 Visas dūlas sniedz individuālas konsultācijas. Par ziedojumu līdz 5 eiro.

Vairāk

ManiSlingi.lv. ManiSlingi.lv Latvijā jau darbojas devīto gadu un ir uzņēmums, kas iestājas par drošu bērnu nēsāšanu gan dažādās nēsāšanas ierīcēs (slingos, ergonomiskajās somās), gan uz rokām. ManiSligni piedāvā dažādas nodarbības, individuālās konsultācijas, vebinārus par jaundzimušo nēsāšanu slingos un hendlingu jeb jaundzimušā aprūpi.

Plkst. 14:00 – 15:30 Lekcija “Droša bērna nēsāšana slingā un uz rokām”. Evita Žvagiņa-Jakobsone

Plkst. 11:30 – 18:00 Individuālas konsultācijas pēc apmeklētāju pieprasījuma, iespēja iegādāties slingu.

Vairāk

Mazuļu skoliņa „Saulīte”. Mazuļu skoliņas „Saulīte” vadītāja Evija Lasmane, Mg. Paed, pirmskolas pedagoģe, iepazīstinās vecākus un bērniņus ar dažādām nodarbēm, kas attīsta bērniņa valodiņu, kustības un domāšanu. Savukārt Egita Matulēna bērniem vadīs meditatīvu nodarbību maņu attīstībai. Meditācijā pievērsīsimies savām sajūtām un spēlēsim maņu spēles.

Plkst. 11:00 – 13:00 Rotaļas un nodarbības mazuļu attīstībai (6 mēn. – 4 gadi). Evija Lasmane.

Plkst. 13:00 – 14:00 Meditatīva nodarbība bērniem maņu attīstībai (7–12 gadi). Egita Matulēna.

Plkst. 14:00 – 16:30 Rotaļas un nodarbības mazuļu attīstībai (6 mēn. – 4 gadi). Evija Lasmane.

Plkst. 16:30 – 18:00 Meditatīva nodarbība bērniem maņu attīstībai (7-12 gadi). Egita Matulēna.

Vairāk

Montessori bērnudārzs “Kates skola”. Esam privātais bērnudārziņš “Kates skola”, kurā tiek realizēta Marijas Montessori izveidotā pedagoģija. Pašu veidotā bērnudārza vide palīdz bērnam izpausties kā personībai, attīstīties savā ritmā. M. Montessori uzskatīja, ka pieaugušā uzdevums ir nevis izdarīt kaut ko bērna vietā, bet gan palīdzēt viņam to izdarīt pašam.

Plkst. 14.00 – 15.00 Sarunas “Montessori pedagoģija bērna dzīvē”. Sarunu vadīs Gunita Galiņa-Kalniņa.

Vairāk

Tautskola 99 Baltie zirgi. Esam domubiedru kopā, kas juridiski vienojusies zem biedrības tautskola “99 Baltie zirgi”. Tautskola piedāvā mūžizglītības iespējas, tajā skaitā bērniem alternatīvu variantu valsts pamatizglītības standarta apgūšanai. Tautskola vieno vairākus atzarus: Ikšķilē, Tukumā un Drustos.

Plkst. 13:00 – 14:00 Stāstījums “Tautskolas 99 Baltie zirgi izglītības filozofija”. Ojārs Rode.

Plkst. 16:00 – 17:00 Stāstījums “Par Piltiņkalna svētvietu”. Ojārs Rode.

Vienlaicīgi ar pasākumiem būs nodarbības ar bērniem (kamēr vecāki piedalās sarunās).

Vairāk

Veselīgas Izglītības Centrs. Veselīgas izglītības idejas (VIC) mērķis ir vairot apzinātību par stresa ietekmi uz mūsu psihisko un fizisko labizjūtu, un spēju veidot cienošas un labvēlīgas attiecības. VIC apvieno domubiedrus, kuri piedāvā treniņu programmas, ar galveno uzdevumu mazināt stresu, regulēt emocijas, pilnveidot attiecības un integrēt tās ikdienā.

Plkst. 12:00 – 12:30 Saruna par Emociju regulēšanas un empātijas veicināšanas programmu Tanzpro-Biodanza bērniem ar vecākiem, skolotājiem un praktisks turpinājums Vingrošanas laukumā. Vineta Grīvza, Anna Kalniņa, Saiva Brūdere-Ruska.

Plkst. 13:00 – 14:00 Seminārs/lekcija “Sarunas par laimi no smadzeņu pētnieku, psihologu, pedagogu un reliģiju viedokļa”. Guna Svence.

Plkst. 14:00 – 15:00 Seminārs/lekcija “Būt kontaktā ar savām emocijām – mūsu psihiskās un fiziskās veselības stūrakmens”. Inese Elsiņa.

Plkst. 16:00 – 17:00 Saruna “Manas mīļās dusmas”. Vineta Grīvza.

Vairāk

Zigfrīds Lielbārdis. Zigfrīds Lielbārdis nodarbojas ar Evas Raihas maigās bioenerģētikas masāžām, kas palīdz astmas slimniekiem, atbrīvoties no galvas sāpēm, atbrīvoties no virsējo muskuļu sastiepumiem, uzlabo dzīvības enerģijas plūsmu ķermenī, atvieglina dzemdības, palīdz atbrīvoties no emocionālām traumām, mazina hiperaktivitāti.

Plkst. 14:00 – 14:30 Lekcija “Evas Raihas masāžas”. Lekcijas nobeigumā kādam no klausītājiem viens masāžas paraugdemonstrējums par brīvu.

Plkst. 11:30 – 18:00 Bezmaksas konsultācijas par masāžām un iesnu ārstēšanu, masāžas par ziedojumiem līdz 5 Eur.

Vairāk

Bērnu/Izglītības dārza Kupols

Plkst. 12:00 – 14:00, Dr. Sanita Aišpure-Dronka. Lekcija/saruna “Mans bērns – mans skolotājs.”

Katram bērnam ir savs dvēseles uzdevums un arī savs ”vēstījums”, ko viņš nes saviem vecākiem. Parunāsim par to, kā saprast visbiežāk sastopamos bērnu atnestos “vēstījumus”. Par cēloņsakarībām ģimenē – kas no kā izriet un kas pie kā aizved. Dalīšos ar savu skatījumu uz labāko “ceļamaizi”, ko mēs kā vecāki varam sniegt saviem bērniem, lai viņi dzīvo pilnasinīgi, droši, mīlēti, un lai nav spiesti uzrādīt “simptomus”, “uzvedības traucējumus”, “neirozes”, audzināšanas sarežģījumus u.c.

Plkst. 11:30 – 12:30, Mārtiņa Burbuļi.

Mūsu pamata nodarbošanās ir prieka līmeņa paaugstināšana organismā, un mēs to paveicam pūšot lielus ziepju burbuļus! Burbuļi ir kaut kas maģisks, skaists un savā ziņā mistisks, kas izraisa smaidu un neviltotu prieku ikvienā cilvēkā, neatkarīgi no vecuma!

Vairāk

Plkst. 12:30 – 13:30, Vineta Grīvza, Anna Kalniņa, Saiva Brūdere-Ruska. TANZPRO-Biodanza nodarbība bērniem ar vecākiem/skolotājiem.

Empātijas skolas koncepta neverbālās daļas nodarbība. Bērni ir mūsu labākie garīgie skolotāji. Tanzpro-Biodanza piedāvā iespēju būt kopā ar bērnu “šeit un tagad”, veidot kopā patiesas klātbūtnes telpu bez vērtējumiem un gaidām. Tas ir aicinājums noņemt “vecāku/ skolotāju brilles vai lomu” un ieiet bērna skaidrās būtības un nevainības telpā un kopā izbaudīt prieka, viegluma, aizkustinoša tuvuma saskarsmi.

Vairāk

Plkst. 13:30 – 14:30, Yamamichi. Japāņu samuraju zobenu cīņas demonstrācija.

Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū ir klasiska Japāņu samuraju zobenu cīņu skola, kas dibināta ap 1447. gadu, un tā ir avots daudzām Japānas cīņu mākslām. 1960. gadā Japānas valdība apbalvoja skolu ar “nemateriālā kultūras mantojuma” goda zīmi — tas bija pirmais apbalvojums, kas piešķirts cīņas mākslu skolai.

Vairāk

Plkst. 14:30 – 15:30, Diāna Stūrmane, Anete Raikova. Biodanza nodarbība “Dejo pretim veselībai”

Biodanza ir metode, kas izmanto deju kā izpausmes formu, pieredzot emociju svarīgumu, īpaši jūtas, lai veicinātu veselīgā kopveseluma atgūšanu. Nodarbībā caur kustību, mūzikas pavadību un grupas mijiedarbību atbrīvosimies no spriedzes, steigas un vienosimies ar dabas doto potenciālu, lai ienestu savā dzīvē vairāk piepildījuma, prieka un harmonijas sajūtas.

Vairāk

Plkst. 15:30 – 16:30,  Daina Liepiņa. Yin jogas nodarbība.

Yin joga ir meditatīva un atslābinoša, taču var būt arī fiziski izaicinoša nodarbība. Tā koncentrējas uz ķermeņa atvēršanu un atslābināšanu. Katra yin jogas poza jeb āsana tiek izpildīta 3-5 minūtes. Yin joga ir balstīta uz daoisma konceptu par yin un yang – pretējiem, bet viens otru papildinošiem elementiem. Yin ir miers, stabilitāte un  pasivitāte. Yang – augšup ejoša aktivitāte un  atvērtība.

Vairāk

Plkst. 16:30 – 17:30, Ilze Pavasare. Ķermeņa pozu meditācija.

Meditācijas laikā apgūsim klasiskās meditācijas pozas. Būs iespēja izbaudīt: guļošo, sēdošo, stāvošo un staigājošo meditāciju. Dažādos veidos un caur dažādām pozām iedarbojoties uz savu ķermeni, mēs pamazām arvien vairāk spējam panākt arī pietiekamu emociju un prāta kontroli. Savukārt, līdzsvarots un atbrīvots ķermenis savstarpēji labvēlīgi iedarbojas uz prātu.

Vairāk

Amber Dew. kosmētika ar dzintaru, dzintara masāža.

Plkst. 15:00 – 15:30 “Stāstījums par dzintaru”.

Vairāk

Gaismas pirts. Pirts procedūras. Piedāvājam individuālu pieeju ikkatram, kas vēlas spēcināt savu fizisko un garīgo veselību (jo veselā miesā vesels gars!). Palutini sevi un savus draugus vai ciemiņus, apgūsti jaunas zināšanas un prasmes!

Plkst. 12:00 – 13:00 Lekcija “Miers caur mīlestību”. Aigars Mozulis. Lekcijā jums tiks parādīts ceļš kā mēs varam nonākt pie dziļa miera un mīlestības, kas palīdz sakārtot dzīvi, rada pārliecību par sevi un ieslēdzas organisma sakārtošanas procesi.

Plkst. 14:00 – 15:00 Lekcija “Mūsu bērni – mūsu nākotne!”. Pasākuma laikā „Gaismas pirts” komanda vēlas uzrunāt vecākus ar bērniem, un aicina tos ņemt līdzi uz pasākumu arī pirts daļā. Būs iespēja uzzināt un piedalīties diskusijās par to, kā radināt bērnu no mazotnes iemīlēt pirti un visu dabisko sev apkārt.

No Plkst. 12:00 Visas dienas garumā pirtiņa bērniem. Bērna iepazīstināšana ar pirts procedūrām.  Līdzi dvielītis, peldkostīms, baseina čībiņas. Izmaksa 5 Eur.

Vairāk

Kalna pirts. Kalna pirtī darbojas sertificēti pirts meistari, Pirts skolas absolventi. Piedāvājam visa veida pirts procedūras un rituālus, kļūgu pērienus un masāžas. Nominācija “Zelta pirtnieks” 2016.

Plkst. 13:00 – 13:30 Lekcija “Limfa, tās nozīme un ar kādiem paņēmieniem to iespējams attīrīt”.

Plkst. 15:00 – 15:30 Lekcija “Limfa, tās nozīme un ar kādiem paņēmieniem to iespējams attīrīt”.

