Daina Liepiņa – YIN JOGA

Daina Liepiņa, Labo Sajūtu Laboratorijas jogas pasniedzēja, iemieso sevī patiesu dabas bērnu. Viņa mīl savā nodabā staigāt pa mežu un klausīties klusuma skaņā. Sākotnēji Daina apguvusi audzinātājas pirmskolas iestādē profesiju. Savukārt Sporta akadēmijā liktie pamati sniedz zināšanas, lai izskaidrotu jogas iedarbību gan fizioloģiski, gan anatomiski. Daina nepārtraukti papildina savas zināšanas un paralēli jogai interesējas par dažādam garīgajām praksēm – reiki, meditācijām un zīmē mandalas. Viņa uz cilvēkiem atstāj miera un apgarotības iespaidu.

Izglītība: Baltijas Jogas skola GUNDEGA , NUAD Thai Bodywork certificate  un YIN Yoga Teacher Training Level 1.

Yin joga ir meditatīva un atslābinoša, taču var būt arī fiziski izaicinoša nodarbība. Tā koncentrējas uz ķermeņa atvēršanu un atslābināšanu, nevis uz muskuļu darbību. Katra yin jogas poza jeb āsana tiek izpildīta 3-5 minūtes. Uz šādu slodzi ķermenis reaģē, padarot locītavas un saistaudus garākus un spēcīgākus.

Yin jogā svarīgi ir atslābināties un uzklausīt savu ķermeni un prātu – katram individuāli kontrolējot pozas intensitāti un savu spēju robežas. Tas ir brīdis, pavadīts vienatnē, intīmā un individuālā meditācijā. Šis jogas veids dod spēku un domu skaidrību.

Yin joga ir balstīta uz daoisma konceptu par yin un yang – pretējiem, bet viens otru papildinošiem elementiem. Yin ir miers, stabilitāte un  pasivitāte. Yang – augšup ejoša aktivitāte un  atvērtība. Tāpēc yin joga ir arī labs papildinājums citiem, dinamiskākiem jogas veidiem.

Yin joga:

uzlabo ķermeņa lokanību;
palielina ķermeņa izturību;
piemērota tiem, kuri pavada daudz laika sēdus stāvoklī;
piemērota sportistiem – palīdz izvairīties no traumām;
veicina enerģijas apmaiņu;līdzsvaro nervu sistēmas darbību;
pazemina stresa līmeni.

Nodarbība piemērota gan iesācējiem, gan cilvēkiem ar pieredzi. Aicināti arī seniori.
Yin joga norisināsies 20.05. plkst. 15.30. Līdzi ņemams pleds vai vingrošanas paklājs.