HELSUS Diskusija “Vai viedums atšķiras no gudrības?”

2017. gada 21. maijā plkst. 16:00 HELSUS zināšanu festivāla ietvaros norisināsies diskusija “Vai viedums atšķiras no gudrības?”. Diskusijas mērķis ir aktualizēt jautājumu par zināšanu, izglītības un vieduma nozīmi ikdienā, to savstarpējo saistību. Arvien biežāk tiek dzirdēti aicinājumi sekot savai intuīcijai un sirdsbalsij. Taču ko tas nozīmē patiesībā, kāda veida informāciju tas ietver? Ik brīdi cilvēkam ir jāveic darbības, kas prasa kā prāta, tā emocionālo iesaisti – kā nešaubīties un pieņemt pareizo lēmumu?

Diskusijas jautājumus šķetinās medicīnas doktors un Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis; emuāra “Nekas nav noticis” un grāmatas “Atmosties no dzīves” autore Lilija Apine, uzņēmējs un Eberstein Business Solutions vadītājs Mārtiņš Eberšteins; žurnālists un žurnāla “IR” komentētājs Pauls Raudseps. Diskusiju vadīs filosofs, publicists un Rīgas Stradiņa universitātes docents Vents Sīlis.

“Filosofs Džidu Krišnamurti ir teicis, ka viedums ir atrodams ārpus domu un ego radītajiem rāmjiem. Domāšanas procesu un rezultātu ne vienmēr var dēvēt par viedumu. Sabiedrībā ik pa laikam ir vērojama attālināšanās no cilvēka apziņas izpratnes un tās atzīšanas ikdienas lēmumu pieņemšanā. Tā vietā bieži ir novērojama prāta maldīšanās pašam sevī. Aicinu kopīgu diskutēt un rast atbildes, kuras ir lietderīgas ne tikai vārdos, bet arī darbos”, diskusiju komentā festivāla aizsācēja Agnese Irbe.

Pilna programma ir apskatām festivāla mājaslapā: www.helsus.org

Festivāla biļetes ir pieejamas interneta vietnēs www.ekase.lv un www.bilesuserviss.lv, kā arī visās “Biļešu serviss” kasēs