Katram semināra dalībniekam neliela dāvaniņa ar organisma attīrošām dabas veltēm.

Vairāk

Labo Sajūtu Laboratorija. Masāžas, skaņas terapija, joga, meditācijas, geštalta terapija. HELSUS laikā  – dažādākās jogas nodarbības kopā ar jogas pasniedzējām Dainu Liepiņu un Katrīnu Viļumsoni; Masāžas spēku un iedarbību ar sertificētu masieri Ingu Ābeli; Meditācijas nozīmi un Geštalta terapiju ar meditācijas meistari un geštaltptaktiķi Ilzi Pavasari.

Vairāk

Latvju SPA “Daile”. Masēsim un lutināsim no matu galiņiem līdz pat papēžiem. HELSUS festivālā rādīsim meistarklases, dosim un dalīsimies, lai viss labais visapkārt vairojas. Nāc baudīt individuāli sejas, muguras vai pēdu masāžu (līdz 30 min). Laipni aicinām arī topošās māmiņas!

Plkst. 12:00 Meistarklase “Zelta cukurs” – meditatīvi, viegli un patīkami (Jeļenas Jurševičas meistarklase).

Plkst. 13:00 Meistarklase “Labi būt kopā” – topošo māmiņu muguras masāža, guļot uz vēdera mīkstos spilvenos (Asnātes Smildziņas meistarklase).

Plkst. 14:00 Meistarklase “Skaistai, slaidai, smaidīgai”. JAUNA PROGRAMMA – īstais kurss daiļumam (Juditas Zepas meistarklase).

Plkst. 15:00 Meistarklase “Drošs sveiciens spogulim” – maigā medus masāža slaidumam (Roberta Tofera meistarklase).

Viss – par ziedojumiem tavam iemīļotajam SPA meistaram! 

Vairāk

Miesai un Garam. Stāstīs un rādīs cik liela nozīme ir pirtī iešanai, iepazīstinās ar pēršanas pamat tehnikām, kā arī ikviens varēs izbaudīt dažādas masāžas tehnikas. Pēc iepriekšēja pieraksta vakarā pēriens pirtiņā.

Vairāk

Pirts Skola. Latviskā pirts un pirtnieka profesijas apguve.

Vairāk

Praktiskās Pirtniecības skola. Apmācība praktiskajā pirtniecībā, pēršanā ar pirtsslotām. Pirts procedūras, pirts rituāli, dažādas masāžas – klasiskā, ar kārklu klūgu slotiņām, vakuumbankām, alus drabiņu un rauga dziednieciskās procedūras.

Plkst. 13:00, 15:00, 17:00 Meistarklase “Masāža ar kārklu klūgām, vakuumbankām, alus drabiņām (vadīs Romualds Lamsters).

Plkst. 14:00, 16:00 Meistarklase “Kā nopērties saliekamajā pirts teltī”  (vadīs Konstantīns Ķiuka).

Plkst. 18:00 Interaktīvā meistarklase “Kolektīs pēriens Telts pirtī”  (vadīs Romualds Lamsters).

Visas meistarklases notiek latviešu val., vajadzības gad. tulkosim uz krievu, angļu val.

Vairāk

Sapņu pirtiņa. Visas dienas garumā piedāvājam latviskos pirts rituālus dažādām dzīves situācijām. Pirtiņā gaidīti no zīdaiņa līdz sirmgalvim, kā arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Pirtī izmantojam ziedu, lapu un skuju koku slotiņas, kā arī dzintaru un dažādus ārstniecisko augu skrubjus.

Vairāk

Zaļā Pirts. Zālīšu aromāts un augu spēks, slotiņu pieskārieni, auksta ūdens uzmundrinājums.

Plkst.13:00 – 14:00 Pirts stāstu stunda. Nāc, izstāsti savu stāstu un baudi pirts procedūru! Iedvesmojošākā stāsta stāstniekam no viesu vidus mēs dāvināsim pirts procedūru Zaļajā pirtī!

Dienas garumā: Palutināsim ikvienu pirtsmīli ar maigāku vai stiprāku pērienu ar svaigām slotiņām pirtiņā un klūgu „sauso” pērienu; priecēsim jūsu maņas ar Tibetas bļodu skaņām; stāstīsim par pirtīžām – bērna un mātes pirmo kopīgo mazgāšanos.

Vairāk

LU Konfūcija institūts. LU Konfūcija institūts (KI) ir bezpeļņas izglītības organizācija, kuru dibināt ir palīdzējušas Latvijas Universitāte un Dienvidķīnas Pedagoģiskā Universitāte. Visi KI institūta ķīniešu valodas skolotāji nāk no Ķīnas. KI  piedāvā informāciju par Ķīnas izglītības, kultūras, ekonomikas, sociālajām problēmām, kā arī atbalsta Latvijas sinoloģijas pētījumus.

Plkst. 12:30- 14:30; 16:30- 18:00 Ķīniešu tradicionālā papīra griešana (t.s. Tradicionālo laternu veidošana).

Plkst. 12:30- 14:30; 16:30- 18:00 Kaligrāfija.

Plkst. 14:45 – 16:15 Pekinas operas masku apgleznošana.

Plkst. 14:45- 16:15 Ķīniešu valodas paraugdemonstrējums (īsas frāzes, kuras uz vietas pāris min laikā var iemācīties).

Plkst. 13:00- 14:00, 15:30- 16:00 Tai Chi demonstrējums.

Vairāk

Nacionālais atvērtās piekļuves dienests. Dienests veicina zinātnisko rezultātu publiskošanu atvērtā piekļuvē. Festivālā pievērsīsimies vienam no atvērtās zinātnes konceptiem – sabiedriskajai zinātnei (Citizen Science). Sabiedriskā zinātne ir prakse, kuras pamatā pētniecība notiek ar sabiedrības līdzdalību.

Plkst. 12:00 – 13:00; 15:00 – 16:00 Spēle “Gribu izpētīt”.

Vairāk

Sociālās uzņēmējdarbības asociācija. Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mērķis ir veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā. Apvienojam vairāk kā 50 līdzīgi domājošas organizācijas, uzņēmumus un cilvēkus, kas tic, ka sociālajai uzņēmējdarbībai Latvijā ir potenciāls, un ir gatavi arī paši piedalīties šīs nozares veidošanā un stiprināšanā.

Plkst. 12:30 – 13:30 Stāsts par rehabilitāciju, sociālo aprūpi un tās saistību ar sociālo uzņēmējdarbību. Biedrība DIŽVANAGI (Liepāja).

Plkst. 14:00 – 15:00 Radošā darbnīca ar Lienes Šomases bērnu un jauniešu studiju! Aicināti visi bērni un jaunieši, kā arī viņu vecāki.  Lienes Šomases bērnu un jauniešu studija (Rīga).

Plkst. 15:00 – 16:00 Lekcija “Sociālo problēmu risinājumi ilgtermiņā – kā to panākt?”  Biedrība “Cerību spārni” (Sigulda).

Plkst. 16.30 – 17:00 Radošā upcycling darbnīca “Sociālā uzņēmējdarbība, vide un labdarība!”. Biedrība TUVU (Jelgava).

Vairāk

Radošās darbnīcas

Smilšu lampas. Festivāla ietvaros organizēsim radošo darbnīcu, kas vairāk orientēta jaunākai auditorijai ar krāsainām smilšu spēlēm.

Psy technology. Komunikatīvo procesu izpētes centrs.

Plkst. 12:00-13:00; 14:00-15:00; 16:00-17:00 “Izeja no labirinta”.

Plkst. 13:00-15:00 “Raibā pasaka”. Eksperimentēšana ar krāsu plankumiem.

Plkst. 15:00-17:00 “Pasaule caur skudras acīm”. Zīmējums, stāsta veidošana.

Plkst. 17:00- 18:00 “Mana mandala”. Mandalas zīmēšana.

Sapnīca. Izkrāso Latvju zīmi, Māla medaljonu apgleznošana ar Latvju zīmēm, Hennas ķermeņa  apgleznošanu ar Latvju zīmēm (1 eiro).

Līga Mellupa. Hennas zīmējumi.

Grafiskās mākslas telpa “punkts”. Tekstila apdruka sietspiedē ar dabas motīviem. Sietspiedes brīvdabas darbnīcā būs iespējams pamēģināt sietspiedes auduma apdrukas tehnikas pamatus un personalizēt līdzpaņemtus tekstila priekšmetus, uz tiem uzdrukājot Helsus festivāla simboliku vai citus dabas elementus, kas būs sagatavoti uz sietiem.

HELSUS tirdziņš. Eko kosmētika, rotas, dabīgie akmeņi, grāmatas, lins, griķu spilveni, našķi no dabīgām izejvielām, sapņu ķērāji, skaņas instrumenti…

Jelgavas pilī – plkst. 12:00-14:00 vieslekcija  „Čakras un laiktelpas ģeometrija”

 Šveices pētnieces Ulrikes Granogeres lekcija (Ulrike Granögger), kurā ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par cilvēka un visuma mijiedarbību, laiktelpas uzbūvi un cilvēka apziņā mītošajām ģeometriskajām struktūrām.

Vieslekcijā tiks apskatīta viena no cilvēces vissenākajām kontemplācijām – visums. Jau izsenis cilvēki ir raudzījušies zvaigznēs, jūtot sava vieda piederību un meklējot atbildes uz visdažādākajiem eksistences jautājumiem. Vairākās pasaules reliģiskajās tradīcijās ir runāts par cilvēka saikni ar augstāku spēku, ar informācijas lauku, kas ir visaptverošs. Vai šī mūžīgā, iekšēji izjustā tiecība ir tikai prāta radīts apmāns?

„Tas ne tuvu nav apmāns. Tieši pretēji – tā ir viena no mūsu apziņas skaļākajām notīm,” uz jautājumu atbild U. Granogere. Zinātnes jaunākie atklājumi jomās, kas padziļināti pēta šo tematu, kā kvantu fizika un bioloģija, matemātika, ģenētika, astrofizika, liecina, ka apziņa ir šīs realitātes faktors un iespējami lielākais faktors visumā veidojumā. Tas ir vienreizējs rīks, ar kura palīdzību cilvēks var radīt neierobežoti. Tas, protams, prasa darbu un ieguldījumi, taču rezultātā mēs pamostamies faktam, ka esam neatņemama sastāvdaļa no visa kosmosa, un apzināmies savu lomu, atbildību un kapacitāti.

Ar lekcijas, tajā sniegtās informācijas palīdzību es vēlos pavērt ceļu, ļaujot cilvēkam pieredzēt savu radīšanas kapacitāti. Viens no soļiem – izmantojot jau ilglaicīgi atzīto metodi – ģeometrijas un matemātisku aprēķinu palīdzību. Prātam pieredzot aritmētisku vienādojumu, rodas realizācija par apziņas plašajām iespējam. Lekcijā es vēlos radīt šo atskārsmi, ļaut auditorijai spert pirmo soli. Tādējādi mēs saskatām, ka ikvienam no mums ir pieejami visi nepieciešamie rīki, lai celtu sevi un dotu labāko,” uz lekciju aicina U. Granogere.

Ulrike Granogere ir Nākotnes zinātņu akadēmijas Eiropas pārstāvniecības vadītāja, lektore.

U. Granogeres lekcijas materiāls ir balstīts uz sociālo zinātņu pētnieka, arheologa, antropologa, lingvista un kolēģa Dr. Džeimsa J. Hurtaka (Dr. James J. Hurtak) darbu un pētījumiem. Tā ir informācija, kas aicina cilvēcei iedziļināties un izprast savu uzbūvi un lomu visuma attīstībā. Tas ir aicinājums izpratnes un dzīvības zinātnei, kura rūpējas par cilvēka un visuma veselīgu attīstību.

 
Lekcija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja lekcijā ar atsevišķu biļeti. Ar lekcijas ieejas biļeti ir brīva ieeja arī HELSUS festivālā 20.05.

!Lekcijas ieejas biļeti uz vietas Jelgavas pilī varēs iegādāties, ja tās nebūs izpārdotas iepriekš, kā pagājušo gadu!

