9.03. Sievišķība psihoterapeita skatījumā. Baiba Gerharde

 

“Sievišķība nav gari svārki, kopta āriene, rokdarbi. Ārējas un taustāmas lietas drīzāk ir kā forma, caur kuru sievišķība izpaužas (vai arī neizpaužas). Sievišķība ir iekšēja sievietes izjūta, starojums, kas jaušams kustībās, vārdos, izskatā, un tas sakņojas patikā un priekā būt sievietei.

Lai sievišķība izpaustos un uzplauktu, sievietei ir svarīgi labi justies un būt piederīgai, izjust kā savas tās dzīves un pasaules jomas, kas saistās tikai un vienīgi ar sievieti, ar sievišķo.

Tās ir vairākas. Kā pirmo es gribētu minēt katrai savu (sievietes) ķermeni. Sievietei ir svarīgi pieņemt, mīlēt un rūpēties par savu ķermeni, izjust to kā labu… Nākamā ir mēnešreizes…”

Tā sāksies šis seminārs. Stāstīšu par jomām, kas raksturo “sievietes pasauli”, ļaujot Jums sajust, kādas domas un emocijas tās raisa, apzināties savu vieglumu vai arī grūtumu būt sievietei. Tad runāsim par sievišķības veidošanos, meitenei augot, un dažādiem apstākļiem, kas to ietekmē. Un noslēgumā – par grūtību pārvarēšanas, traumu dziedināšanas ceļiem un iespējām.

Dr. Baiba Gerharde, psihodinamiskā psihoterapeite. Strādā savā privātpraksē jau 19. gadus, ir strādājusi arī Jelgavas psihiatriskajā slimnīcā „Ģintermuiža” un RSU Psihosomatikas klīnikā.

Uz tikšanos seminārā Helsus telpā: Rīgā, Lāčplēša ielā 35, jumta stāvā (Lāčplēša un Kr. Barona ielu stūris). Sākums plkst. 18.00, vēlams ierasties 10 min. pirms semināra sākuma. Semināra garums aptuveni 2h. Vietu skaits ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās sūtot SMS uz mob. tālr. 28386668 vai rakstot: lekcijas@helsus.org, norādot savu vārdu un tālr. nr., kā arī semināra nosaukumu. Dalība: 10 eur.

 

Pieteikties šeit!