19.01. Indivīda apziņas līmeņi – psihotipi

Mēs visi esam raduši cits citu saukt par cilvēkiem, par cik mums ir pārliecība, ka šis statuss raksturo jebkuru mums ārēji līdzīgo, kam ir divas kājas un rokas un kam ir spēja atrasties citu līdzīgu indivīdu sabiedrībā. Mūsdienu zinātniskā definīcija: “Cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē.” Māc šaubas, ka vairums mūsdienu sabiedrības vēlētos sevi uzskatīt par primātu – zīdītāju. Mūsu apziņa šādu formulējumu, visticamāk, uzreiz noraida vai atzīst par nepilnīgu vai nepareizu. Tātad, rodas jautājums, vai mēs pietiekami labi izprotam šī termina būtību?
Visbiežāk redzam, ka indivīdi tam nepievērš uzmanību, nezina un, iespējams, nemaz netiecas uzzināt. Tas, savukārt, liecina, ka mēs nevēlamies paši sevi iepazīt un ka, savā ziņā, samierināmies ar zinātnes piešķirto primāta statusu. Un ir tikai likumsakarīgi, ka atbilstoši definīcijai arī mēdzam rīkoties pēc tam aizbildinoties ar to, ka tāda ir “cilvēka” daba. Bet, vai tā tiešām ir Cilvēka daba? Kādi mūsdienu sabiedrībā ir indivīdu psihotipi? Cik lielā mērā tie nosaka mūsu rīcību un līdz ar to dzīves kvalitāti? Ko tas liecina par mūsu apzinātības līmeni? Vai ir kritēriji, kas nosaka Cilvēka cienīgu dzīves normu kopumu? Kādu zināšanu mantojumu šinī sakarā ir atstājuši mūsu senči un viedā kultūra?
Visos šajos, kā arī citos jautājumos ar pieredzi dalīsies viens no Tautas kustības “Ceļš uz skaidru apziņu” dibinātājiem – Rolands Černis. Tikšanās laikā netiks skaidrotas akadēmiskās psiholoģijas un filozofijas pamatnostādnes vai sabiedrībā atzītie pieņēmumi, skaidrojumi būs vairāk balstīti uz personīgo pieredzi, kā arī sevis un blakus esošo cilvēku izziņas procesa rezultātiem.
Tiekamies Helsus telpā: Rīgā, Lāčplēša ielā 35, jumta stāvā (Lāčplēša un Kr. Barona ielu stūris).
Nodarbības sākums plkst. 18.00. Vēlams ierasties 10 min. pirms sākuma. Nodarbības garums aptuveni 2h.
Vietu skaits ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās sūtot SMS uz mob. tālr. 28386668 vai rakstot: lekcijas@helsus.org, norādot savu vārdu un tālr. nr., kā arī nodarbības nosaukumu.
Dalība: 10 eur.
Vairāk par Tautas kustību “Ceļš uz skaidru apziņu”: https://www.facebook.com/cilveki/

Pieteikties šeit!