Vairāk

Biļetes: www.ekase.lv, www.bilesuserviss.lv

21. maijs

Plkst. 12:00-13:00, Aigars Stirna. Lekcija “Tango – attiecību māksla, ceļš sevis izzināšanai, meditācija, terapija un radoša, emocionāla improvizācijas deja” ar priekšnesumu – demonstrējumiem. Argentīnas tango ir ne tikai skaista improvizācijas deja un mūzika, tas ir aizraujošs, emocionāls, jūtīgs dialogs, attiecību māksla, ceļš sevis labākai izzināšanai un personības attīstībai, radošas brīvības izpausme. Tango var pieredzēt kā apzinātības praksi un meditāciju divatā, tango var būt kā mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis un tango var izmantot terapijā, lai uzlabotu cilvēka attiecības pašam ar sevi un citiem, panāktu lielāku iekšēju mieru un atbrīvotību ķermenī, veicinātu komunikācijas un pašizpausmes spējas, izjustu vairāk dzīves enerģijas un prieka katrā dzīves mirklī. Lekcijā ar praktiskiem piemēriem iepazīsim dažādus tango aspektus, katram būs arī iespēja izjust tango un dzīvē svarīga attiecību instrumenta – mīlestības pilna apskāviena – iedarbību.

Vairāk

Plkst. 14:00-15:00, Andžejs Reiters. Lekcija “Uzcel māju sevī!”

Personības izaugsmes treneris un bioenerģētiķis, kurš palīdz cilvēkam nonākt pie viņa radošās būtības. Viņš vada seminārus, piedalās daudzos projektos, strādā skolās un darba kolektīvos, raksta grāmatas un organizē izdzīvošanas braucienus savvaļā uz Sibīriju, Maroku, Nepālu un citām Āzijas valstīm.

„Mēs katrs esam vajadzīgi visai pasaules uzbūvei, mēs pildām noteiktu lomu. Ja kāds saka – neinteresē mani tā loma, tas nozīmē, ka viņu ārstēs ar dažādiem notikumiem,” uzsver Andžejs Reiters.

Vairāk

Plkst. 15:00-15:45, Rokskola. Skolas audzēkņu paraugdemonstrējumi.

Vairāk

Plkst.16:00-17:00 Diskusija “Vai viedums atšķiras no gudrības?”

Kas ir viedums; Vai ir patiesas un nepatiesas zināšanas; Kā sekmēt vieduma veidošanu; Vai esam spējīgi viens otram uzticēties; Viedums tautā  – vai iespējams Latvijā?

Diskusijas jautājumus šķetinās medicīnas doktors un Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis; emuāra “Nekas nav noticis” un grāmatas “Atmosties no dzīves” autore Lilija Apine, uzņēmējs un Eberstein Business Solutions vadītājs Mārtiņš Eberšteins; žurnālists un žurnāla ir komentētājs Pauls Raudseps. Diskusiju vadīs filosofs, publicists un Rīgas Stradiņa universitātes docents Vents Sīlis.

Vairāk

Plkst. 11:00-12:00, Dr. Jānis Ozols. Lekcija “Iniciācija”. Lekcijā apskatīsim jēdziena “iniciācija” definīciju un tās izpratni dažādās sabiedrībās un organizācijās pagātnē un šodien.  Kas ir atšķirīgais un kopīgais atkarībā no tās mērķa, cilvēku kopuma un veicēja. Analizēsim iniciācijas pakāpes, kādas iespējas tās sniedz saņēmējam un organizācijai, vai cita veida sabiedriskai formācijai.

Jānis Ozols ir ārsts – psihoterapeits, medicīnas zinātņu doktors, sabiedrisks darbinieks, 25 gadus strādājis kā ķirurgs, studējis astroloģiju, dažādas ezoteriskās zinātnes, Reiki skolotājs ar tiesībām veikt visu pakāpju iniciāciju.

Vairāk

Plkst. 12:00-13:00, Saprovska Irēna. Lekcija “Latviešu Gadskārtas un kalendārs”. Latviešu tautas kultūra spoguļojas Saules laikritī – tas ir dvēseles aspekts, jo satur sevī visus svinamos laikus, arhetipus, tradīcijas – PASAULES UZSKATU. Mēness ir zināms, bet galvenokārt piedalās materiālās pasaules norisēs – audzējot lopus, dārzeņus, griežot matus, cērtot kokus utt. Zinot un Izprotot kā garīgo tā ar materiālo, iegūsim pilnskaņu un saskaņu – ar SEVI, DABU, PASAULI un VISUMU.

I. Saprovska ir “Nodibinājuma Māras loks” dibinātāja.  Mērķis – latviskās Dzīvesziņas nostiprināšana savā zemē un tautā.

Vairāk

Plkst. 13:00 – 14:00, Dainis Ozoliņš. Lekcija “Latvijas enerģētiskās vietas – kas tās ir un kā izmantot?”. Apskatīsim Zemes enerģētisko vietu veidošanos mistiskajiem, ģeoloģiskajiem un citiem apstākļiem. Pastāstīšu par pazīmēm, kas liecina par iespējamu ZEV. Zemes enerģētisko vietu izpausmes dabā un dabas spēku personifikācijas aspekti. Zemes enerģētisko vietu struktūra Latvijā un pasaulē. Zemes enerģētiskās līnijas ir novērojamas kā lineamenti, dažādas zīmes, zvaigznāji.

Daini vienmēr ir aizrāvusi daba ar savu varenību un skaistumu. Jau studējot Latvijas Universitātē fiziku, vēlāk arī filozofiju, Dainis interesējās par lietu kopsakarībām, centās meklēt un atrast lietu būtību, saskatīt un atšķetināt, ko slēpj sevī daba.

Vairāk

Plkst. 14:00 – 14:30, Getliņi EKO. Stāstījums “Tomāti ar bērnības garšu”. Kā izaudzēt tomātu, kas garšo pēc īsta tomāta?

SIA „Getliņi EKO” audzē tomātus kopš 2011. gada, nodrošinot tos sezonā, kad Latvijā ir vismazāk pieejami veselīgi, vietējie dārzeņi. Tomātu tirdzniecības sezona ik gadu sākas novembrī un turpinās līdz augustam.

Vairāk

Plkst. 14:30-15:30, Šambungas. Lauris&Arnita. Lekcija “LAI DZĪVI DZĪVOJAM PA ĪSTAM!”(Dziesmotas sarunas Šamanisko bungu ritmā)

 • Vai dzīvojam tā, kā pa īstam gribam?
 • Vai dzīvojam tā, kā pa īstam varam?
 • Vai dzīvojam tā, kā un ko paužam?

Mūsu DZĪVE rit DABĀ, izzinot un pieredzot abu – DZĪVES un DABAS likumsakarības un kopsakarības. Savu pieredzi (un tikai pieredzi, nevis šķitumu vai teoriju) mēs paužam kā gidi – DZĪVĒ un DABĀ. Saprast, kas mums patiesi ir nepieciešams, atteikties no liekā.  Četru mēnešu laikā uzcēlām savu māju no tā, kas atrodams DABĀ – koka (malkas), kārklu krūmiem, māla, smiltīm, ūdens, zāles, kā arī no savu pašu dvēseles, gara un miesas varēšanas.

Vairāk

TangoStudio. Argentīnas tango dejošana un mācīšana. Tango -komunikācijas un attiecību māksla. Tango, kontaktimprovizācijas un citu deju pielietojums pāru un individuālajā terapijā. Tango kā meditācija un sevis izzināšanas ceļš.

Dienas garumā, ārpus lekciju laikiem: Tango privātstundas un terapija pāriem un individuāli, konsultācijas par attiecībām.

Vairāk

Agris Vanags – Laimes taka. Vedējs, meža mistēriju burvis. Vedu iekšēji ārējā ceļojumā un palīdzu mainīt dzīvi. Vēdu un Dainu filosofiskā bāze. Vagars cīņas yogas treniņos.

Plkst. 11:00 – 17:00 Nodarbība – meistarklaseSevis sajušana. Robežu pārkāpšana nezināmajā. Transformācija. Specifika: 1) saruna; 2) spēka stāja; 3) Elpošanas vingrinājums; 4) dainu mantra; 5) došanās nezināmajā; 6) koka biļetes uz Laimas takām.

Cilvēku skaits ierobežots līdz 5 cilvēkiem. Samaksa atkarīga no rezultāta.

Vairāk

Centrs “Zelta Aplis”. Vieta kur ir iespēja izzināt sevi,  mācīties, dalīties priekā un pieredzē, satikt domubiedrus, ikdienas steigā apstāties un gūt iekšēju mieru. Tā ir vieta, kur sevi palutināt, uzlabot garastāvokli un veselību.

Plkst. 11:00 – 12:00 Nodarbība “Saulainais Cigun”. Ringolds Rancāns.

Plkst. 12:00 – 13:00 Nodarbība “Kundalini Joga”. Sanita Malēja.

Plkst. 13:00-14:00  Sirds aplis. Ringolds Rancāns.

Plkst. 14:00 – 15:00 Kustību meditācija. Sanita Malēja

Plkst. 16:00 – 17:00  Nodarbība Gongu + kristāla trauku meditācija. Inga Rancāne, Ida Iveta Platace un Līga Mickēviča.

Visas dienas garumā:

 • Dziednieciskās skaņas masāžas ar Tibetas dziedošajiem traukiem – Inga Rancāne, Ida Iveta Platace (izņemot gongu meditāciju laikā).
 • Gongu un citu skaņu terapijas instrumentu iepazīšana. Inga Rancāne , Ida Iveta Platace (izņemot gongu meditāciju laikā).
 • Muguras taisnošana pēc Pjotra Elkunoviča metodes „Garīgā taisnošana”. Sandra Strēle.
 • Masāžas – Helēna Galvanovska.
 • Austo mandalu radošā darbnīca. Līga Mickēviča.
 • Aromaterapijas iepazīšana un īsa konsultācija. Ilze Dātava.
 • Kroņu darināšanas radošā darbnīca. Ilze Dātava.
 • Hennas tetovējumi. Egita Matulēna.

Vairāk

Dvēseles telpa. Dažādu jomu speciālisti, kuru mērķis ir palīdzēt cilvēkiem pārmaiņu laikā. Astrologs, krāsu terapeits, skaņu terapeits.

Plkst. 14:00 – 15:00 Nodarbība “Čakrafons. Skaņas meditācija grupā.”. Māris Pīlācis.

Vairāk

Dziedina.lv. Reiki, regresijas terapija,  integrētās enerģijas terapija.

Vairāk

Inga un Andris Graumaņi. Skaņu terapija. Apzinātā elpošana.

Skaņu terapija – Gongu meditācija. Tibetas Dziedošo trauku vibroakustiskā masāža.

Plkst. 11:00 – 12:00 Apzinātā elpošana grupā.

Plkst. 13:00 – 15:00 individuālās konsultācijas. Tibetas dziedošo trauku masāža. (15 min. personai).

Plkst. 16:00 – 17:00 Apzinātā elpošana grupā. Gongu meditācija grupā.

Vairāk

Kokles spēles studija “Kokļu mežs”/Dainu meditācija. Inese Kozuliņa vadīs Dainu meditāciju kokles pavadībā un Ansis Jansons vadīs kokles spēles nodarbību, ka arī tiks demonstrēta kokļu izgatavošana.

Plkst. 12:00 – 14:00 Ansis Jansons un kokles spēles studija “Kokļu mežs”. Katru stundu būs nodarbības aptuveni 10 koklētājiem. Kā arī  kokļu meistars stāstīs un rādīs kokļu gatavošanu.

Plkst. 14:00 – 16:00 Dainu meditācija, Inese Kozuliņa.

Vairāk

Latvijas Biodanza skolotāju asociācija. Biodanza (Biodeja) ir skaists kustību rituāls, kas maigi sekmē transformāciju. Tā atver ķermeņa un dvēseles sirdi, lai aktivizētu katram piemītošo potenciālu priecāties, būt aizrautīgam, radošam, zinātkāram un būt saskaņā ar mūsu dabas pasaules līdzsvaru un veselumu.

