Alehandra Villegas

Lektore” Dr.psych. Alejandra Villegas (Argentīna, Spānija) kopā ar prof.Marcus Stueck (Vācija) ir  Leipcigas Biodanza skolas (Vācijā) un Baltijas Biodanza skolas (Latvija)   direktori. Alejandra Villegas 1995.gadā sākusi biodanza studijas Buenosairesā pie Raula Terrena (Raul Terren) un turpinājusi tās Itālijā pie biodanza metodes radītāja Rolando Toror.psych.  2006.gadā Leipcigas universitātē aizstāvējusi pasaulē pirmo zinātnisko disertāciju par biodanza psiholģisko iedarbību.   Kopā ar prof.Marcus Stueck ir biodanzas zinātnisko pētījumu aizsācēji un veltījuši daudz no savas profesionālās dzīves, lai empīriski pētītu biodanzu un tās uzvedības un fizioloģisko ietekmi uz dalībniekiem.

Biodanza (Biodeja) ir kā skaists kustību rituāls, kas maigi sekmē transformāciju. Tā uzlabo veselību, pateicoties īpaši izstrādātai metodikai ar kustībām, mūziku, sevis izpausmi, prieka emocijām, savstarpējo iedrošinājumu grupā, relaksējošiem un aktivizējošiem kustību, dejas, ritmu vingrinājumiem. To regulāri praktizējot, var uzlabot garīgo un fizisko veselību, iemācīties pieņemt savu ķermeni, uzlabot saskarsmi ar citiem un vairāk iemīlēt un novērtēt pašam sevi.

Nodarbību laikā, mūzikas un kustību rezultātā organismā pozitīvi mainās bioķīmiskie procesi. Notiek neiroloģiskā līdzsvara atjaunošanās organismā, stiprinās imūnsistēma. Biodeja palīdz līdzsvarot racionālo un intuitīvo prātu, integrēt domas, jūtas un darbību.

Biodanzas metode ir balstīta psiholoģijas, bioloģijas un antropoloģijas zinātņu pētījumos. 2006.gadā Leipcigas universitātē veikts zinātniskais pētījums par imūnglobulīna pārmaiņām cilvēku organismā biodanza ietekmē un pierādījis, ka pietiek ar dažām sesijām, lai organismā notiktu pozitīvas pārmaiņas. Asinīs palielinās imūnglobulīna un vairāku svarīgu hormonu (tai skaitā serotonīna, dopamīna, adrenalīna un endorfīna) līmenis, cilvēks kļūst laimīgāks un atbrīvotāks, uzlabojas veselība.

Ja ikdienā esi dzīvojis trauksmē, stresos un problēmās, caur biodanzu atgriezies reiz zaudētajā labsajūtas un laimes stāvoklī, kas mums katram no dabas ir dots.