Plkst. 12:00-13:00 lekcija: Izdejot stresu!  Iveta Grošsteina, psiholoģe, biodanza skolotāja.Lekcijas – diskusijas ietvaros tiks pārrunāti jautājumi par: stresa iemesliem un attīstību; ķermeņa reakcijām stresa laikā;kā izvērtēt stresa situācijas;kā efektīvi mazināt stresu. Aplūkota Biodanza kā stresa samazišanas metode.

Plkst. 14:00-15:00 “Biodanza -dzīves deja” . Kas ir biodanza? Pozitīvā ietekme uz cilvēka psihisko un fizisko veselību.

Vairāk

Nekas nav noticis/Lilija Apine. Lilija Apine ir bloga nekasnavnoticis.lv autore, kura raksta un runā par garīgās atmošanās jautājumiem, atspoguļojot savu redzējumu par šo realitāti pēc tam, kad ir atpazīta sava patiesā, mūžīgā daba.

Plkst.  12:00 – 12:30 Vadīta meditācija realitātes izvērtēšanai un savas patiesās dabas atpazīšanai.

Plkst.  12:30 – 14:00 Sarunas par realitātes dabu un ceļu uz garīgo atmošanos.

Vairāk

Šambungas. Šamaniskās spēka bungas. Lauris & Arnita gatavo bungas, kopā ar tām dzied, dziedina, pavada sevi un citus ceļojumos, piedalās rituālos un pasākumos.

Vairāk

Smaržas Burvība. Aromterapijas pakalpojumi. Dabīgu smaržu dizains un izveide. Aromterapijas nodarbības (individuāli un grupas ietvaros). Individuālas konsultācijas. Ēterisko eļļu meditācijas. Dabīga kosmētika. Aromterapija mājas vides harmonizēšanai.

Plkst. 11:30 – 13:00. Dabīgo smaržu meistarklase.

Plkst. 14:00 – 15:30. Dabīgo smaržu meistarklase.

Vairāk

Sound of Aroma – Inese un Kristaps Gaiļi. Festivālā sniegsim muzikālas tikšanās ar latviešu tautas spēka dziesmām, meditatīvu garīgo mūziku, stāstīsim par mūzikas un ēterisko eļļu dziedinošajām spējām, kā arī piedāvāsim ieskatu individuālās aromdiagnostikas konsultācijās sevis sajušanai un līdzsvarošanai.

Plkst. 14:00 – 15:00 Muzikāla tikšanās „Skaņas un smaržas dziedinošā alķīmija”. Vada: Inese un Kristaps Gaiļi, latviešu valodā.

Vairāk

Tava bezgalīgā patiesība. Apvienība “Tava bezgalīgā patiesība” piedāvā iepazīt sevi caur pieskārienu, vibrāciju, skaņu, vārdu un grupu meditāciju. Kā arī caur pasakām, teikām un dainām apzināt savu sievišķo un vīrišķo būtību. Šo procesu laikā cilvēkam ir iespēja apzināties savu dziļāko patību.

Plkst. 11:00 – 17:00 Individuālā meditatīvi līdzsvarojošā ķermeņa masāža. Pēc pieraksta. Santa Kozlovska. Ziedojumi.

Plkst. 11:00 – 17:00 Individuālais skaņas masāžas seanss ar Himalaju skanošajiem traukiem. Pēc pieraksta. Ieva Eltermane. Ziedojumi.

Plkst. 11:30 – 12:30 Lekcija – meditācija “Latviešu tautas teikas, pasakas un dainas, skatījums caur sievišķo un vīrišķo aspektu”. Noslēgumā skaņu meditācija. Vada – Inese Stivriņa Latviešu valodā. Ziedojumi.

Plkst. 14:30 – 15:30 Lekcija – meditācija “Vibrācija, skaņa, dziedāšana, dziedināšana.” Noslēgumā skaņu meditācijā. Vada – Ieva Eltermane Latviešu valodā. Ziedojumi.

Zāļu tēju maisījuma gatavošana.Stendā būs iespēja uzzināt par augiem un katram pagatavot līdzņemšanai savu individuālo zāļu tējas maisījumu no drogām, kas vāktas dažādos īpašos laikos. Vada – Inese Stivriņa Latviešu valodā. Materiālu izmaksas 2.50 eiro.

Vairāk

Dance & Meditation.  Dance & Meditation centrs ir vieta, kur tiekas draugi brīvākai un apzinātākai dzīvei. Mūsu redzējums ir holistisks skatījums uz cilvēku, izmantojot apzinātības prakses, jaunākās psiholoģijas zināšanas, deju un ķermeņa terapijas, kā arī aktīvās meditācijas un šamaniskās prakses.

Plkst. 12.00-13.00 Ošo meditācijas un meditatīvās terapijas, teorija un prakse. Asti.

Plkst. 11.00 – 17.00 Vieglā gaisotnē, malkojot tēju, varēsiet iepazīties ar centra pasniedzējiem un mūsu organizētajiem retrītiem, festivāliem un padziļinātajām praksēm.

Vairāk

Faluņ Dafa. Faluņ Dafa ir sena sevis pilnveidošanas prakse – harmonisku vingrojumu komplekss – ar kuras palīdzību cilvēks var iegūt iekšējo mieru, paplašināt savu apziņu un uzlabot veselības stāvokli. “Pilnveidošanās” attiecināma uz cilvēka garīgā līmeņa paaugstināšanu, ikdienas rīcībā un domā cenšoties saplūst ar Visuma principu “Īstenība Labestība Pacietība”.

Plkst. 11.00-17.00 stendā būs piedāvātas sekojošas aktivitātes (valoda – latviešu, krievu, angļu):

• vingrojumu demonstrācija – tiks demonstrēts pilns vingrojumu cikls (pabeidzot vienu pilnu ciklu, tiek sākts jauns cikls);

• vingrojumu apmācība – vingrojumi tiks apmācīti gan grupā, gan arī individuāli;

• individuāls stāstījums/konsultācija par Faluņ Dafa praksi visiem interesentiem;

• lotosa ziediņu izgatavošana no papīra (izejmateriāli tiks nodrošināti bez maksas).

Vairāk

Floutings. Floutings ir unikāla iespēja izbaudīt meditāciju bezsvara stāvoklī. Floutēšanas laikā ķermenis pilnībā atpūšas, prāts atbrīvojas un apziņai ir iespējas atgriezties tās pamatstāvoklī.

Plkst. 12:00 – 12:30 Lekcija. Kas ir Floutings?”. Kristīne Jansone.

Plkst. 11:00 – 17:00 Individuālas konsultācijas, iespēja iegādāties Epsom sāli un Floutinga seansa apmeklējuma kartes par īpašām cenām.

Vairāk

I LIQ CHUAN. Latvijā pārstāvam ķīniešu kung-fu stilu I Liq Chuan, kas savā būtībā nozīmē – apziņas kaujas māksla. Mūsu fokuss ir apziņas un ķermeņa līdzsvars, teicama veselība un enerģija jebkurā vecumā.Nodarbojoties ar I Liq Chuan, labāk iepazīstam sevi, saprotam sava organisma iekšējos resursus. Nostiprinām ķermeni un veselību, uzlabojam pašsajūtu.

Plkst. 15:00-16:00 Dinamiskais Neigun komplekss – sportiskākajiem festivāla apmeklētājiem. Mārtiņš Kronbergs.

Neigun vingrinājumi – lēnas kustības, kur pievēršam uzmanību tam, ko darām. Rezultātā uzlabojas veselība, vielmaiņa, asins cirkulācija un cilvēka pašsajūta. Šie vingrinājumi palīdz atveseļoties un nostiprināt ķermeņa veselību. Uz nodarbību var nākt visi, bez vecuma ierobežojuma.

Plkst. 11.00 – 17.00 Konsultācijas par tradicionālo austrumu cīņu praktizēšanu, individuālas nodarbības, paraugdemonstrējumi.

Vairāk

RESET Funkcionālie fitnesa treniņi & Joga. Mūsu darbošanās pamatā ir cilvēka fiziskās, emocionālās un garīgās veselības veicināšana. Tikai fiziski veselā, vingrā, kustīgā un tīrā ķermenī var ienākt miers.

Plkst. 13:00 – 13:45 Praktiska nodarbība “Surya Namaskar jeb Sveiciens saulei – variācijas” (Santa Zaķevica).

Plkst. 14:00 – 14:45 Praktiska nodarbība “Funkcionālais treniņš grupā” (Toms Zaķevics).

Plkst. 11.00 – 17.00 Individuālas sarunas par fitnesu, jogu, veselīgu uzturu un dzīvesveidu.

Vairāk

Sejas joga. Inga Gromova vada dažādas garīgās prakses, kurās var apgūt sejas vingrinājumus, elpošanas tehnikas, dažādus enerģētiskus vingrinājumus, akupresūru, meditācijas.

Plkst. 13:00 – 15:00 Lekcija “Elpošanas diagnostika”. Inga Gromova.

Būs iespējams diagnosticēt sevi – noskaidrot, kā elpojam, kur pie nepareizas elpošanas veidojās enerģētiskie bloki. Nobeigumā apgūsim elpošanas vingrinājumu, kas atbrīvo organismu no šlakām un paaugstina imunitāti.

Vairāk

Ilze Vainovska – Noķerts Liepājā. Iesienu mezglos neapstrādātu, neskartu dzintaru, gatavojot amuletus spēkam un aizsardzībai bez liekas vardarbības.

Visas dienas garumā runāsim par:

 • Dzintars aizvēsturiskos laikos – pirmais cilvēku pieradinātais pusdārgakmens ir tieši dzintars.
 • Dzintars un fosilie sveķi senajā Ķīnā un Indijā
 •  Senā Roma, Dzintara ceļš no Baltijas – rotas, elektrons, statusa apliecinājums.
 • Krustneši Latvijā – 1260.gada Dzintara likums, savas ekskluzīvās tiesības pasludina Teitoņu ordenis un kristīgā baznīca.
 • Dzintars tautas medicīnā un pasaules priekšstatos

Vairāk

Litoezoterica. Irīna Popova parapsiholoģe- litoezotēriķe. Jau vairāk nekā 10 gadus darbojoties kopā ar minerālu kolekciju dalās savās zināšanās ar cilvēkiem, kuri vēlas uzzināt, ko vairāk par minerāliem un izprast paši sevi.

Plkst. 12:00 – 14:00 Lekcija “Minerālu tīrradņi, kuri no tiem mīl kompāniju un kuri ir pašpietiekami”. Kāda ir starpība starp minerāliem, dārgakmeņiem un kalnu iežiem. Lekcija- prezentācija krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Pasniedzēja Irīna Popova.

Vairāk

LVM Pokaiņu mežs. LVM Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Tas atrodas 13 kilometru attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā. Izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido neparasti gleznainu ainavu. Te, sapulcējušies grupās, kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmeņu krāvumi.

Plkst. 12:00 – 13:00 Lekcija “Pokaiņu mežs –  seno dievību gudrības avots”. Ziedonis Kalniņš.

Vairāk

Solvita Kūna (Cade) & Inga Nemše (Latvian Aroma-Essence). Solvita gatavo no Latvijas augiem ēteriskās eļļas un ziedūdeņus. Inga nodarbojas ar aromadiagnostiku un aromaterapiju.

Plkst. 12:00 – 13:00  Tēju fermentēšanas procesu izzināšana, IVAN Čaj  tējas degustācija. Kristīne Markevica.

Plkst. 13:00 – 14:00 Eļļas čakru sabalansēšanai. Inga Nemše.

Plkst. 15:30 – 16:30  Auga būtības (būtnes) īpašību rezonanse un mijiedarbība ar cilvēku. Solvita Kūna.

Vairāk

Valda Kesnere – Kalvis. Senlatviešu arheoloģisko rotu izpēte un kopiju izgatavošana. Seno simbolu skaidrošana.

Plkst. 14:00 – 15:00 Lekcija “Senlatviešu dzīvesziņa – seno rotu un amuletu nēsāšanas kultūras izpratne mūsdienu sabiedrībā, seno simbolu enerģētiskā iedarbība”.

Vairāk

Tālivaldis Severīns Kivlenieks. Rotkalis, darbojas jau vairāk  kā 40 gadus, specializējies vēsturisko rotu dizainā un izgatavošanā no sudraba, zelta, misiņa, bronzas un platīna, tāpat ekskluzīvu rotu izgatavošanā, izmantojot tautas etnogrāfiskos elementus, antīkos un vēsturiskos simbolus. Vairāk nekā 30 gadus Toronto  vadījis savu juvelierveikalu “Kalupe”.

Plkst. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 Rotas kā talismani: vēsture un izmantošana.

Give&Get. Šogad biedrība uzsvaru liek uz domubiedru festivālu, eko ciematiņu veidošanu un ekomāju būvniecību, holistiskas, neformālas skolas izveidi, ģimenes vērtību un kopābūšanas kopšanu caur dažādām meistarklasēm un pasākumiem, kā arī uz ilgstpējīga un dabai draudzīga dzīvesveida popularizēšanu. Festivāla ietvaros balstīsimies uz 4 stūrakmeņiem- izglītība, ekoloģisks dzīvesveids, dziedniecība un radošā amatniecība.

Plkst. 13:00-14:00 Eko būvniecība Lucavsalā un Eko ciemats Vidzemē

Plkst. 15:00-17:00 Diskusija par neformālās superskolas tapšanu un iepazīstināšana ar padarīto. (Tā ir skola ārpus sistēmas ar holistisko pieeju un neformālām mācību metodēm)

Dienas garumā paredzētās aktivitātes:

*Iepazīstināšana ar Give&Get festivālā plānoto

*Iespēja piedzīvot Lomi-Lomi masāžu

*Iespēja uzzināt par dziednieciskajiem retrītiem

*Iespēja uzzināt par eko ciemata tapšanu Vidzemē

*Iespēja iegādāties rotas un dabas kosmētiskos līdzekļus

*Iespēja uzzināt vairāk par parapsiholoģiju

*Iespēja uzzināt par “ārpus sistēmas” izglītību un jaunas eko-kopienas veidošanos

Vairāk

Apvienība ”Cilvēka psihofiziskajai veselībai”. Meistari darbojas saskaņā ar cilvēka psihofiziskā stāvokļa atjaunošanas metodi –  zināšanām un praksi par informācijas un enerģijas plūsmu kustības principiem un likumiem. Izprotot informācijas, enerģijas plūsmu un ķermeņa savstarpējo iedarbību, cilvēks iegūst spējas pārvaldīt sevi un savu dzīvi. 

Plkst. 11:00 – 17:00 Individuālas nodarbības un konsultācijas.

Vairāk

Āgenskalna klīnika. Āgenskalna klīnika ir viena no pirmajām medicīnas klīnikām Latvijā, kuras darbība ir balstīta uz veselības profilaksi un sapratni par veselību. Mūsu mērķis ir izglītot savus klientus kā saglabāt savu veselību un, ja gadījies saslimt, izārstēt nekaitējot organismam kopumā.

Plkst. 14:00 Lekcija “Homeopātija – Ceļš uz veselību”. Homeopāts – pediatrs dr. Edgars Mednis.

Plkst. 14:00 – 15:00 Diskusija ar psiholoģi Amandu Zariņu.

Plkst. 11:00; 11:30; 12:00 Tibetas skanošo bļodu masāžas seansi. Evita Sarma.

Visas dienas garumā stājas novērtēšana un konsultācija par stājas traucējumu labošanu un citiem jautājumiem  Fizioterapeits  Rūdolfs Lange un fizioterapeita asistente Evija Priževoite.

Visas dienas garumā tiks sniegtas Ajūrvēdas  masāžas. Speciāliste Inita Volmāre.

Visas dienas garumā homeopāts – pediatrs dr. Edgars Mednis veltīs laiku individuālām sarunām.

Festivāla laikā teltī “Āgenskalna klīnika” darbosies neatliekamās palīdzības medpunkts.

Vairāk

Dvēseles dziednīca “Everti”. Mēs, Evertu meistari, Kristīne Vallere un Ivars Vallers, dzīvojam Zemgales sensētā, mājā ar seniem stāstiem un dziļu vēsturi. Pati šī vieta, neviļus, liek turpināt senču iemītās takas. Tā ir tapusi Dvēseles dziednīca. Nesteidzīga lauku būšana, miers, dabas klātesamība ļauj sadzirdēt dvēseli un palīdzēt ķermenim sajusties mīlētam.

Plkst. 11:00-12:00 “Čakrafona un kristālu trauku meditācija” (līdzi paklājiņš vai pleds, kur apgulties). Kristīne Vallere un Ogla Binklere-Blate.

Plkst. 12:00- 13:00 Savvaļas Austrālijas ziedu esences un to izmantošana. Olga Binklere Blate.

Vairāk

Latvijas Kanisterapijas asociācija. Kanisterapija ir uz mērķi orientēta, strukturēta, plānota terapeitiska darbība, kura notiek suņa klātbūtnē, ar mērķi uzlabot veselību. To vada profesionāļi, kuriem ir speciāla izglītība šajā darba sfērā, piemēram, ergoterapeits, fizioterapeits. Tā ir vērsta uz fizisko, sociālo, emocionālo un kognitīvo funkciju uzlabošanos.

Plkst.: 11:00 – 11:30 Informatīvs ziņojums, lekcija “Kanisterapija, tās būtību, kad un kāpēc to izmanto”. Metodes demonstrācijai.

Plkst.: 11:30 – 12:30 Izklaides bērniem kopā ar suņiem (aktīva darbošanās), šķēršļu trase kopā ar suni, spēles, triki, mīļošanās.

Vairāk

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK).  Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža  ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžas studiju programmas ir Māszinības, Ārsniecība, Masāža un hidroterapija, kas sagatavo profesionālajai kvalifikācijai atbilstošus speciālistus.

Plkst. 12:00 – 17:00 Bezmaksas individuālās konsultācijas par sirds asinsvadu trenētību un pulsa kontroles iespējām. Dr. Sandra Seimane.

Visas dienas garumā iespējams veikt asinsspiediena mērījumus; noteikt cukura līmeni asinīs, savu pulsu, ķermeņa masas indeksu, kā arī plaušu funkcionālo stāvokli. Stendā būs iespējams izbaudīt arī apkakles masāžu.

Vairāk

Norbekova centrs. Norbekova centrs nodarbojas ar Mirzakarīma Norbekova sistēmas tālāk nodošanu ikktram, kurš vēlas uzlabot savu veselību. Metode balstās uz organisma pašregulācijas mehānismu darbību, atjaunošanās spēju. Par pamatu ir ņemti Seno Austrumu un mūsdienu zinātnes koncepti.

Plkst. 13:00 – 14:00 Vitāls, jauneklīgs ķermenis un seja (Здоровый позвоночник. Или про молодое тело и лицо) pēc Norbekova metodes. Lektore – pasniedzēja no oficiālā Norbekova centra Maskavā Svetlana Sapožņikova. Krievu valodā.

Vairāk

Rūdīšanās skola. Rūdīšanās skola ir mācība par katru atsevišķi un visiem mums kopā. Tiek apkopotas dažādas pieredzes, lai veidotu savu, kā arī jaunu apmācību iespēju pasaules auditorijai. Rūdīšanās skola māca Wim Hof metodi, apkopojot vairākas prakses (tai skaitā arī pirts mācību) un pierādot sevi kā ātru, efektīvu un vienkāršu sevis pilnveidošanas veidu.

Plkst. 13:00 – 14:00 Lekcija “Rūdīšanās skolas pieredze un mācību metodes”. Māris Žunda.

Vairāk

Vija Buša – Dabiskās redzes atjaunošana. V. Buša ir dabiskās redzes atjaunošanas skolotāja – sniedz ievadlekcijas, vada seminārus un vebinārus par redzes pavājināšanās iemesliem un skaidro, ka redzi katrs pats var atjaunot. Tiek vadītas nodarbību cikls tiem, kas vēlas apgūt dabiskas redzes atjaunošanas metodi un paši atjaunot savu redzi.

Plkst. 14:00 – 15:30 Nodarbība “Iepazīsti savas acis un savu redzi!”. Nodarbība ir latviešu valodā, vada Vija Buša.

Vairāk

Vilnis Lejnieks – Garīgā taisnošana. Vilnis Lejnieks ir pirtnieks un Garīgās dziedniecības praktiķis. Garīgā dziedniecība pēc Pjotra Elkunoviča metodes ir unikāls veids un iespēja kā mazināt fiziskās un emocionālās ciešanas.No malas vērojot – nešķiet nekā neparasta. Dziedināšana balstīta uz enerģijas plūsmas atjaunošanu ķermenī.

Vairāk

Dzīve bez glutēna. Atzīmējot Pasaules celiakijas dienu, Latvijas celiakijas pacientu biedrības “Dzīvē bez glutēna” piedalās Helsus festivālā ar mērķi veicināt celiakijas kā slimības atpazīstamību un izplatīt zināšanas par bezglutēna diētu.

Visas dienas garumā Dzīve bez glutēna stendā  būs iespēja uzzināt par bezglutēna diētas nepieciešamību, uzzināt celiakijas simptomus un sekas, saprast drošības noteikumus gatavojot bezglutēna ēdienus kopīgā virtuvē, kā arī nodegustēt bezglutēna produktus no pazīstama Eiropas ražotāja Schar.

Varēs arī iepazīties ar veselīga uztura šķīvi OnPlate un uzzināt, kā ar tā palīdzību ikdienā pareizi sabalansēt savu uzturu.

Vairāk

Foodtastic! Foodtastic apvieno 3 uztura speciālistes. Komandas nodarbošanās ir veselīga dzīvesveida popularizēšana. Uztura lekciju un praktisku nodarbību organizēšana gan bērniem, gan pieaugušajiem, tāpat arī individuālu konsultāciju vadīšana, uztura plānu izstrāde un ieteikumu sniegšana tiešsaistē. Visas dienas garumā uztura speciālista ekspress padomi.

Mini lekcijas:

Plkst. 13:00 – 13:20 „Ieradumu cilpa”, lektore Dagne Kantāne.

Plkst. 14:00 – 14:20 „Saldās garšas rūgtā patiesība”, lektore Baiba Bremmere.

Plkst. 15:00 – 15:20 „Veselīgie našķi”, lektore Līva Naudiņa-Saliņa.

Individuālās konsultācijas festivāla laikā.Individuālas ķermeņa kompozīcijas (svara, tauku un muskuļu masas procenta, ķermeņa masas indeksa, vidukļa apkārtmēra, pamatvielmaiņas) noteikšana ar iepriekšēju pierakstu pie uztura speciālista. Pakalpojuma cena – 5 EUR, ilgums – līdz 20 minūtēm.

Vairāk

Getliņi EKO. SIA „Getliņi EKO” audzē tomātus kopš 2011. gada, nodrošinot tos sezonā, kad Latvijā ir vismazāk pieejami veselīgi, vietējie dārzeņi. Tomātu tirdzniecības sezona ik gadu sākas novembrī un turpinās līdz augustam. Siltumnīcas ir aprīkotas ar klimata kontroles vadības iekārtām, kuras nodrošina augu audzēšanai nepieciešamo vidi.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar tomātu audzēšanas procesu, apskatīt klātienē kameņu māju kā arī labo kukaiņu konteineri. Nogaršot „Getliņi EKO” tomātus, iepazīties, kādā vide tomāti tiek audzēti.

Vairāk

Grauda Spēks. Grauda Spēks ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš 2011.gadā Rīgā sāka malt pilngraudu miltus un gadu vēlāk cept maizi un konditorejas izstrādājumus. Veikalā Rīgā ir pieejama svaigi cepta maize, konditorejas izstrādājumi, milti, miltu maisījumi, putras, tējas, medus, kafija, BIO produkcija vegāniem, veģetāriešiem un svaigēdājiem.

Festivāla laikā varēsiet iegādāties pilngraudu maizi, konditorejas izstrādājumus, kā arī miltu un maizes maisījumus.

Plkst. 13:00 – 14:00 Lekcija par pilngraudu miltiem, to veidiem un sabalansētu uzturu, lektors Raimonds Biedrītis.

Vairāk

Vaira Kārkliņa. Savvaļas un kultivēto augu  produktu- hidrolātu, garšvielu, eļļu, dabīgās kosmētikas ražošana. Semināri savvaļas augu ēdienu gatavošanā, dabīgās kosmētikas gatavošanā. Augu hidrolātu prezentācijas. Autorgrāmatas – Savvaļas augu virtuve un Augu hidrolāti veselībai, labsajūtai un uzturam.

Plkst. 15:00-16:00 Sarunas par savvaļas augiem uzturā.

Vairāk

Baltijas Astroloģijas skola. Pieaugušo neformālās izglītības iestāde, kas augsta līmenī izglīto pieaugušos Hamburgas astroloģijā, klasiskā astroloģijā, bieonerģētikā, astronomijā, numeroloģijā, ģeoekoloģijā un līdzīgās disciplīnās.

Plkst. 11:00-17:00 – Individuālās astrologu konsultācijas (latviešu un krievu valodā). Sava potenciāla izzināšana, partnerattiecības, veselība, loma valstī. 10 eur.

Plkst.13:00-13:30 Astroloģijas grand-doktors Valērijs Babajevs «Астрологическая медицина – очищение души по методикам Николая Пейчева (открытие чакр, коррекция поля, устранение вмятин на поле, снятие негативных программ, коррекция связи с родами)». Dalības maksa – par ziedojumiem.

Plkst. 15:00-15:30 Astroloģijas meistars Zanda Buceniece ”Sava gada veidošanas programma – kā pavadīt 12 dienas pēc Dzimšanas dienas”. Dalības maksa – par ziedojumiem.

Vairāk

Ceļš uz skaidru apziņu. Tautas kustības “Ceļš uz skaidru apziņu” pamat mērķis ir sapulcēt cilvēkus kuri tiecas uz skaidri domājošas, veselas un sociāli aktīvas, tikumīgas un atbildīgas sabiedrības veidošanu. Dienas garumā pēc pieraksta:  Fiziskā ķermeņa veselības prakses, masāža un konsultācijas, kā arī iespēja izmēģināt PRAVILO trenažieri.

Plkst. 11:00 – 12:00 Rīta stiepšanās prakses kazaku tradīcijās – Rolands Černis (LV), (ziedojums).

Plkst. 14:00 – 15:00 Cilvēka mācība – Apzināts uzturs (ievads) – Rolands Černis (LV).

Visceriālo terapeitu profesionālās asociācijas loceklis, organisma funkcionālā stāvokļa korekciju speciālists – hiropraktiķis, SPA estētiķis – ķermeņa speciālists, SYSTEMA tuvcīņas instruktors, apzinātas ķermeņa atbrīvošanas un sasprindzināšanas instruktors, dažādu (netradicionālu) masāžas veidu speciālists – Marks Šurupovs (RU), (ziedojums sākot no 3 EUR).

Vairāk

Dziedniecības centrs “Akvilona”. Dziedniecības centrs „Akvilona” un  World Professional Healers and Psychics League sadarbībā ar Starptautisko Profesionālās Dziedniecības akadēmiju un Oskara Peipiņa Praktiskās Dziedniecības skolu “Art of Healing” sadarbojoties  veic topošo Dziednieku, Eksrasensu un Psihoinformaciologu izglītošanu.

Plkst. 11:00 – 12:30 Lekcija “Garīgā informācija –  mūžīgais virzības process”. Iveta Čevere – eksperte dabas dziedniecības un pašatveseļošanas metožu jomā – Starptautiskā Profesionālās Dziedniecības akadēmija.

Plkst. 12:30-14:00 Lekcija “Astroloģijas pielietojums mūsdienās”. Žanete Korde – eksperte dabas dziedniecības un pašatveseļošanas metožu jomā – Starptautiskā Profesionālās Dziedniecības akadēmija. Psihologs, Astroloģijas pasniedzēja.

Plkst. 14:00 – 15:30 Lekcija ”Dziednieciskā masāža”.  Ilze Krūma – dziedniece ar medicīnas māsas darba pieredzi. Ja pieņem, ka ārstēt ķermeni nozīmē dziedināt miesu, dvēseli un garu vienlaikus, labāku palīgu par dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem grūti iedomāties.

Vairāk

Ho’oponopono praktizētāji. Senas Havajiešu problēmu risināšanas mākslas piekritējas un praktizētājas. Visas dienas garumā varēs uzzināt par Ho’oponopono metodi.

Vairāk

Guna Kārkliņa, Antra Gabre. Guna Kārkliņa ir Sertificēta astroloģe. Konsultēju cilvēkus par visdažādākajām dzīves tēmām: personības izaugsmes iespējām, biznesu, saderību – harmonisku attiecību veidošanu. Antra Gabre ir numeroloģe

Plkst. 12:00 – 12:45 Grupas nodarbība “Rēķinam kopā!”. Tavi karmiskie skaitļi. Vada numeroloģijas eksperte Antra Gabre/

Plkst. 13:00 – 13:45 Lekcija. Mēness dienas fonā. Kā izvēlēties labvēlīgākās dienas dažādiem darbiem. Sertificēta astroloģe Guna Kārkliņa.

Plkst. 15:00 – 15:45 Grupas nodarbība “Rēķinam kopā!”. Kā aprēķināt savu dzīves ceļa skaitli un, ko tas vēsta? Vada numeroloģijas eksperte Antra Gabre.

Vairāk

Inta Santa – Pārmaiņu un izaugsmes veicināšana. Gan personisku gan komandu pārmaiņu atbalstam piedāvāju profesionālu koučingu, Transformācijas spēli, meditācijas un eneagrammas zinību apguvi.

Plkst. 11:00 – 11:40 Ķermeņa, sirds un galvas centru (eneagrammas trīs intelektu)  līdzsvarošanas meditācija grupā latviešu valodā. Dalība pret ziedojumu.

Plkst. 12:00 – 16:40 Individuālas demo sesijas eneatipa noteikšanai vai savu mērķu izpētei ar Transformācijas spēles palīdzību. Cena 3 eur. Dalība saskaņā ar pierakstu. Darba valoda latviešu, krievu vai angļu.

Vairāk

Moreno institūts Latvijā. Moreno institūts Latvijā nodarbojas ar psihodrāmas, sociometrijas un grupu psihoterapijas apmācību un popularizēšanu.

Plkst. 11:00 – 11:30 Lekcija “Kas ir psihodrāma”. Lektore Jolanta Baltiņa.

Plkst. 12:00 – 12:30 Nodarbība “Psihodrāma darbībā”. Vada Gunārs Trimda.

Plkst. 13:00 – 13:30 Nodarbība “Psihodrāma darbībā”. Vada Dace Vaišļa.

Plkst. 14:00 – 15:00 Nodarbība “Playback teātris”. Vada Aiga Alksne.

Plkst. 15:30 – 16:00 Nodarbība “Psihodrāma darbībā”. Vada Gunārs Trimda.

Plkst. 16:30 – 17:00 Nodarbība “Burvju veikals”. Vada Jolanta Baltiņa.

Vairāk

NeurOptimal / RigaBrain smadzeņu treniņi. RigaBrain® smadzeņu treniņš ir individuāla nodarbība (Neurofeedback), kuras laikā  smadzenēm tiek sniegta atgriezeniskā saite par to, ko tās tikko ir izdarījušas, ar mērķi: ļaut smadzenēm pašām sevi sakārtot, iedarbināt pašregulācijas mehānismus, harmonizētu smadzeņu darbību, sabalansētu savu darbību.

Plkst. 11:00 – 14:00 un 15:00 – 17:00 Ieskaties savā smadzeņu darbībā! Pieslēgsim sensorus pie Tavas galvas un varēsi pavērot savu smadzeņu aktivitāti reālajā laikā.  LV,RUS,ENG, Individuāli, katram 5-10min, 5 eiro.

Vairāk

Stāstu stāstiem izstāstīju. Praktiskās darbnīcas, diskusijas, uzdevumi grupās un sarunu spēle “Stāstu stāstiem izstāstīju” un pāru sarunu spēle “Parunāsim?!”, kas tiks izmantota mūsu darbnīcās, palīdzēs iedziļināties un veidot sarunu, palīdzēs uzzināt ko jaunu par sevi un otru.

Plkst. 12:30-13:10 Praktiskā darbnīcā “Iepazīsti sevi!” dalībnieki uzzinās kaut ko jaunu paši par sevi, akcentēs savu unikalitāti ar spēlēm. Angļu valodā.

Plkst. 14:00-14:40 praktiskā darbnīcā “Atklāj jauno sevī un citos!” dalībnieki sarunāsies pāros un grupās par dažādām tēmām, diskutēs, mācīsies klausīties, un būt sarunās “šeit un tagad.”

Vairāk

Tavas metodes. Īsas individuālas un interaktīvas karjeras izvēles un attīstības konsultācijas, mini-koučinga sesijas, nelielas nodarbības-sarunas par emocionālās inteliģences nozīmi bērna audzināšanā, sevis izzināšanas procesā un attiecību stiprināšanā, apzinātības veicināšanu mūsu dzīvē.

Visas dienas garumā būs pieejamas karjeras konsultācijas, koučinga minisesijas, kā arī citas nodarbības.

Vairāk

Transpersonālās izglītības institūts. Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde. TII pamatmērķis ir izveidot un realizēt starptautiskiem standartiem atbilstošas profesionālās pilnveides un tālākizglītības programmas, kā arī piedāvāt kursus, seminārus un nodarbību ciklus transpersonālajā psiholoģijā un ar to saistītās apakšnozarēs.

Vairāk

Pieaugušo neformālās izglītības centrs “Dialoga māksla”. Diskusijās, semināros, lekcijās, darba grupās un radošajās darbnīcās, sniedzam ieskatu, kas papildina zināšanu apjomu un ļauj  apzināti veidot dialogu ar apkārtējo vidi, kļūt radošākam un veselīgam visos līmeņos: fiziskajā, intelektuālajā, emocionālajā, sociālajā.

Visas dienas garumā sniegsim īsas konsultācijas par domstarpību alternatīvo risināšanu un dialogu veidošanu.

Plkst. 12.00 – 13.20 aicinām uz lekciju “Dialogs – iespēja atrast sevi un citu” kopā ar sertificētu mediatori un psihologu Viktoriju Porteri un praktizējošu mediatori un pedagogu Lolitu Strodi.

Vairāk

Sevis Izziņas dārza Kupols

Plkst. 12:00-13:30, Ilze Dzenovska.

Apzināta, empātiska komunikācija – iespēja veiksmīgai konfliktu risināšanai un harmoniskām attiecībām. Praktiskā darbnīca, kas ļaus apzināti ieskatīties savos valodas un konfliktēšanas ieradumos.  Būs iespēja labāk izprast sevi un otru, izspēlējot empātisku, cieņpilnu un strukturētu komunikācijas procesu.

Vairāk

Plkst. 14:00-16:00, Arturs Alsiņš. 

Lekcija “Dzīves Koks”. Šis tēls ir visiem pazīstams.  Ar tā starpniecību mēs centīsimies atpazīt to, kas esam savos pamatos. Esam, redzot sevi, nevis domājot par esamību dažādo reliģisko vai filozofisko mācību kontekstā. Katrs cilvēks ir spējīgs sevi izzināt. Priekš tā mums kopš dzimšanas ir dots viss nepieciešamais rīku arsenāls. Es varu tikai Jums atgādināt par tā esamību un mudināt to pielietot.

Ejot tās ceļus un takas, ar katru nodzīvoto dienu nonāku dziļāka izpratnē par sevi, tuvinos savam esības avotam. To atskārst man palīdz dzīves vēji un vētras, tuvie un tālie cilvēki, atvērtība, pacietība, uzticība sev un Tam, no kā es katrā mirklī dzimstu savās sajūtās, maņās un domās.

Vairāk

BJMK ROKSKOLA. BJMK Rokskola ir akreditēta privāta mūzikas skola, kas realizē gan profesionālās ievirzes mācību programmu “Rokmūzika”, gan interešu izglītības programmas dažādu mūzikas instrumentu spēlē un vokālajā mūzikā. Rokskola aktīvi iesaistās dažādos projektos (vietēja, starptautiskā mēroga), kas ir saistoši radošajiem bērniem un jauniešiem.

Plkst. 11:00 – 11:55; 13:30 – 14:10; Iespēja izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus BJMK pasniedzēju uzraudzībā (bungas, akustiskā, klasiskā un elektriskā ģitāra, basģitāra, dažādi  šeikeri, vokāls).

Plkst. 12:00 – 12:30  “Ritma aplis” – kopīga ritmiskas performances veidošana.

Plkst. 12:40 – 13:20; 14:20 – 14:55 Spēles par un ap mūziku.

Plkst. 15:00-16:00  BJMK Rokskolas mācību ansambļu koncerts uz festivāla lielās skatuves!

Vairāk

Dzīvo Sapņu Dārzs. Tiešās saskares minizoo. Piedāvā iespēju klātienē komunicēt ar dzīvniekiem, barot, glaudīt, rūpēties par tiem, vērot, būt atbildīgiem. Dzīvnieki ar savu klātbūtni rada dziedniecisku efektu un atmodina labākās cilvēciskās īpašības – mīlestību, maigumu, uzmanību, atbildību, rūpes.

Plkst. 11:00 – 17:00 Būs pieejami sīkdzīvnieki apskatei, glaudīšanai, barošanai. Dzīvnieciņu barošanai līdzi var ņemt kāpostiņu, burkāniņu, sēkliņas…

Vairāk

Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA. LĪNA ir vieta, kur rast harmonisku mieru ar sevi un savām sajūtām, veltīt laiku savam partnerim un runāt par savām attiecībām, runāt par sevi, saviem pārdzīvojumiem, savu nedrošību vai varbūt savu prieku, atrodot sevī jaunas iespējas un resursus, kā arī, saņemt palīdzību jautājumos par bērnu.

Plkst. 13:00 – 14:00 Lekcija “Kā apzināt resursus”. Psiholoģe Mārīte Bite.

Plkst. 15:00 – 16.:00 Lekcija. “Audzināšana, saglabājot pašcieņu un cieņu pret bērnu”. Psiholoģe Dace Čible.

Plkst. 11:00 – 17:00 Radošā darbnīca mākslas terapijā (gleznošana uz stikla). Jolanta Ūsiņa.

Plkst. 11:00 – 17:00 Praktiska palīdzība pēc nepieciešamības, individuālas sarunas. Martin Georg Hirschbühl, Vita Kalniņa.

Plkst. 11:00 – 17:00 Darbošanās ar Smilšu lampām. Aiga Ukstiņa.

Plkst. 11:00 – 17:00 PEP mammu apmācības iespējas, mazuļu rotaļu stūrītis, atpūtas vieta vecākiem ar bērniem. PEP mammas Solvita Neija, Linda Sīle, Laura Stukle.

Vairāk

Latvijas Dūlu apvienība. Dūlas ir apmācītas sievietes, kas palīdz citām sievietēm un ģimenēm grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā, sniedzot nemedicīnisku, praktisku, emocionālu un informatīvu atbalstu.

Plkst. 12:00 – 13:30 Nodarbība “Kas ir dūla?” Kā dūla palīdz ģimenēm gaidībās, dzemdībās un pēcdzemdību periodā? Gunita Jansone.

Plkst. 14:00-15:00 Nodarbība “Pirtīžas, kā to dūlas dara”. Ilze Kuduliņa, Dace Miezīte.

Plkst. 15:30- 17:00 Rebozo savilkšanas meistarklase. Dace Miezīte, Ieva Puriņa, Dita Leinerte. Par ziedojumu.

Plkst. 11:00 -17:00 Visas dūlas sniedz individuālas konsultācijas. Par ziedojumu līdz 5 eiro.

Vairāk

ManiSlingi.lv. ManiSlingi.lv Latvijā jau darbojas devīto gadu un ir uzņēmums, kas iestājas par drošu bērnu nēsāšanu gan dažādās nēsāšanas ierīcēs (slingos, ergonomiskajās somās), gan uz rokām. ManiSligni piedāvā dažādas nodarbības, individuālās konsultācijas, vebinārus par jaundzimušo nēsāšanu slingos un hendlingu jeb jaundzimušā aprūpi.

Plkst. 13:00 – 14:30 Lekcija “Atbalsta tehnikas ar lakatu (slingu) gaidību laikā”. Evita Žvagiņa-Jakobsone

Plkst. 11:30 – 17:00 Individuālas konsultācijas pēc apmeklētāju pieprasījuma, iespēja iegādāties slingu.

Vairāk

Montessori bērnudārzs “Kates skola”.  Esam privātais bērnudārziņš “Kates skola”, kurā tiek realizēta Marijas Montessori izveidotā pedagoģija. Pašu veidotā bērnudārza vide palīdz bērnam izpausties kā personībai, attīstīties savā ritmā. M. Montessori uzskatīja, ka pieaugušā uzdevums ir nevis izdarīt kaut ko bērna vietā, bet gan palīdzēt viņam to izdarīt pašam.

Plkst. 11.00 – 12.00 Sarunas “Montessori pedagoģija bērna dzīvē”. Sarunu vadīs Gunita Galiņa-Kalniņa.

Vairāk

Tautskola 99 Baltie zirgi. Esam domubiedru kopā, kas juridiski vienojusies zem biedrības tautskola “99 Baltie zirgi”. Tautskola piedāvā mūžizglītības iespējas, tajā skaitā bērniem alternatīvu variantu valsts pamatizglītības standarta apgūšanai. Tautskola vieno vairākus atzarus: Ikšķilē, Tukumā un Drustos.

Plkst. 13:00 – 14:00 Videodemonstrējums – diskusija: Ainiņas no tautskolas dzīves.

Vienlaicīgi ar pasākumiem būs nodarbības ar bērniem (kamēr vecāki piedalās sarunās).

Vairāk

Veselīgas Izglītības CentrsVeselīgas izglītības idejas (VIC) mērķis ir vairot apzinātību par stresa ietekmi uz mūsu psihisko un fizisko labizjūtu, un spēju veidot cienošas un labvēlīgas attiecības. VIC apvieno domubiedrus, kuri piedāvā treniņu programmas, ar galveno uzdevumu mazināt stresu, regulēt emocijas, pilnveidot attiecības un integrēt tās ikdienā.

Plkst. 12:00 – 13:00 Ievadseminārs. Ekspedīcija stresa kalnā – Uzkāpt ir viegli, bet kā nokļūt lejā? – stresa samazināšanas treniņš ar jogas elementiem pieaugušajiem. Diāna Stūrmane, Dzidra Ausekle.

Plkst. 13:00 – 14:00 Ievadseminārs. Veselīgas izglītības idejas programma sākumskolas bērniem – Empātijas skola koncepta verbālā daļa – Cienoša komunikācija pēc M.Rozenberga. Laura Ozola.

Plkst. 14:00 – 15:00 Lekcija par Emociju regulēšanas un empātijas veicināšanas programmu Tanzpro-Biodanza bērniem, bērniem & vecākiem, skolotājiem – Empātijas skolas koncepta neverbālā daļa Vineta Grīvza, Anna Kalniņa, Saiva Brūdere-Ruska.

Vairāk

Vides gide Sandra Galiņa. Rotaļu namiņā “Sasildi, mani, Saulīt!” būs iespēja atminēt mīklas  zīmēt vai veidot Saulīti, raisīt prieku būvējot, pušķojot, veidojot, sagaidot draugus. Uzzināsi, kas ir tumšie mākoņi, kas reizēm ir Saulītei priekšā. Varēs izvēlēties interesējošas “saliņas”, kurās attīrīties, piepildīties ar siltumu un spēku, radoši darboties un saspēlēties ar draugiem.

Plkst. 11.00 – 17.00 Izzinošas rotaļas dabas materiālos Rotaļu namiņā “Sasildi, mani, Saulīt!”. Iedvesmas saliņas: attīrīšanās saliņa, graudu baseins ar “dārgumiem”, jūras smiltis ar krāšņām brīnumainām lodītēm, materiāli māju būvēšanai, pušķošanai, draugu sagaidīšanai, kā arī mūzikas instrumenti skandināšanai un saspēlei.

Plkst. 12.00 – 12.30 Kopīgas rotaļas un spēles blakus Rotaļu namiņam. Mazāki bērni tiek aicināti kopā ar vecākiem.

Plkst. 14.00 – 14.30 Kopīgas rotaļas un spēles blakus Rotaļu namiņam. Mazāki bērni tiek aicināti kopā ar vecākiem.

Vairāk

Zigfrīds Lielbārdis. Zigfrīds Lielbārdis nodarbojas ar Evas Raihas maigās bioenerģētikas masāžām, kas palīdz astmas slimniekiem, atbrīvoties no galvas sāpēm, atbrīvoties no virsējo muskuļu sastiepumiem, uzlabo dzīvības enerģijas plūsmu ķermenī, atvieglina dzemdības, palīdz atbrīvoties no emocionālām traumām, mazina hiperaktivitāti.

Plkst. 14:00 – 14:30 Lekcija par atbrīvošanos no iesnām. Lekcijas nobeigumā kādam no klausītājiem viens masāžas paraugdemonstrējums par brīvu.

Plkst. 11:00 – 17:00 Bezmaksas konsultācijas par masāžām un iesnu ārstēšanu, masāžas par ziedojumiem līdz 5 Eur.

Vairāk

Bērnu/Izglītības dārza Kupols

Plkst. 13:00 – 14:30, Dr. Baiba Gerharde. Seminārs “Sievietes “iekšējais vajātājs” – bailes, vai esmu laba mamma, kā arī raizes par to, kā sievieti pašu un viņas bērnus uztver apkārtējie”. Seminārā ielūkosimies dziļāk psihes procesos, lai labāk sevi saprastu un rastu veidu, kā sevi vairāk pieņemt un atgūt savu spēku.

Ne visas sievietes cieš no šādām bailēm un nedrošības, dažas tās izjūt šad un tad, ir arī sievietes, kam tās ir ikdienas pavadonis, bojājot garastāvokli un liekot nepārtraukti justies vainīgai un sliktai.Kas ir šīs mokošās šaubas – palīgs bērna audzināšanā vai ienaidnieks, kas posta sievietes iekšējo pasauli?


Plkst. 15:00 – 15:45, Jolanta Kalniņa.
Nodarbība “Ģimenes vācelīte: Dziesmas. Rotaļas. Pasaka.”

Viens no galvenajiem ģimenes spēkavotiem ir kopā būšana, īpaši tad, kad tā notiek jēgpilni. Šajā nodarbībā mācīsimies veidot ģimenes kopā būšanu kā vakarēšanu jeb kā brīdi, kad jaunajai paaudzei mutvārdos varam tālāk nodot mūsu tautas gara bagātības. Dziedāsim latviešu tautas dziesmas bērniem, spēka dziesmas ģimenei un iesim rotaļās. Nodarbību noslēgšu ar īpašu latviešu tautas pasaku un simbolisku mazu radoši – praktisko darbnīcu.

Vairāk

Plkst. 11:00 – 12:30, Evita Eglīte. Mandalu dejas nodarbība.

Mandalu deju veido sakrālās ģeometrijas elementi – astotnieki, kas apvieno pretējos polus, spirāles, kas virza enerģiju noteiktos virzienos un apļi, kas visu noapaļo veselumā. Tā ir izteikta sievišķā ūdens stihija, kurai sekot aicinām ķermeni un visus mūsos notiekošos procesus. Ar minēto elementu palīdzību plūdinām enerģiju cauri enerģētiskajiem centriem, tos līdzsvarojot.

Vairāk

Plkst. 13:00 – 14:00, Gundega Freimane. Džun Juaņ Cigun nodarbība.

Džun Juaņ Cigun māca darboties ar smalko enerģiju “ci” jeb prānu, apzināti uzņemt to, uzkrāt, transformēt un vadīt gan ar ķermeņa palīdzību, gan meditējot – tikai ar apziņas un prāta koncentrāciju. Šajā apzinātajā cigun praksē smelsim Gaismas enerģiju no Visuma, stiprināsim savu fizisko izpausmi ar Zemes enerģiju, veidosim un koncentrēsim Iņ-Jaņ enerģijas lodi.

Vairāk

Plkst. 14:00 – 15:00, Ilze Dzenovska. AJENGĀRA HATHA joga veselībai un apzinātai dzīvei.

Attīstot precizitāti, stabilitāti un reizē atbrīvotību asanas fiziskā līmenī, mēs nokļūstam dziļāk līdz savāktības, viegluma  un skaidrības klātbūtnei prātā. Šai praksē gaidāms pacilājošs izaicinājums, fiziska intensitāte un asanu variācijas atbilstoši klātesošo sagatavotība. Ik katrs vairos spēku, izturību un lokanību, cienot savas robežas.

Vairāk

Plkst. 15:00 – 16:00, Simona Orinska. Nodarbība “Kustība ķermeņa apzinātībai”.

Deju un kustību terapijas meistarklase, kurā tiks piedāvāts praktiski iepazīties ar deju un kustību terapijas, kā arī improvizācijas un butō dejas principiem. Meistarklase notiks labvēlīgā atmosfērā. Iedvesmai tiks izmantota mūzika. Deju un kustību terapija ir mākslas terapijas veids, kas izmanto kustību, lai uzlabotu Jūsu fizisko, emocionālo, kognitīvo (uztvere, atmiņa, domāšana) un sociālo veselību.

Vairāk

Amber Dew. kosmētika ar dzintaru, dzintara masāža.

Plkst. 15:00 – 15:30 “Stāstījums par dzintaru”.

Vairāk

Gaismas pirts. Pirts procedūras. Piedāvājam individuālu pieeju ikkatram, kas vēlas spēcināt savu fizisko un garīgo veselību (jo veselā miesā vesels gars!). Palutini sevi un savus draugus vai ciemiņus, apgūsti jaunas zināšanas un prasmes!

Plkst. 12:00 – 13:00 Lekcija “Miers caur mīlestību”. Aigars Mozulis. Lekcijā jums tiks parādīts ceļš kā mēs varam nonākt pie dziļa miera un mīlestības, kas palīdz sakārtot dzīvi, rada pārliecību par sevi un ieslēdzas organisma sakārtošanas procesi.

Plkst. 14:00 – 15:00 Lekcija “Mūsu bērni – mūsu nākotne!”. Pasākuma laikā „Gaismas pirts” komanda vēlas uzrunāt vecākus ar bērniem, un aicina tos ņemt līdzi uz pasākumu arī pirts daļā. Būs iespēja uzzināt un piedalīties diskusijās par to, kā radināt bērnu no mazotnes iemīlēt pirti un visu dabisko sev apkārt.

No Plkst. 12:00 Visas dienas garumā pirtiņa bērniem. Bērna iepazīstināšana ar pirts procedūrām.  Līdzi dvielītis, peldkostīms, baseina čībiņas. Izmaksa 5 Eur.

Vairāk

Kalna pirts. Kalna pirtī darbojas sertificēti pirts meistari, Pirts skolas absolventi. Piedāvājam visa veida pirts procedūras un rituālus, kļūgu pērienus un masāžas. Nominācija “Zelta pirtnieks” 2016.

Plkst. 13:00 – 13:30 Lekcija “Limfa, tās nozīme un ar kādiem paņēmieniem to iespējams attīrīt”.

Plkst. 15:00 – 15:30 Lekcija “Limfa, tās nozīme un ar kādiem paņēmieniem to iespējams attīrīt”.

Katram semināra dalībniekam neliela dāvaniņa ar organisma attīrošām dabas veltēm.

Vairāk

Labo Sajūtu Laboratorija. Masāžas, skaņas terapija, joga, meditācijas, geštalta terapija. HELSUS laikā  – dažādākās jogas nodarbības kopā ar jogas pasniedzējām Dainu Liepiņu un Katrīnu Viļumsoni; Masāžas spēku un iedarbību ar sertificētu masieri Ingu Ābeli; Meditācijas nozīmi un Geštalta terapiju ar meditācijas meistari un geštaltptaktiķi Ilzi Pavasari.

Vairāk

Latvju SPA “Daile”. Masēsim un lutināsim no matu galiņiem līdz pat papēžiem. HELSUS festivālā rādīsim meistarklases, dosim un dalīsimies, lai viss labais visapkārt vairojas. Nāc baudīt individuāli sejas, muguras vai pēdu masāžu (līdz 30 min). Laipni aicinām arī topošās māmiņas!

Plkst. 11:00 Meistarklase “Zelta cukurs” – meditatīvi, viegli un patīkami (Jeļenas Jurševičas meistarklase).

Plkst. 12:00 Meistarklase “Maigais lolojums” – unikāls, apmācošs un izzinošs SPA masāžas seanss topošajām māmiņām pēc “Vieglu dzemdību” metodes (Agneses Laškovas meistarklase).

Plkst. 13:00 Meistarklase “Tuvāk saulei” – terapeitiskais masāžas seanss miera un miega atgūšanai (Veronikas Ņemcovas meistarklase).

Plkst. 14:00 Meistarklase “Skaistai, slaidai, smaidīgai”. JAUNA PROGRAMMA – īstais kurss daiļumam (Juditas Zepas meistarklase).

Plkst. 15:00 Meistarklase “Laika rata ritums” – gadskārtas un vēlmes mūsdienu cilvēka dzīvesziņā (Zemes Aya).

Viss – par ziedojumiem tavam iemīļotajam SPA meistaram! 

Vairāk

Miesai un Garam. Stāstīs un rādīs cik liela nozīme ir pirtī iešanai, iepazīstinās ar pēršanas pamat tehnikām, kā arī ikviens varēs izbaudīt dažādas masāžas tehnikas. Pēc iepriekšēja pieraksta vakarā pēriens pirtiņā.

Vairāk

Pirts Skola. Latviskā pirts un pirtnieka profesijas apguve.

Vairāk

Praktiskās Pirtniecības skola. Apmācība praktiskajā pirtniecībā, pēršanā ar pirtsslotām. Pirts procedūras, pirts rituāli, dažādas masāžas – klasiskā, ar kārklu klūgu slotiņām, vakuumbankām, alus drabiņu un rauga dziednieciskās procedūras.

Plkst. 13:00, 15:00 Meistarklase “Masāža ar kārklu klūgām, vakuumbankām, alus drabiņām (vadīs Romualds Lamsters).

Plkst. 14:00 Meistarklase “Kā nopērties saliekamajā pirts teltī”  (vadīs Konstantīns Ķiuka).

Plkst. 16:00 Interaktīvā meistarklase “Kolektīs pēriens Telts pirtī”  (vadīs Romualds Lamsters).

Visas meistarklases notiek latviešu val., vajadzības gad. tulkosim uz krievu, angļu val.

Vairāk

Sapņu pirtiņa. Visas dienas garumā piedāvājam latviskos pirts rituālus dažādām dzīves situācijām. Pirtiņā gaidīti no zīdaiņa līdz sirmgalvim, kā arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Pirtī izmantojam ziedu, lapu un skuju koku slotiņas, kā arī dzintaru un dažādus ārstniecisko augu skrubjus.

Vairāk

Zaļā Pirts. Zālīšu aromāts un augu spēks, slotiņu pieskārieni, auksta ūdens uzmundrinājums.

Plkst.13:00 – 14:00 Pirts stāstu stunda. Nāc, izstāsti savu stāstu un baudi pirts procedūru! Iedvesmojošākā stāsta stāstniekam no viesu vidus mēs dāvināsim pirts procedūru Zaļajā pirtī!

Dienas garumā: Palutināsim ikvienu pirtsmīli ar maigāku vai stiprāku pērienu ar svaigām slotiņām pirtiņā un klūgu „sauso” pērienu; priecēsim jūsu maņas ar Tibetas bļodu skaņām; stāstīsim par pirtīžām – bērna un mātes pirmo kopīgo mazgāšanos.

Vairāk

LU Konfūcija institūts. LU Konfūcija institūts (KI) ir bezpeļņas izglītības organizācija, kuru dibināt ir palīdzējušas Latvijas Universitāte un Dienvidķīnas Pedagoģiskā Universitāte. Visi KI institūta ķīniešu valodas skolotāji nāk no Ķīnas. KI  piedāvā informāciju par Ķīnas izglītības, kultūras, ekonomikas, sociālajām problēmām, kā arī atbalsta Latvijas sinoloģijas pētījumus.

Plkst. 13:15- 14:30 Ķīniešu tradicionālā papīra griešana (t.s. Tradicionālo laternu veidošana).

Plkst. 13:15- 14:30 Kaligrāfija.

Plkst. 11:00- 13:00, 14:45- 16:00 Pekinas operas masku apgleznošana.

Plkst. 11:00- 13:00, 14:45- 16:00  Ķīniešu valodas paraugdemonstrējums (īsas frāzes, kuras uz vietas pāris min laikā var iemācīties).

Plkst. 12:00-13:00, 14:00- 15:30 Tai Chi demonstrējums.

Vairāk

Nacionālais atvērtās piekļuves dienests. Dienests veicina zinātnisko rezultātu publiskošanu atvērtā piekļuvē. Festivālā pievērsīsimies vienam no atvērtās zinātnes konceptiem – sabiedriskajai zinātnei (Citizen Science). Sabiedriskā zinātne ir prakse, kuras pamatā pētniecība notiek ar sabiedrības līdzdalību.

Plkst. 12:00 – 13:00; 15:00 – 16:00 Spēle “Gribu izpētīt”.

Vairāk

Sociālās uzņēmējdarbības asociācija. Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mērķis ir veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā. Apvienojam vairāk kā 50 līdzīgi domājošas organizācijas, uzņēmumus un cilvēkus, kas tic, ka sociālajai uzņēmējdarbībai Latvijā ir potenciāls, un ir gatavi arī paši piedalīties šīs nozares veidošanā un stiprināšanā.

Plkst. 12.00 – 13:00 Neformāla diskusija “Kas ir sociālā uzņēmējdarbība un, kā to izmantot, lai palīdzētu sev un citiem?”   Madara Ūlande, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore.

Vairāk

 Radošās darbnīcas

Smilšu lampas Festivāla ietvaros organizēsim radošo darbnīcu, kas vairāk orientēta jaunākai auditorijai ar krāsainām smilšu spēlēm.

Psy technology. Komunikatīvo procesu izpētes centrs.

Plkst.12:00-14:00 “Pasaule caur skudras acīm”. Zīmējums, stāsta veidošana.

Plkst.13:00-14:00; 15:00-16:00 Izeja no labirinta.

Plkst. 14:00- 15:00 “Mana mandala”. Mandalas zīmēšana.

Plkst.15:00-17:00 “Raibā pasaka”. Eksperimentēšana ar krāsu plankumiem.

Sapnīca. Izkrāso Latvju zīmi, Māla medaljonu apgleznošana ar Latvju zīmēm, Hennas ķermeņa  apgleznošanu ar Latvju zīmēm (1 eiro).

Līga Mellupa. Hennas zīmējumi.

Grafiskās mākslas telpa “punkts”. Tekstila apdruka sietspiedē ar dabas motīviem. Sietspiedes brīvdabas darbnīcā būs iespējams pamēģināt sietspiedes auduma apdrukas tehnikas pamatus un personalizēt līdzpaņemtus tekstila priekšmetus, uz tiem uzdrukājot Helsus festivāla simboliku vai citus dabas elementus, kas būs sagatavoti uz sietiem.

HELSUS tirdziņš. Eko kosmētika, rotas, dabīgie akmeņi, grāmatas, lins, griķu spilveni, našķi no dabīgām izejvielām, sapņu ķērāji, skaņas instrumenti…